Science Café

Science Café

O Lukášovi

Ve volném čase Lukáš rád cestuje, chodí běhat a čte. Nemá oblíbený žánr a žádnému se nevyhýbá. Rád si nechá knihy doporučit, zkouší a objevuje, třeba nedávno Stylistická cvičení od Raymonda Queneau. S kamarády obchází na etapy Českou republiku po jejích hranicích a nachází místa, která by jinak asi nepoznali. Nedávno dokončil pilotní výcvik na Cessně 152 a létání by se chtěl dále věnovat.

Seznam se s Lukášem

V rámci pražského Science Café Lukáš pomáhá s produkcí a fotí. Koordinaci celé sítě předal Hance a soustředí se hlavně na inovace. Příkladem inovace z poslední doby je třeba chatbot Science Café nebo vědecké noviny, které začali připravovat. Do tištěné formy chtějí převést to, co jim funguje v rámci Science Café, ukazovat vědu zábavnou formou. A když už si nějakou tu inovaci vymyslí, je samozřejmě zodpovědný za její realizaci.

Úspěšný rozjezd

Než Science Café v ČR rozjeli, spojili se s lidmi z Británie, kteří měli s konceptem zkušenosti, aby jim dali nějaké rady do začátku. První přednáška na téma objevování exoplanet měla úspěch, podařilo se jim zaplnit kavárnu. Hančin kamarád, který pracoval pro Český rozhlas Leonardo, jim navíc domluvil pořízení záznamu a jeho odvysílání. Dostali i několik tipů na šikovné prezentátory vědy, což usnadnilo rozjezd Science Café.

Vložit profil na své webové stránky