ORLEN Unipetrol

Jan pracuje ve výrobním závodě v Litvínově od roku 2012. Jako zkušený operátor je významným článkem celého výrobního procesu, protože zajišťuje plynulý chod provozu a udržuje zařízení ve výrobě v co nejlepší kondici. Při všem, co dělá, myslí především na to, aby neohrozil sebe, ani své kolegy. Bezpečnost je ve výrobě na prvním místě. Práce v ORLEN Unipetrolu pro něj znamená stabilitu a jistotu.

Jan je aktivním členem mosteckého atletického klubu. Věnuje se běhu a v budoucnu by rád předával své znalosti a zkušenosti mladším generacím.

Anička začínala v ORLEN Unipetrolu ještě při studiu na recepci, poté nastoupila na pozici asistentky jednatelů společnosti. Byly to pro ni čtyři roky plné cenných zkušeností a hlavně měla možnost poznat všechna oddělení ve firmě od A do Z. To jí ukázalo cestu do HR, kterému se po studiu lidských zdrojů a komunikace věnuje.

Každý den má několik pohovorů. Vždy se snaží nalézt nějaké společné zájmy, aby se kandidát mohl uvolnit a ukázat jí, co v sobě skrývá za potenciál. Anička měla možnost připravit pro kolegy z managementu školení a brožuru „Jak vést pohovor“. Je to taková kuchařka, která člověku usnadní vedení pohovoru a pomůže mu identifikovat potenciál kandidáta.

Anička miluje Řím, italskou kuchyni a italskou mentalitu, která ji neskutečně nabíjí. V Římě bydlí její nejlepší kamarádka, kterou minimálně jednou za půl roku navštěvuje. Když se chce odreagovat, chodí běhat nebo na dlouhé procházky.

Jakub jako scheduler neboli plánovač musí mít detailní přehled o celé rafinérii. Zároveň úzce spolupracuje s kolegou z litvínovské rafinérie. Každý měsíc si mezi sebou vymění přes 40 tisíc tun materiálu. Jsou to stovky železničních cisteren denně, které pomáhají optimalizovat zisk a minimalizovat ztráty.

Každý den plánuje, jaké množství ropy zpracují a kam a v jakém množství budou posílat produkty a meziprodukty. Neustále vyhodnocuje, jak se daří plnit plán. Mimo to také vymýšlí a sepisuje receptury mísení. Hraje si s jednotlivými komponenty benzínu a nafty, a přitom zohledňuje plán, požadavky na kvalitu i skladové zásoby. Aktuálně se také podílí na vývoji nových vysokooktanových paliv, která budou splňovat nové normy.

Ve volném čase se Jakub zajímá o sportovní střelbu a výrobu nábojů. Jeho kancelář zdobí dva poháry za první místo v této disciplíně, které vyhrál na akci Dny Kralup. Také má rád hudbu a hraje na kytaru. S kapelou už několikrát bavili nejen kolegy na různých akcích pořádaných Unipetrolem.

Sledovat!

O společnosti

ORLEN Unipetrol je rafinérská a petrochemická skupina. Jsou jediným zpracovatelem ropy v České republice, výrobcem pohonných hmot a jedním z hlavních výrobců plastů. Do skupiny spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích a Kolíně, neratovická Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Pod značkou Benzina provozují největší síť čerpacích stanic v Česku. O motory svých zákazníků pečují čisticím palivem Efecta a palivem vítězů Verva. Určitě znáte i jejich legendární značku motorových olejů Mogul a síť rychlého občerstvení Stop Cafe. Od roku 2005 je společnost součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Bezmála 5 000 zaměstnanců využívá množství nadstandardních benefitů jako pravidelné lékařské prohlídky, tankovací karty Benzina, vstupenky na domácí zápasy HC Verva Litvínov nebo třeba Multisport karty za pouhých 250 korun!

Pravidelně se řadí na startovní čáře sportovních událostí. Mají vlastní Běžecký klub, který podporuje zaměstnance v aktivním trávení volného času. Několikrát obhájili skvělé výsledky na firemní Orlen olympiádě v Polsku. Závodění mají prostě v krvi.

Koho hledají?

Na tituly v ORLEN Unipetrolu nekoukají. Pro práci ve výrobních závodech je však důležité mít chemické nebo technologické vzdělání. Pak už stačí umět používat selský rozum, mít chuť do práce a společnost do vás investuje svůj čas i prostředky, aby z vás vychovala opravdového profesionála v oboru.

Pro práci na centrále je důležitá především znalost angličtiny. Velká část vedení je z Polska, a tak je tady angličtina na denním pořádku.

Co je dobré vědět

Ročně investují na ochranu životního prostředí více než miliardu korun. Průběžně modernizují výrobu a optimalizují energetickou náročnost. Od roku 2010 snížili objem vypouštěných emisí do odpadních vod o 83 % a do ovzduší o 70 %. Organizují a financují vysazování ryb do řeky Bíliny a Labe. Zamiloval si je i kriticky ohrožený sokol stěhovavý. Ten pravidelně hnízdí v připravených budkách přímo ve výrobních areálech, kde od roku 2011 přivedl na svět již 30 mláďat. V neratovické Spolaně stáčí med, který je pravidelně oceněn zlatou známkou kvality.

Vložit profil na své webové stránky