Starbucks

Z předchozího zaměstnání si Pavla odnesla manažerské dovednosti a do kavárny Starbucks v Brně nastoupila rovnou na pozici nejvyšší, jako Store Manager. Než se do agendy manažera pobočky pustila naplno, absolvovala tříměsíční školení. Prošla si všemi pozicemi, od baristy, přes vedoucího směny, až po jednotlivé manažerské pozice. Celý trénink zakončila v listopadu 2019 závěrečnou zkouškou. I přesto, že zajišťuje provoz celé pobočky, potkáte Pavlu nejčastěji za barem.

Po dlouhém dni dobíjí Pavla energii v přírodě. Jezdí na výlety, poznává hrady, zámky a místní zoologické zahrady.

Lukáše můžete potkat v kavárně Starbucks na Andělu. Když zrovna nepřipravuje kávu, stará se o své kolegy. Plánuje směny, dohlíží na jejich vytíženost, pomáhá jim s profesním rozvojem a nabírá nové partnery do týmu. Svou kariéru odstartoval v roce 2014. V roce 2018 zatoužil po změně a z firmy odešel. Starbucks se mu ale vryl pod kůži, a tak se po dvou měsících s radostí vrátil. Chyběla mu hlavně přátelská atmosféra a kultura zpětné vazby. I když si s kolegy řeknou něco nepříjemného, přijmou to a po práci společně zajdou na pivo nebo vyrazí na výlet.

Káva je Lukášovou vášní a tu ze Starbucksu vyhledává i ve chvílích volna. Rád tráví čas v přírodě. Fotí a vyráží na pěší túry.

Katka nastoupila do Starbucks v březnu 2017. V té době ještě studovala a pracovala na zkrácený úvazek. Od začátku se jí líbila přátelská, která na kavárně panovala, a proto se tady rozhodla zůstat i po dokončení studia. Dnes má pod palcem produkty, které na kavárně na Flóře mají, a dokonale ovládá přípravu veškerých kávových nápojů. Ještě aby ne, když se v roce 2019 umístila ve finále soutěže Barista Championship a pyšní se titulem Coffee Mastera.

Kromě kávy se její svět točí také kolem komiksů, marvelovek, Star Wars a nejrůznějších seriálů a her. Volný čas tráví ráda s kamarády a se svým psem.

Sledovat!

Představení společnosti

Starbucks netřeba dlouze představovat. Kávu z ikonického bílého kelímku se svým jménem měl minimálně jednou za život snad každý. Ale to, co dělá Starbucks Starbucksem, je něco úplně jiného než káva. Jsou to baristé a atmosféra, kterou na kavárně vytvářejí. A k tomu, jako bonus, ručně připravují jednu z nejkvalitnějších káv arabica na světě.

Den na kavárně vždy odstartuje tasting kávy, kterou mají ten den „na mlýnku”. Kávu si baristé vždy připraví jedním z alternativních způsobů přípravy a vrhnou se do ochutnávky. Ke kávě nejprve přivoní a lehce usrknou. Poté určí, o jakou kávu se jedná, a popíšou si ji. Je to skvělý způsob, jak se každý den dozvědět o kávě něco nového.

Jednou za rok se z kaváren vybírají reprezentanti, kteří se účastní soutěže Starbucks Barista Championship. Ti se mezi sebou utkávají v disciplínách jako je ochutnávka kávy nebo Latte Art. Vyvrcholením soutěže je velké finále, ve kterém mezi sebou soupeří vítězové z každé země. Výhrou je tzv. Origin trip, kdy vítěz jede navštívit konkrétní farmy, od kterých Starbucks odebírá kávu. Má možnost podívat se, jak se káva pěstuje např. v Tanzanii nebo ve Rwandě.

Koho hledají?

Starbucks nehledí na to, jaké má kdo zkušenosti. Starbucks hledá charaktery, jejichž osobní hodnoty se zrcadlí v hodnotách společnosti. Baristy i manažery, kteří budou rádi dělat ostatním lepší den. Proto ve Starbucks nenajdete zaměstnance, ale partnery.

Všichni baristé začínají základním tréninkem, který trvá jeden měsíc. Rozvojové aktivity jsou rozplánované téměř po hodinách. Tím to ale nekončí. Pokračuje se dalšími tréninky, které na sebe logicky navazují. Kromě nauky o kávě, která je klíčová, zahrnují tato školení také témata jako prodejní dovednosti nebo obsluhu zákazníků.

Co je dobré vědět

Starbucks usiluje o to, aby byl dobrým sousedem pro komunitu, ve které se kavárna nachází. Lidé z kaváren tak ve svém volném čase pravidelně uklízejí parky, pomáhají školám i školkám nebo navštěvují zvířata v útulcích. Když kdokoliv z nich vidí příležitost pomoci, domluví se s ostatními a vyrazí. Každý duben probíhá celosvětový Starbucks měsíc komunitních akcí. V Česku se naposledy partneři zapojili do projektu Čistá Sázava, kdy čistili okolí řeky Sázavy.

Vložit profil na své webové stránky