British American Tobacco

Consumer Goods

Praha

Ačkoliv Adéla není prvoplánově „korporátně“ smýšlející člověk, možnost pracovat pro BAT považovala za příležitost, která se neodmítá. Když v roce 2017 do společnosti nastupovala, byla právní problematikou nepolíbená a nová pozice pro ni představovala velkou výzvu. Začínala od píky. Jako asistentka právního oddělení se postupně seznamovala s novou terminologií a postupy, které jí otevřely dveře dál. Dnes administrativně zaštiťuje celé Compliance.

Když zrovna nepracuje, věnuje se józe. Tu si s ní mohou každý týden zacvičit i kolegové, v rámci lekce, kterou v BAT vede. V poslední době přišla na chuť všemožným freestyle sportům – hlavně wakeboardu a snowboardu.

Leonardo je absolvent ESCP Business school a od listopadu 2022 také součástí našeho Global Graduate programu. Zaujaly ho možnosti, které program nabízí v oblastech marketingu a financích, kariérní růst, převzetí odpovědnosti a rozhodování, a tak neváhal a pracovní nabídku, která přišla po absolvování náborového procesu, s radostí přijal. Leo je mladý a ambiciózní muž, který aktuálně pracuje na mnoha různých projektech v Čechách i na Slovensku. Výzvou pro Lea a jeho tým jsou implementace produktů na nové trhy. Spolupracuje doslova se všemi odděleními v obou zemích. Ve svém volném čase rád čte, navštěvuje galerie, ale jeho největším koníčkem je nákup a následný prodej oblečení zajímavých světových značek. A jak by dle jeho slov měl vypadat budoucí BAT zaměstnanec? Měl by být otevřený všemu novému, mít dostatek odvahy, být kreativní, a schopný rychle se rozhodovat, a umět dobře komunikovat. Společnost BAT považuje za odvážnou, tradiční a rychle se rozvíjející se společnost.

Martin se připojil k BAT v roce 2007 jako obchodní zástupce. V průběhu let, se skrz další pozice propracoval až do marketingového oddělení na pozici Conventional Platform Manager.

Jeho tým má na starosti podporu prodeje v rámci retailu. A aktuálně čítá 17 kolegů + několik desítek externích promotérů. DO BAT se připojil proto, že hledal mezinárodní firmu, stabilní zázemí a možnost růstu, což BAT přesně splňuje.

Sandra je v BAT od roku 2013 a její cesta určitě nebyla jednotvárná. Začínala jako Brand executive a prošla si několika rolemi v marketingu. Stihla si odskočit na mateřskou a poté se zapojila zpět do procesu jako Projektový manažer, kde měla na starosti koordinaci projektů a řízení projektového týmu o 30lidech. Letos začíná opět v brand marketingu a její role je Category Vapour manager pro Čechy, Slovensko a Maďarsko. Bude mít na starosti budování značky v oblasti vapingu (epod systémy pro vapování a jednorázové elektronické cigarety). Proč si Sandra vybrala k budování své kariéry právě BAT? Lákadlem pro ni bylo mezinárodní prostředí, příležitosti a možnosti, co se kariérního růstu týče a výzvy, které tato práce přináší. Co na BAT velmi oceňuje je flexibilita a vstřícnost související například s návratem do pracovního procesu po mateřské. Firma jí vyšla vstříc a společně našli vyhovující řešení pro obě strany.

Sandra je ve svém volném čase velmi aktivní. Do nedávna byla aktivní hráčkou rugby a nyní se naplno věnuje rodině a stále miluje sport (snowboard, lyže, kolo). Ráda také chodí na procházky do přírody a má ráda dobré jídlo a pití.

O společnosti

BAT je jednou z největších tabákových společností na světě. Má za sebou bohatou historii a před sebou vzrušující budoucnost, ve které chce spotřebitelům dát možnost volby. Proto kromě klasických tabákových výrobků vyrábí i jejich alternativy. Působí ve 180 zemích světa a zaměstnává téměř 60 000 lidí. V Česku začátkem roku 2019 oslavili 25 let existence.

Díky tomu, že jsou globální firmou, nabízí možnost poznat, jak funguje business v cizí zemi. Je to skvělá příležitost, jak získat nové zkušenosti, dozvědět se více o fungování jiného trhu a rozšířit si obzory. Sdílet nabyté zkušenosti napříč zeměmi i kontinenty je příjemnou součástí práce.

Pořádají odborná školení, například Leadership akademii, školení agilního principu, vyjednávací dovednosti a jiné. Příležitost zazářit dávají i talentovaným studentům posledního ročníku studia na vysoké škole. V globálním Graduate programu absolvují šestitýdenní akademii a poté v průběhu jednoho roku získávají zkušenosti na různých marketingových a obchodních pozicích. Je to skvělý odrazový můstek pro budoucí vedoucí pozice.

Koho hledají

Prostředí společnosti je jako stvořené pro ty, kteří se nebojí dělat věci jinak, změny přijímají s otevřenou náručí, mají inovativní myšlení a dokážou pružně reagovat – na konkurenci, potřeby spotřebitele i na legislativní opatření.

Marketing je v jejich oboru podnikání alfou a omegou. Bez reklamy se neobejdou a snaží se k ní přistupovat maximálně zodpovědně. Mají interně nastavená přísnější pravidla, než vyžaduje česká legislativa. Právě proto hledají hlavně markeťáky tělem i duší, kteří se nezaleknou a postaví se této výzvě čelem.

Co je dobré vědět

Tabákový průmysl prochází obrovskou transformací, na kterou BAT pružně reaguje. V produktovém portfoliu jsou stále více zastoupené produkty nové generace, které pro uživatele představují méně škodlivou alternativu. V roce 2020 se firma stala jedničkou na trhu s nikotinovými sáčky. S online kampaní budující značku VELO nastavila v Čechách laťku celé kategorii nikotinových sáčků a získala bronz v prestižním ocenění EFFIE.

Vložit profil na své webové stránky