Risk manažer pro oblast ALM (m/ž)

Résumé du poste
CDI
Pardubice
Salaire : Non spécifié
Télétravail non autorisé
Compétences & expertises
Excel
Sql

Kooperativa
Kooperativa

Cette offre vous tente ?

jobs.faq.title

Le poste

Descriptif du poste

Co vás čeká:

  • Soustavný monitoring struktury aktiv a závazků společnosti z pohledu jejich ekonomického souladu
  • Podpora (předkládání doporučení, identifikace příležitostí) a poskytování zpětné vazby businessovým útvarům v otázkách investování, tvorby a parametrizace pojistných produktů
  • Používání softwaru na správu aktiv (SimCorp, Bloomberg) a cashflow modelu (Prophet)
  • Spoluúčast na tvorbě investiční a rizikové strategie společnosti
  • Podílení se na nastavování a vyhodnocování rizikového apetitu potažmo řízení kapitálu (v oblasti ALM a tržních rizik)
  • Spolupráce s kolegy z oblasti investic, controllingu, řízení rizik a pojistné matematiky
  • Reporting směrem k výborům, představenstvu, dozorčí radě, mateřské společnosti, dohledu (ČNB)
  • Aktivní účast na rozvoji finančního řízení společnosti

Co budete potřebovat:

  • VŠ vzdělání ekonomického nebo matematického zaměření
  • Praxi v pojišťovnictví a / nebo zkušenosti s finančním modelováním výhodou
  • Dobrou znalost MS Excel (na úrovni kontingenčních tabulek, vyhledávacích funkcí, VBA), Accessu, PowerPointu; výhodou je znalost VBA a SQL
  • Analytické a logické myšlení v širších souvislostech
  • Znalost anglického jazyka slovem i písmem
  • Komunikační a prezentační dovednosti
  • Koncepční přístup, kritický pohled
  • Zájem o komunikaci a spolupráci s lidmi, týmového ducha a ochotu sdílet know how

Co vám nabídneme:

  • Nástup je možný ihned nebo dohodou
  • Pracoviště je v centru Pardubic s výbornou dostupností MHD
  • Zázemí stabilní pojišťovny a mezinárodní skupiny Vienna Insurance Group
  • 32 dnů volna v roce (25 dnů dovolené + 5 volných dnů + 1 charitativní den + 1 den péče)
  • Využití občasné práce z domova po úspěšném ukončení adaptačního procesu
  • Cestovní pojištění zdarma, nadstandardní příspěvek na penzijní připojištění (až 1.000 Kč měsíčně) a životní pojištění (až 3.150 Kč měsíčně), těšit se můžete také na velké slevy na naše produkty a na produkty našich obchodních partnerů
  • V rámci bonusového programu Cafeterie dostanete ročně 12.000 Kč (v benefit bodech) a to, jak je uplatníte, je jen na vás (sport, relax, kultura, dovolená, pobyty, apod.)
  • Dotovaná karta MultiSport za 760 Kč měsíčně
  • Stravenky v hodnotě 150 Kč/den (Kooperativa přispívá 125 Kč)
  • Interní i externí kurzy (IT a jazykové kurzy), firemní kouč a psycholožka
  • Rozvojové a sportovní akce, zdravotní a preventivní programy, jóga, masáže
  • Za doporučení nového kolegy vás oceníme až 30.000 Kč
  • Jízdu na sdílených kolech Nextbike zdarma
  • Zaměstnanecký mobilní tarif, pracovní telefon a notebook je dnes již samozřejmostí

Envie d’en savoir plus ?