OMEXOM GA Energo

OMEXOM GA Energo

  • Energie, Mobilité
  • Plzeň – Bolevec, Brno, Chlumčany, Plzeň, Praha, Česká Lípa, České Budějovice
  • Voir le site

Do OMEXOMu nastoupil Michal v roce 2017, hned po ukončení střední školy v České Lípě, kde vystudoval obor strojírenství. Tehdy zastával pozici projektanta a zároveň si při práci dálkově doplnil vzdělání v oboru elektrikář silnoproud. Zhruba tři roky po nástupu začal pracovat jako projektový manažer.

Práce projektového manažera zahrnuje hned několik činností. Michal na své pozici zpracovává výrobní kalkulace ke stavbám a nese technickou odpovědnost za projekty, na kterých firma pracuje. Další náplní práce je projektování na hladině NN, VN – jedná se například o kabelizaci lokalit, opravy linek vysokého napětí nebo opravy trafostanic.

V divizi Projekty v České Lípě je Michal součástí týmu sedmi lidí, který tvoří projektanti a technici inženýringu. Projekty, které zpracovávají vyžadují vzájemnou spolupráci a intenzivní komunikaci na denní bázi. Na velkých poradách jednou za dva týdny pak společně řeší složité projekty nebo komplikace u zakázek.

V OMEXOMu si Michal pochvaluje zázemí velké firmy a také zajímavé benefity, z čehož nejvíce si cení flexibilní pracovní doby.

Do firmy přišel David v roce 2015 původně jako montér a pracoval na zakázkách v Německu. Po nějaké době dostal šanci stát se zkušebním a revizním technikem. Nedávno úspěšně zvládnul velkou výzvu, a tou bylo složení revizních zkoušek. Tady si velmi cení podpory z firmy, která mu poskytla čas na studium a uhradila veškeré náklady spojené se zkouškou.

Právě zvládání výzev Davida v práci nejvíc baví, ale zároveň si je vědom toho, že nese velkou zodpovědnost. Radost mu ale vždycky udělá, když se podaří včas a bez chyby dokončit projekt, který trval třeba půl roku nebo rok.

Jako zkušební technik zajišťuje zkoušky rozvoden od vlastní spotřeby, až po řídící systémy. Spolupracuje při tom například s firmami jako Siemens nebo ABB.

Jakub nastoupil do společnosti v roce 2020 ještě jako student. Vrátil se tehdy ze studijního pobytu v Dublinu a hledal uplatnění ve svém oboru, který se zaměřoval na elektrotechniku v inteligentních stavbách. V té době také hledali v OMEXOMu projektanty pro oblast chytrých technologií, což Jakuba zaujalo, slovo dalo slovo a krátce na to nastoupil na poloviční úvazek. Nyní má na starost více než 30 různorodých projektů, ve kterých navrhuje a zakresluje kabelové trasy pro dobíjecí stanice pro elektromobily a chytré veřejné osvětlení. Jakub pracuje v týmu kolegů – projektantů, leckdy je totiž potřeba řešit nejrůznější nestandardní situace a hledat nová inovativní řešení, což Jakuba a jeho kolegy na práci nejvíc baví.

Jako projektant ovšem nesedí jen nad výkresy v kanceláři součástí jeho práce jsou cesty na obhlídky staveb a také intenzivní komunikace s lidmi napříč obory.

Spolu s týmem projektantů se Jakub podílí na budování infrastruktury pro elektromobily v České republice, a to je podle jeho slov jedna z věcí, na kterou je v práci hrdý. Elektromobilita je v současné době na vzestupu, a tak Jakuba a celý tým čeká spousta práce na projektech dobíjecích míst pro elektromobily. V příštích měsících mají v České republice vzniknout desítky takových, a to zejména v blízkosti čerpacích stanic a nákupních center. Na projektování mnohých z nich se bude podílet právě Jakub a další projektanti z OMEXOM GA Energo.

