British American Tobacco

Consumer Goods

Praha

Zjistěte více o společnosti British American Tobacco

Program FINANCE pro absolventy

Program FINANCE pro absolventy

Jan prošel marketingovým Graduate Programem společnosti British American Tobacco. Co mu tato zkušenost dala do jeho kariéry?

O společnosti

BAT působí ve 180 zemích světa a zaměstnává téměř 60 000 lidí. V Česku začátkem roku 2024 slaví 30 let existence.

Už nejsou jen tabáková společnost. Pomocí digitální transformace, technologií a inovací, radikálně mění celou organizaci. Růstem jejich podnikaní roste i vliv a odpovědnost, která s tím souvisí. MISE BAT je vybudovat A Better Tomorrow™. Jak? Tím, že spotřebitelům nabízejí širší produktové portfolio s potenciálně menším rizikem dopadu na jejich zdraví.

Udržitelnost je pro BAT klíčová. Je základem transformace celého průmyslu, zásadní pro realizaci strategií a integrovaná ve všech oblastech jejich podnikání. Díky tomu, že jsou globální firmou, nabízí možnost poznat, jak funguje business na jiných trzích. Je to skvělá příležitost, jak získat nové zkušenosti, dozvědět se více a rozšířit si obzory. Sdílet nabyté zkušenosti napříč zeměmi i kontinenty je příjemnou součástí práce.

Pořádají odborná školení, například Leadership akademii, školení agilního principu, vyjednávací dovednosti, ale také globální workshopy, například business art of storytelling.. Příležitost zazářit dávají i talentovaným studentům posledního ročníku studia na vysoké škole. V globálním Graduate programu absolvují šestitýdenní akademii a poté v průběhu jednoho a půl roku získávají zkušenosti na různých marketingových a obchodních pozicích. Je to skvělý odrazový můstek pro budoucí vedoucí pozice.

Umí se i odreagovat v zajímavém well-being programu “A Better You”, zaměřeném na rozvoji psychické, intelektuální i fyzické stránky. V letním období se program točí kolem sportovních výzev (kroková výzva, kolo, adrenalinové sporty) občas zajdou na „beach“ nebo na paddleboardy.

Koho hledají

Prostředí společnosti je jako stvořené pro ty, kteří se nebojí dělat věci jinak, změny přijímají s otevřenou náručí, mají inovativní myšlení a dokážou pružně reagovat – na konkurenci, potřeby spotřebitele i na legislativní opatření.

Marketing je v jejich oboru podnikání alfou a omegou. Bez reklamy se neobejdou a snaží se k ní přistupovat maximálně zodpovědně. Mají interně nastavená přísnější pravidla, než vyžaduje česká legislativa. Právě proto hledají hlavně markeťáky tělem i duší, kteří se nezaleknou a postaví se této výzvě čelem.

Co je dobré vědět

Tabákový průmysl prochází obrovskou transformací, na kterou BAT pružně reaguje. V produktovém portfoliu jsou stále více zastoupené produkty nové generace, které pro uživatele představují méně škodlivou alternativu. V roce 2020 se firma stala jedničkou na trhu s nikotinovými sáčky. S online kampaní budující značku VELO nastavila v Čechách laťku celé kategorii nikotinových sáčků a získala bronz v prestižním ocenění EFFIE.

Questions and answers on British American Tobacco