British American Tobacco

British American Tobacco

Ačkoliv Adéla není prvoplánově „korporátně“ smýšlející člověk, možnost pracovat pro BAT považovala za příležitost, která se neodmítá. Když v roce 2017 do společnosti nastupovala, byla právní problematikou nepolíbená a nová pozice pro ni představovala velkou výzvu. Začínala od píky. Jako asistentka právního oddělení se postupně seznamovala s novou terminologií a postupy, které jí otevřely dveře dál. Dnes administrativně zaštiťuje celé Compliance.

Když zrovna nepracuje, věnuje se józe. Tu si s ní mohou každý týden zacvičit i kolegové, v rámci lekce, kterou v BAT vede. V poslední době přišla na chuť všemožným freestyle sportům – hlavně wakeboardu a snowboardu.

Michal v BAT zaštiťuje čtyři oddělení a koordinuje celý obchod. To v praxi znamená, že dohlíží na to, aby měli dostatek zboží, měli ho kde a komu prodávat a že používají inovativní metody propagace. Michal nastoupil do firmy v roce 2010 a už něco pamatuje. Za tu dobu prošel tabákový průmysl transformací. V BAT přibylo hodně nových lidí, zvýšilo se tempo práce i potřeba pružně reagovat. Přátelské a rodinné prostředí tu ale zůstalo a to je jedna z věcí, které si na společnosti váží nejvíc.

Michal je akční člověk a má hodně koníčků. Běhá, chodí do fitka a rád sleduje historické dokumenty a politické debaty. V mládí hrával v kapele a do dnes si každý den najde chvilku, aby si zahrál na bicí nebo zabrnkal na kytaru.

Melek pracuje na pozici 360 Campaign Manager, na kterou se vypracovala z pozice Brand Executive, na kterou nastoupila. S krátkou pauzou v podobě mateřské dovolené pracuje v BAT už téměř sedm let. Je zodpovědná za implementaci všech kampaní v BAT pro všechny kategorie.

Melek má na své pozici ráda to, že pracuje v mezinárodní firmě, kde je pozitivní a dynamická energie a hlavně je tam možnosti růstu. V jejím týmu je celkem 7 lidí, všichni jsou to profesionálové a i když pracují z domova, denně spolu komunikují. Do svého týmu rádi přivítají kolegy, kteří svojí pozitivní energií dokáží překonat všechny překážky, nebojí se říci svůj názor a mají otevřenou mysl.

Martin se připojil k BAT v roce 2007 jako obchodní zástupce. V průběhu let, se skrz další pozice propracoval až do marketingového oddělení na pozici Conventional Platform Manager.

Jeho tým má na starosti podporu prodeje v rámci retailu. A aktuálně čítá 17 kolegů + několik desítek externích promotérů. DO BAT se připojil proto, že hledal mezinárodní firmu, stabilní zázemí a možnost růstu, což BAT přesně splňuje.

Tereza se stala součástí BAT v roce 2018 a v současné chvíli pracuje na pozici Retail Advocacy Executive, v aktivačním týmu marketingového oddělení. Má na starosti marketingové aktivace, které mají za cíl zaujmout zákazníka a podpořit prodeje a plánuje ambasadorské programy.

Její tým je rozdělen do dvou částí, podle kategorií, které mají s kolegyní na starosti. Úzce spolupracují s externími agenturami i ostatními týmy společnosti. BAT by popsala jako odvážnou, dynamickou, zodpovědnou a velmi přátelskou společnost.

O společnosti

BAT je jednou z největších tabákových společností na světě. Má za sebou bohatou historii a před sebou vzrušující budoucnost, ve které chce spotřebitelům dát možnost volby. Proto kromě klasických tabákových výrobků vyrábí i jejich alternativy. Působí ve 180 zemích světa a zaměstnává téměř 60 000 lidí. V Česku začátkem roku 2019 oslavili 25 let existence.

Díky tomu, že jsou globální firmou, nabízí možnost poznat, jak funguje business v cizí zemi. Je to skvělá příležitost, jak získat nové zkušenosti, dozvědět se více o fungování jiného trhu a rozšířit si obzory. Sdílet nabyté zkušenosti napříč zeměmi i kontinenty je příjemnou součástí práce.

Pořádají odborná školení, například Leadership akademii, školení agilního principu, vyjednávací dovednosti a jiné. Příležitost zazářit dávají i talentovaným studentům posledního ročníku studia na vysoké škole. V globálním Graduate programu absolvují šestitýdenní akademii a poté v průběhu jednoho roku získávají zkušenosti na různých marketingových a obchodních pozicích. Je to skvělý odrazový můstek pro budoucí vedoucí pozice.

Koho hledají

Prostředí společnosti je jako stvořené pro ty, kteří se nebojí dělat věci jinak, změny přijímají s otevřenou náručí, mají inovativní myšlení a dokážou pružně reagovat – na konkurenci, potřeby spotřebitele i na legislativní opatření.

Marketing je v jejich oboru podnikání alfou a omegou. Bez reklamy se neobejdou a snaží se k ní přistupovat maximálně zodpovědně. Mají interně nastavená přísnější pravidla, než vyžaduje česká legislativa. Právě proto hledají hlavně markeťáky tělem i duší, kteří se nezaleknou a postaví se této výzvě čelem.

Co je dobré vědět

Tabákový průmysl prochází obrovskou transformací, na kterou BAT pružně reaguje. V produktovém portfoliu jsou stále více zastoupené produkty nové generace, které pro uživatele představují méně škodlivou alternativu. V roce 2020 se firma stala jedničkou na trhu s nikotinovými sáčky. S online kampaní budující značku VELO nastavila v Čechách laťku celé kategorii nikotinových sáčků a získala bronz v prestižním ocenění EFFIE.

Vložit profil na své webové stránky