Generali Česká pojišťovna

Generali Česká pojišťovna

Kristýna začala v Generali České pojišťovně pracovat v roce 2016 ještě během studia Veřejné ekonomiky a správy na MU. Od té doby se posunula z brigádnické pozice podpory náborového týmu, přes specialistku náboru až do role koordinátorky náborového týmu.

Je zodpovědná za nábor nových talentů na centrálu společnosti a má na starosti hned několik dalších projektů, jakými jsou například onboarding, employer branding, stáže nebo referral program. Nejvíce ji na tom baví, že je každý den jiný a má možnost objevovat stále nová řešení. Její pracovní motivací jsou spokojení kandidáti, manažeři i kolegové.

Volný čas tráví nejraději sportovními aktivitami, ať už v lese nebo v horách, ale i odpočinkem v kavárnách. Když zbyde čas, ráda si přečte dobrou knihu, cestuje a zkouší nové adrenalinové zážitky.

Hanka nastoupila do České pojišťovny v roce 2011 jako do svého druhého zaměstnání na hlavní pracovní poměr. Jak sama říká: „Vůbec by mne nenapadlo, že po studiu chemie se najdu v pojišťovně.“ V oblasti Správy pojištění si prošla pozice Správkyně klienta,

Vedoucí týmu až po nynější pozici Interní trenérky. Práce s lidmi, oblast rozvoje a vzdělávání je jejím obsahem práce a hlavně zálibou.

Ve svém volnu Hanka ráda tráví čas v přírodě, cestováním a aktivním odpočinkem. Nejdále zatím byla na Srí Lance, kde si místní atmosféru, přírodu a naprostý klid zamilovala.

Nešťastnější je ale v lesích a hájích v Česku a na vrcholcích hor v Tatrách na Slovensku. Její podporou je jí rodina a přítel Radek, který ji na žádný bláznivý nápad neřekne „ne“.

Jako student Filip ve firmě pracuje na částečný úvazek. Pravidelně tak odbíhá na přednášky a k seminárkám. V této souvislosti si nemůže vynachválit přístup nadřízených – chápou, že má kromě práce i jiné povinnosti, a vychází mu maximálně vstříc.

I když nastoupil do IT oddělení, postupně se přesunul do oblasti marketingu. Baví ho hlavně grafika. Od kolegů dostává velkou důvěru a příležitosti, aby se v tomto oboru dál rozvíjel a učil se nové věci.

I když Filip není v práci denně, rád se účastní teambuildingů, firemních večírků a dalších společných aktivit. Jinak se ve volném čase věnuje sportu – hlavně běhání a nově začal trénovat MMA. V budoucnu by se rád zúčastnil i amatérského zápasu.

Patrik začínal ve společnosti hned po škole jako administrativní pracovník. Řadí se proto mezi služebně nejstarší. Během zhruba třiceti let, které tu strávil, se postupně vypracoval až na současnou pozici.

Nejvíc času Patrikovi aktuálně zabírají schůzky s kolegy i klienty a komunikace napříč firmou. Má zodpovědnost za řízení 9 týmů, do kterých spadá celkem 170 lidí. Ti se starají o to, aby klientům zajistili hladký průběh likvidace škody na jejich vozidlech.

Sám sebe označuje jako kutila a nejvíc si odpočine při práci na zahradě nebo na terase. Mimo to o víkendech vyráží do lesa na horském kole.

Spolu s 9 podřízenými Hana vede tým zhruba 120 lidí. Všichni dohromady se pak starají o vývoj, aktualizace a funkčnost dvou důležitých systémů neživotního pojištění. Svou roli vnímá jako čistě manažerskou. Jejím úkolem je zajistit, aby se celý tým cítil dobře, měl potřebné zázemí a technické vybavení.

Velkým úspěchem je podle ní to, že se ve firmě podařilo vytvořit stabilní tým profesionálů. Ráda se obklopuje experty ve svém oboru, na které se může 100% spolehnout.

