DHL Express

  • Logistics
  • Praha, Klecany, Liberec, Modřice, Mošnov, Olomouc, Ostrava, Plzeň
  • www.dhl.cz

Jan Novák, Team Leader

Seznam se s Honzou

V DHL pracuje od léta 2017. Začínal jako kurýr, teď vede celý tým. Hlavním úkolem je zajistit, že se všechny zásilky dostanou v požadovaném termínu na místo určení. Ať už je to z depa ke klientovi, nebo naopak. Kurýrům pomáhá řešit nestandardní požadavky a je tu pro ně, když si s čímkoliv neví rady. Je v kontaktu také s klientem, a to hlavně ve chvílích, kdy se potřebují spojit s kurýrem nebo zadat speciální požadavek.

Nepřestává mě fascinovat, co všechno kurýři během dne zažijí.

Jan Novák

Team Leader

Martina Šeděnková, Warehouse Agent – Specialist

Seznam se s Martinou

Pracuje ve skladu na letišti v Mošnově. Každé ráno musí prostor připravit na přílet letadla a novou várku zásilek. Po vyložení zásilek z letadla je třídí na páse. Buď putují do celního skladu, nebo ke kurýrovi. Každou krabici musí zkontrolovat a naskenovat. Díky tomu je každý schopen odkudkoliv podle daného čísla zásilku dohledat. Odpoledne se vrací kurýři s novými zásilkami. Ty musí zvážit, označit, naskenovat a zkontrolovat. Poté putují do letadla za svými novými majiteli.

Jsem hrdá, že pracuji ve firmě, kde všichni hledáme způsoby, jak být lepší.

Martina Šeděnková

Warehouse Agent – Specialist

Tomáš Burian, Head of Customs

Seznam se s Tomášem

V DHL začínal jako kontaktní agent na celním oddělení. Chtěl firmu a přístup k zákazníkovi poznat z různých úhlů, a proto si prošel i jinými pozicemi. Po 20 letech se kruh uzavřel a je zpět na celním, kde vede početný tým. Úkolem je každý den proclívat zásilky mířící ze zemí mimo Evropskou unii a naopak. Vše samozřejmě za dodržení příslušné legislativy i špičkových služeb. Co si nikdy neodpustí a stalo se rituálem, je dopolední procházka po patře. Pozdraví se s kolegy z jednotlivých oddělení, připomene si své fungování v jednotlivých týmech, a hlavně má dobrý pocit z toho, že se něco děje a firma funguje, jak má.

Jsem vděčný, že mám kolem sebe lidi, kteří chtějí dělat práci, co má smysl a posouvat věci kupředu.

Tomáš Burian

Head of Customs

Veronika Dvořáková, Customer Service Advisor

Seznam se s Verčou

Hlavní náplní její práce je telefonická a e-mailová komunikace s klienty. Zodpovídá jejich dotazy a vyřizuje požadavky v oblasti mezinárodní přepravy. Nejčastěji klientům pomáhá zjistit stav jejich objednávky a polohu, kde se zásilka zrovna nachází. Prověřuje obsah zásilky z hlediska bezpečnosti, rozměru nebo obsahu zakázaných komodit a radí jim s celními záležitostmi. V DHL pracuje už od roku 2015 a jako seniorní agent se podílí na zaškolení nováčků a na jejich zapojení se do pracovního procesu. V neposlední řadě řeší také neobvyklé situace, kdy je potřeba další komunikace s klientem

Na mé práci mě baví ta dynamika. Každý den musím během krátké doby vyřešit klientův požadavek tak, aby byl spokojený.

Veronika Dvořáková

Customer Service Advisor

Sledovat!

Expresní přeprava zásilek…

… to je to, co dělají. To je to, kým jsou. Posláním DHL je přepravit zásilku co nejrychleji k zákazníkům po celém světě a udělat vše proto, aby byl zákazník maximálně spokojený. Denně odbaví 13 tun zásilek a v období Vánoc je to skoro dvakrát tolik. V Česku se s nimi potkáte především prostřednictvím žluto-červených dodávek. Zásilky doručují letecky po celém světě. DHL je proslulé tím, jak skvělí lidé tam pracují. Jsou na to náležitě pyšní a jako firma dělají vše pro to, aby byli zaměstnanci pyšní i na DHL. Tím nejdůležitějším jsou lidé a vztahy mezi nimi. Zakládají si na týmové spolupráci, protože jako jednotlivci nezmohou v jejich oboru zhola nic. Všichni fungují jako jeden tým (u nich říkávají „as one"), pomáhájí si a… no, jsou prostě taková žluto-červená rodina.

Dokonalá symbióza

DHL funguje jako dobře promazaný stroj. Každé ozubené kolečko má svůj smysl, a když přestane pracovat, nedostanou jejich zákazníci včas svoji zásilku. Lidé z operativy jsou rozmístěni po celé republice a jsou v každodenním kontaktu s klientem. Jednotlivé zásilky vyzvedávají, třídí, rozváží a clí. Díky obchodníkům se jejich služby prodávají a oni tak mají celé dny co na práci. Na oddělení zákaznického servisu vyřizují nejrůznější dotazy i reklamace a dělají vše pro to, aby byli zákazníci spokojeni. Jejich ekosystém se samozřejmě neobejde ani bez finančního, HR či IT oddělení.

Vychováváme špičkové leadery

Zaměstnancům napříč odděleními nabízejí možnost zapojit se do rozvojových programů, kdy je v průběhu několika měsíců až roku připraví na výkon obchodních či vedoucích rolí. Častokrát u nich začnou pracovat lidé ještě při škole a v relativně krátkém čase obsazují vysoce postavené pozice a vedou nemalé týmy lidí. Výjimečná je také jejich vzdělávací platforma CIS (Certified International Specialist), prostřednictvím které každý zaměstnanec absolvuje stejná školení, jako by získal kdekoliv jinde na světě v DHL Express.

Dveře máme otevřené

V DHL Express panuje velmi otevřená kultura založená na vzájemném respektu. Tím, že se u nich věci dějí často velmi rychle, nedomlouvají si schůzku, když potřebují s kolegou něco probrat. Prostě za ním jdou. Dveře mají otevřené i u nejvyššího vedení a mohou si s nimi o čemkoliv promluvit. Zpětná vazba, ať už motivační nebo rozvojová, je u nich denním chlebem. Když chtějí někoho za něco pochválit nebo mu něco poradit, nečekají na zvláštní příležitost. Slůvky děkuji a prosím se v DHL nešetří.

Rozvážíme pomoc po celém světě

Jedním z cílů DHL je do roku 2050 dosáhnout logistiky s nulovými emisemi, proto například od května 2019 rozváží balíky v okolí administrativního centra na Chodově nákladní elektrokolo Cubicycle. A to je jenom začátek. Každý rok vysazují po celém světě milion nových stromů. Nemyslí jenom na přírodu, ale i na lidi kolem. Celosvětově organizují program Go Teach, prostřednictvím kterého poskytují výuku dětem v rozvojových zemích, a Go Help, kdy se týmy DHL dobrovolníků podílí na záchraně lidí v oblastech postižených přírodními katastrofami. Lokálně podporují například projekt Ježíškova vnoučata. Nápadů mají spoustu a jsou hrdí, že s většinou z nich přišli přímo jejich zaměstnanci, kteří se do nich sami aktivně zapojují.

Nespočet benefitů

Benefity v DHL rozhodně nešetří. Tím nejoblíbenějším jsou bezesporu stravenky, které hradí zaměstnancům v plné výši.

Vložit profil na své webové stránky