Dentsu Czech Republic

Dentsu Czech Republic

Pavla Hajnová, Client Portfolio Lead CZ & Media Growth Officer - Dentsu

Seznam se s Pavlou

Tohle je Pavla a už sedm let má na starosti klienty i tým v první mediální agentuře na světě, v agentuře Carat. Spolu s kolegy vytváří mediální strategie a pracují na tom, aby klienti byli vidět. Spolupracují například s firmou Mattel, čerpací stanicí OMV, bankou ING, dánskými nábytkáři z Jysku a mnoha dalšími. Při své práci využívají sofistikované analytické i monitorovací systémy, aby pro klienta a jeho reklamu vybrali ta nejvhodnější média, čas i prostor.

Vytvořit si přátelský vztah s klientem je pro nás priorita.

https://cdn-images.welcometothejungle.com/W7IyaBNkSUwiqUSiw75Pu7pto0Zx_p5lwNGVqySc21g/rs:auto:640::/q:85/czM6Ly93dHRqLXByb2R1Y3Rpb24vdXBsb2Fkcy9pbWFnZS9maWxlLzY0MTYvMTU3MzAyL2E3N2RhZmE2LThiNDktNDEyZi1hYTdiLWNiMzIyY2MxZDIxOS5qcGc

Pavla Hajnová, Client Service Director v Caratu

Bára Kolečářová, Digital Trading Director – Dentsu

Seznam se s Bárou

Tohle je Bára a v digitální agentuře Adexpres se stará o spokojenost týmu i svěřeného portfolia klientů. V agentuře je jich něco kolem stovky a pořád rostou. Svůj podíl na tom má i fakt, že digitální marketing je prostředím neustálých změn. Pracují u nich týmy, které se starají o klienta, i týmy, které se zabývají jednotlivými online kanály. Jsou rozmanitá parta. Každý je expertem na něco jiného a společně tvoří jedinečný ekosystém. Zastřešují veškeré digitální aktivity pestré škály klientů, mezi které patří společnosti jako je třeba Mattel, Honda, Marks&Spencer nebo AboutYou.

Stavět na silných stránkách a dělat smysluplnou práci je klíčem k tomu, aby se člověk v práci cítil šťastný.

https://cdn-images.welcometothejungle.com/IezU7n-9MHT_P32y5O9PG1rKkOV96pgVSaiZrHX2NyM/rs:auto:640::/q:85/czM6Ly93dHRqLXByb2R1Y3Rpb24vdXBsb2Fkcy9pbWFnZS9maWxlLzY0MjAvMTU3MzAyLzEwNjVlODViLWY4NDItNDdiMC1hMWQwLTY0MWU2NjBjNjgyNy5qcGc

Bára Kolečářová, Digital Account Team Leader v Adexpresu

Standa Hrebeň, Vizeum - Account Team

Seznam se s týmem agentury Vizeum

Tohle je Standa a spolu s Jirkou, Bárou, Janou a Míšou společně reprezentují polovinu týmu mediální agentury Vizeum. Ta stojí za plánováním reklamních aktivit a kampaní, které jsou v televizi, v rádiu, dají se najít i v online světě nebo na billboardech. Mezi klienty patří třeba Ikea, plánují některé mediální výstupy Hondy, Providentu nebo Stocku. Jsou síťovou agenturou a zastoupení mají v desítkách zemí po celém světě. Díky tomu mají možnost spolupracovat na projektech i se zahraničními klienty.

Spolupráce juniorního a seniorního kolegy je skvělá příležitost, jak rychle získat nové zkušenosti.

https://cdn-images.welcometothejungle.com/qpI1un-Cn7RWeWkpCSQaMsK3jcfsgR1GZVbMgm07S6g/rs:auto:640::/q:85/czM6Ly93dHRqLXByb2R1Y3Rpb24vdXBsb2Fkcy9pbWFnZS9maWxlLzY0MzIvMTU3MzAyLzNiZmFkOTIzLTUwNWQtNGI0YS1iNGZlLTFiZmVmNDg4ZjZmNS5qcGc