O víkendech se snaží na práci nemyslet a odpočinout si ideálně někde v přírodě nebo u dobrého jídla. V létě podniká výlety na kole, v zimě na běžkách. Nejradši má oblast jižní Moravy, kde si užívá tamní víno.

Petr nastoupil do GČP v roce 2014 hned po ukončení vysoké školy. Dnes zde pracuje jako Integrační architekt.

Hodně oceňuje profesní příležitosti které zde dostal. Měl možnost vyzkoušet si různé technologie. Zároveň mu moc vyhovuje neformální atmosféra firmy a možnost spolupracovat s fajn lidmi, s kterými si rozumí jak profesně tak lidsky.

Práce na integraci není vždy snadná, ale nové výzvy jsou motorem, který ho žene dál J Pokud to doba dovolí potkává své kolegy rád i mimo práci třeba na různých sportovních akcích nebo jen tak u piva.

Ve volném čase dělá freediving (potápění se bez přístrojů), rád cestuje a věnuje se svému synovi.

O společnosti

Generali Česká pojišťovna není žádný nováček, na trhu působí už téměř 200 let. Za tu dobu se vypracovala mezi přední a nejstabilnější společnosti v oblasti pojišťovnictví. Její pobočky jsou dostupné napříč celou Českou republikou – nejen ve velkých městech, ale i ve většině těch menších. Stabilita a velikost společnosti zaručují, že za všech okolností dokáže dostát svým závazkům, stejně jako přinášet zásadní technologické inovace i rychlé a profesionální služby. Klade velký důraz na technologické inovace a rychlé profesionální služby. I proto v ní vkládají důvěru miliony klientů. Na poli CSR firma podporuje různé aktivity. Díky nadaci, kterou založila v roce 2009, je schopná pomáhat efektivněji a cíleněji než dřív. Její aktivity směřují zejména do oblasti bezpečnosti silničního provozu, prevence úrazů či podpory hendikepovaných a znevýhodněných osob. Všichni zaměstnanci můžou navíc využít až dva plně hrazené pracovní dny ročně, které stráví dobrovolnictvím.

Koho hledají

Ačkoli se jedná o pojišťovnu, ve firmě si na své přijde v podstatě každý. Nabízí uplatnění ve všech možných oborech: likvidaci, call centru, v IT, nebo třeba v risk managementu. Jako v každé větší společnosti je zde spoustu možností i v analytickém a finančním oddělení, v marketingu a komunikaci, nebo třeba HR. Není důležité, jestli má uchazeč dva měsíce praxe, nebo dvacet let. Hlavní je pozitivní přístup a chuť učit se novým věcem.

Co je dobré vědět

I když se kolegové rádi potkávají osobně, naučili se plně fungovat i v online prostředí. Největším přínosem je, že mohou skloubit práci z domova a z kanceláře, což jim přináší velkou míru flexibility. Mohou si naplánovat práci tak, aby měli dostatek prostoru na sport nebo zábavu. Mají dokonce vlastní běžecký klub a noví členové jsou vítáni . Rádi se potkávají nejen v práci, ale třeba i v naší kantýně, kde si můžou dopřát týmovou snídani nebo výborný oběd. Kromě toho zde najdete i vlastní posilovnu, kde mají zaměstnanci příležitost odstartovat den anebo se protáhnout po práci.

V Generali České pojišťovně podporují diverzitu a chtějí, aby se všichni partneři i zaměstnanci cítili být součástí otevřené firemní kultury. Díky mezinárodnímu zázemí skupiny Generali mají zaměstnanci navíc možnost podílet se na velkých projektech a komunikovat s kolegy napříč celým regionem. V rámci mezinárodní mobility lze také vyjet na stáž do zahraničí a podívat se, jak spolupracují kolegové v jiných zemích skupiny.

Vložit profil na své webové stránky