PyLadies CZ

PyLadies CZ

Formation

Praha, Brno, Hradec Králové, Olomouc, Ostrava, Plzeň

O PyLadies

PyLadies je mezinárodní aktivita, která se snaží přiblížit IT ženám a ženy k IT. Využívá k tomu programovací jazyk Python, který je perfektní pro výukové účely a zároveň je po něm poptávka na trhu práce. V České republice PyLadies zastřešuje spolek Pyvec, který pořádá pravidelné srazy pythonistů napříč republikou, nebo pythonní konferenci PyCon. Kurzy pro úplné začátečnice se začaly pořád v Brně v roce 2012 a v současné době se konají v šesti městech (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň a Hradec Králové). Na tento kurz pak navazují kurz Python knihoven, nebo PyData kurz. Materiály pro samouky jsou volně dostupné na webu naucse.python.cz.

Koho hledají

PyLadies přivítají jak holky, které se chtějí naučit programovat v Pythonu, tak dobrovolnice a dobrovolníky, kteří se chtějí zapojit do koučování, příprav materiálů, opravování domácích projektů, pomoci s organizací, či přípravou materiálů. Podívej se, jak se můžeš zapojit!

Co je dobré vědět

Do aktivit PyLadies se může zapojit kdokoliv, kdo má zájem o Python. Je jedno, jestli je to někdo, kdo ho používá ve své práci, volném čase, nebo se s ním chce seznámit.

Vložit profil na své webové stránky