Standa Hrebeň, Vizeum - Account Team

Unikátní způsob spolupráce

Vítejte v Dentsu. Jde o skupinu různorodých marketingových agentur, které společně vytváří unikátní celek. Symbolem jejich propojení jsou ikonické červené schody spojující nejen obě podlaží designových kanceláří, ale i dva světy – online a offline marketing. Každý den se na nich potkávají, dávají si tam oběd nebo hrnek dobré kávy, a klidně je využijí i jako zasedačku pro meeting. Díky tomuto spojení nabízí jedinečný způsob spolupráce napříč všemi marketingovými kanály a klientovi přitom zůstane stále jeden kontakt – jeho account. Ten pro něj v případě potřeby zajistí práci kreativní agentury nebo třeba specialistů na PR přesně podle jeho zadání, aniž by musel opustit budovu. Nespočet výhod to má i pro samotné agentury a jejich lidi, kteří se tak můžou profesně rozvíjet nejen v rámci domovského týmu a specializace, ale i v rámci celé skupiny.

Tvoří jedinečný ekosystém

Celou skupinu Dentsu tvoří 12 marketingových agentur. Najdete tu agentury kreativní, tradiční mediální, digitální i agentury zaměřené na sociální sítě a influencer marketing. Každá z nich funguje samostatně a udržuje si svoji jedinečnou interní atmosféru. Agentury pracují na svých vlastních klientech i na klientech společných pro celou skupinu. K tomu mají možnost využívat sdílených oddělení jako je HR, marketing nebo třeba office management. Speciálně pro účely byznysu mají k dispozici tým výzkumníků a oddělení mediálního nákupu, které zajišťuje tradiční reklamní prostor od televize až po outdoorové plochy.

Servis pro agentury

Dentsu je stručně řečeno servisní agentura pro agentury. Všichni mají společné personální a právní oddělení, marketing, office manažera i finance. Agentury navenek ale vystupují samy za sebe. Tvoří je skupiny specialistů, kteří si v týmu udržují svoji jedinečnou atmosféru i způsob práce. Takže to, jak pracují nebo jestli vůbec musí chodit do kanceláře, je jenom na nich samotných. 

Ostřílení průkopníci

Dentsu vzniklo v roce 2012 spojením dvou agentur, které patří mezi vůbec nejstarší na světě – japonského Dentsu a britského Aegis Media. Dentsu založil v Tokiu už v roce 1901 Hoshiro Mitsunaga. Jakožto válečný zpravodaj si dobře uvědomoval, že nabízet své zprávy je dobrý byznys, a tak si založil zpravodajskou agenturu. O pár let později v ní začal prodávat i reklamu a stál tak u samotného zrodu reklamního průmyslu. Britské Aegis Media má svůj původ ve Francii, kde v roce 1966 vznikla první agentura specializovaná na mediální plánování Carat. Dentsu tak stálo na začátku jak reklamního, tak mediálního byznysu a z této tradice i dlouholetých zkušeností těží dodnes.

Půl království a kuchaře k tomu

V Dentsu pracují ve velkých otevřených prostorech, takže všech 300 lidí má skvělou příležitost se potkávat, i když nepracují v jednom týmu nebo agentuře. Na své si přijdou milovníci psů, dobrého jídla, kávy i sportu. Jsou zde dog friendly kanceláře a každý nový psí miláček je vítán s otevřenou náručí. Ze židle zaručeně zvednou lekce jógy, bojového sportu MMA nebo tréninkové kruháče. Vlastní kuchař každý den připravuje naprosto luxusní snídaně. Občas se mu zaměstnanci snaží fušovat do řemesla, nakoupí suroviny, uvaří si společně večeři a v kanceláři se pak zdrží klidně až do rána při sklence dobrého vína a s nějakou tou deskovkou. Je to prostě takové jejich malé království.

Pro dobrou věc

Pravidelně bez nároku na honorář pomáhají v Dentsu různým neziskovým organizacím s jejich propagací. Možná vás neminula kampaň “Češi, děkujem!”, kterou připravili pro neziskovku Člověk v tísni. Právě toto slovní spojení hrálo v celé kampani prim, a to hned v několika jazycích. Posláním celé kampaně bylo poděkování Čechům od zemí, ve kterých Člověk v tísni pomáhá. Mezi použitými jazyky na billboardech se objevilo i arabské písmo, což způsobilo vlnu pobouření i mediálního zájmu. Billboardy po pěti dnech museli sundat. A přesně to byl jejich záměr. Za kampaň získali několik ocenění. Nejpyšnější jsou hlavně na zlato z mezinárodních Digital Communications Awards v Německu a za Grand Prix na českých ADC Awards.

Vložit profil na své webové stránky