Josef pracuje na pozici provozního ředitele divize projektů. Ve společnosti začal pracovat ještě při studiu v roce 2002 jako brigádník a od roku 2005 je zaměstnancem na plný úvazek. Z pozice provozního ředitele koordinuje práci na zakázkách, komunikuje s kolegy a nastavuje a upravuje pracovní procesy v divizi projektů. I na jeho pozici se stále ještě dostane ke své původní profesi autorizovaného statika. Nyní především při posuzování havarijních stavů stožárů a jejich základů.

Jeho nejbližšími spolupracovníky je 7 projektových manažerů. Se všemi na denní bázi osobně konzultuje problémy při tvorbě projektových dokumentací, komunikaci se zákazníky, řeší nabídky a výrobní kalkulace k jednotlivým zakázkám.

V OMEXOMu pracuje Michal od ledna 2012. Začínal v divizi rozvoden v Brně. Po dvou letech ho převeleli do Plzně do obchodní divize, kde má na starosti zahraniční aktivity. Moc se v Plzni ani v Česku neohřeje. Asi 80 % času tráví v Holandsku či Belgii, kde má kolegy, kteří mají na starosti projekty, které vyjednal. Snaží se organizovat svůj čas tak, aby jeden týden trávil v Belgii, jeden v Holandsku a další třeba v Česku.

Zhruba po roce v OMEXOMu nastoupil asi na 10 měsíců do montáží, aby se s praxí trochu blíže seznámil a dostal se k realizaci právě v Belgii. Díky této zkušenosti pak získal příležitost obchodovat se zeměmi Beneluxu a vznikla pozice téměř na míru. Byla to výzva. V podstatě nikdy v Beneluxu nic nedělali a najednou tam vznikla taková aktivita. Díky tomu viděl jasně výsledky své práce a vidí je dodnes, to je největší satisfakce za lehce kočovný život. Momentálně pracují i na tom, aby se bez něj obchodování částečně obešlo a on nemusel trávit v zahraničí tolik času.

V oblasti západní Evropy jsou v energetice nemalé investice a partnerské firmy z VINCI Energies nemají vždy kapacitu je odbavovat a realizovat. Ty pobídky, které by oni byli nuceni jinak odmítnout právě z kapacitních důvodů, se Michal snaží realizovat. Dnes zakázky z těchto zemí tvoří 11 % celkových příjmů společnosti, což není zanedbatelná částka.

O společnosti

Společnost OMEXOM GA Energo je klíčovým dodavatelem elektromontážních služeb pro výrobce a distributory elektrické energie. Hlavními obory jsou výstavba a rekonstrukce elektrických vedení všech napěťových úrovní, budování, modernizace a rekonstrukce rozvoden a transformoven a také dodávání systémů pro chytrá města – Smart City. V rámci energetické distribuční a přenosové soustavy zajišťuje pohotovostní havarijní službu pro liniové stavby.

Pro společnost je důležitá odpovědnost vůči zákazníkům, zaměstnancům a životnímu prostředí. Dává si proto záležet na kvalitě dodávaných řešení, pracovním prostředí, bezpečnosti práce a ochraně životního prostředí.

Svoji činnost zahájila v roce 1993, nyní má 16 poboček po celé ČR. Na Slovensku funguje dceřiná společnost OMEXOM Slovensko. Od roku 2015 je součástí značky OMEXOM, patřící do největšího stavebně koncesního holdingu světa – společnosti VINCI.

Koho hledají

S nadšením uvítají všechny, kteří se nebojí vzít za práci. Průběžně obsazují pozice napříč celou firmou, ať už se jedná o výrobní pozice, které tráví většinu času v terénu, tak i pozice kancelářské, které zakázky připravují. Oceňují především spolehlivost, loajalitu a správné zapálení pro věc. Je důležité mít týmového ducha.

Co je dobré vědět

Zaměstnanci mají šanci se podívat také po světě, pracují na zakázkách např. ve Finsku, Holandsku, Belgii a Německu. Ti sportovnější z nich společně trénují na krajský půlmaraton nebo si chodí zahrát volejbal, případně fotbálek či tenis.

Osud jiných jim není lhostejný. Proto každý rok podporují dětské domovy a kojenecký ústav. Zaměstnanci se sami do pomoci zapojují v rámci Giving Tuesday.

Vložit profil na své webové stránky