AGRP.DEV

AGRP.DEV

Tomáš (R&D Director) Patrikovi poslal nabídku na pozici React vývojáře v TypeScriptu. Tehdy měl pouze základní znalosti v těchto technologiích. Přišel na pohovor jako student z VŠB a vývojář, který je nadšený do moderních technologií.

V současné době má na starost chod frontendu. Hlídá moderní technologie a principy a to v sobě obnáší neustálé vzdělávání. Řídí flow frontendových technologií, refactoring, navrhuje architekturu či dělá code reviews a programování je samozřejmě na denním pořádku! Většinu frontendových projektů píše v Reactu a Typescriptu, což je podle něj v tuto dobu nejlepší a také jeho nejoblíbenější technologická volba pro webový frontend. Spolupracuje v rámci týmu 5 lidí, kde se všichni vzájemně doplňují.

ATLAS pro něj zpočátku představoval malou neznámou. Nastupoval jako PHP programátor a očekával rozvoj CMS/CRM, případně menších nekomerčních projektů. Dnes téměř po 2 letech tvrdí, že se nemohl mýlit víc. V ATLASu je každý projekt jedinečný a plný nových technologií, gRPC, GraphQL, K8s nejsou zde jen “super-cool-tech buzzwords”, ale způsob jak povýšit aplikaci na novou úroveň.

Občas ho však nějaký ten nový “tech-upgrade” doběhne a potom opravdu ocení skvělý tým, který vždy poradí anebo objeví řešení v tajných koutech StackOverflow. Když občas pohledem zabloudí na graf “tech-trends”, říká, že je skvělé že různorodost produktů a týmů mu zaručuje možnost doběhnout jeho osobní “technický dluh”.

V roce 2016 přišla Bára do ATLASu jako student vysoké školy, bez praktických znalostí. Pod vedením Tomáše (R&D Director) se z ní stal Java developer, který se v nynější době podílí nejen na návrhu a implementaci řešení, ale také na codereviews a vedení juniornějších kolegů.

Během jejího působení ve firmě se tým, jehož je součástí, rozrostl ze 3 backend vývojářů na 3 fullstack týmy každý cca o 5 lidech. Jak sama říká, nejvíce se ji na ATLASu líbí, že se jedná o menší přátelskou firmu, otevřenou moderním technologiím, a navíc bez přehnané byrokracie, což ji umožňuje soustředit se na kód.

Česká firma

AGRP.DEV je vývojové oddělení společnosti ATLAS GROUP. Nečekejte žádný korporát ani open space. Jsou ryze česká rodinná firma (založena v roce 1992) s tradicí, vizí a agilitou startupu.

Vyvíjejí aplikace v oblasti legal-tech. Možná jste již slyšeli o produktech jménem CODEXIS, MANAŽER DATOVÝCH SCHRÁNEK, či web PRÁVNÍ PROSTOR. Zde však produktové portfolio společnosti nekončí. V současné době se chystají na trh uvést nové aplikace, které by se mohly postarat o generační skok na poli právních informačních systémů. Vývoj jejich aplikací definují moderní technologie a nadaní vývojáři. Díky tomu mohou vznikat skvělé produkty, které ulehčují práci desítkám tisíc uživatelů, ale také postupnými krůčky naplňovat svou vizi, a to: stát se číslem jedna pro profesionální veřejnost pohybující se v oblasti práva.

Koho hledají?

Vývojáře z ATLASu definuje vývoj softwaru, programování je pro ně vášní. Neustále pracují na rozvoji svých tech skills, které následně mohou přetavit do podoby kvalitního kódu. Na svoje lidi kladou nejvyšší nároky, i proto si v Ostravě udržují technologickou superioritu.

I přesto je atmosféra uvnitř společnosti velmi přátelská a neformální. Jako doma se v ATLASu bude cítit každý, kdo se zajímá o nové trendy v oblasti IT a má svou práci rád.

Neustálý rozvoj

V ATLASu si zakládají na neustálém rozvoji svých DEVs. Organizují své vlastní konference, kde sdílejí své know how a potkávají se s ostatními nadšenci do programování. Také navštěvují konference u nás i v zahraničí. V minulosti např. CodeOne v San Franciscu nebo React Advanced v Londýně.

Pokud ti bude ATLAS malý, rádi ti pomohou do Facebooku/Googlu, nebo super cool startupu v zahraničí. ATLAS se snaží jít kupředu s dobou, takže nečekej, že by tě nechali stát na jednom místě!

Vložit profil na své webové stránky