Dentsu Czech Republic

Dentsu Czech Republic

 • Rok založení

  2012
 • Zaměstnanci

  250
 • Zastoupení pohlaví

  55%45%
 • Průměrný věk

  32 let

Vytvořit si přátelský vztah s klientem je pro nás priorita.

Pavla Hajnová, Client Service Director v Caratu

Spolupráce juniorního a seniorního kolegy je skvělá příležitost, jak rychle získat nové zkušenosti.

Standa Hrebeň, Vizeum - Account Team

Unikátní způsob spolupráce

Vítejte v Dentsu. Jde o skupinu různorodých marketingových agentur, které společně vytváří unikátní celek. Symbolem jejich propojení jsou ikonické červené schody spojující nejen obě podlaží designových kanceláří, ale i dva světy – online a offline marketing. Každý den se na nich potkávají, dávají si tam oběd nebo hrnek dobré kávy, a klidně je využijí i jako zasedačku pro meeting. Díky tomuto spojení nabízí jedinečný způsob spolupráce napříč všemi marketingovými kanály a klientovi přitom zůstane stále jeden kontakt – jeho account. Ten pro něj v případě potřeby zajistí práci kreativní agentury nebo třeba specialistů na PR přesně podle jeho zadání, aniž by musel opustit budovu. Nespočet výhod to má i pro samotné agentury a jejich lidi, kteří se tak můžou profesně rozvíjet nejen v rámci domovského týmu a specializace, ale i v rámci celé skupiny.

Tvoří jedinečný ekosystém

Celou skupinu Dentsu tvoří 12 marketingových agentur. Najdete tu agentury kreativní, tradiční mediální, digitální i agentury zaměřené na sociální sítě a influencer marketing. Každá z nich funguje samostatně a udržuje si svoji jedinečnou interní atmosféru. Agentury pracují na svých vlastních klientech i na klientech společných pro celou skupinu. K tomu mají možnost využívat sdílených oddělení jako je HR, marketing nebo třeba office management. Speciálně pro účely byznysu mají k dispozici tým výzkumníků a oddělení mediálního nákupu, které zajišťuje tradiční reklamní prostor od televize až po outdoorové plochy.

Servis pro agentury

Dentsu je stručně řečeno servisní agentura pro agentury. Všichni mají společné personální a právní oddělení, marketing, office manažera i finance. Agentury navenek ale vystupují samy za sebe. Tvoří je skupiny specialistů, kteří si v týmu udržují svoji jedinečnou atmosféru i způsob práce. Takže to, jak pracují nebo jestli vůbec musí chodit do kanceláře, je jenom na nich samotných. 

Ostřílení průkopníci

Dentsu vzniklo v roce 2012 spojením dvou agentur, které patří mezi vůbec nejstarší na světě – japonského Dentsu a britského Aegis Media. Dentsu založil v Tokiu už v roce 1901 Hoshiro Mitsunaga. Jakožto válečný zpravodaj si dobře uvědomoval, že nabízet své zprávy je dobrý byznys, a tak si založil zpravodajskou agenturu. O pár let později v ní začal prodávat i reklamu a stál tak u samotného zrodu reklamního průmyslu. Britské Aegis Media má svůj původ ve Francii, kde v roce 1966 vznikla první agentura specializovaná na mediální plánování Carat. Dentsu tak stálo na začátku jak reklamního, tak mediálního byznysu a z této tradice i dlouholetých zkušeností těží dodnes.

Půl království a kuchaře k tomu

V Dentsu pracují ve velkých otevřených prostorech, takže všech 300 lidí má skvělou příležitost se potkávat, i když nepracují v jednom týmu nebo agentuře. Na své si přijdou milovníci psů, dobrého jídla, kávy i sportu. Jsou zde dog friendly kanceláře a každý nový psí miláček je vítán s otevřenou náručí. Ze židle zaručeně zvednou lekce jógy, bojového sportu MMA nebo tréninkové kruháče. Vlastní kuchař každý den připravuje naprosto luxusní snídaně. Občas se mu zaměstnanci snaží fušovat do řemesla, nakoupí suroviny, uvaří si společně večeři a v kanceláři se pak zdrží klidně až do rána při sklence dobrého vína a s nějakou tou deskovkou. Je to prostě takové jejich malé království.

Pro dobrou věc

Pravidelně bez nároku na honorář pomáhají v Dentsu různým neziskovým organizacím s jejich propagací. Možná vás neminula kampaň “Češi, děkujem!”, kterou připravili pro neziskovku Člověk v tísni. Právě toto slovní spojení hrálo v celé kampani prim, a to hned v několika jazycích. Posláním celé kampaně bylo poděkování Čechům od zemí, ve kterých Člověk v tísni pomáhá. Mezi použitými jazyky na billboardech se objevilo i arabské písmo, což způsobilo vlnu pobouření i mediálního zájmu. Billboardy po pěti dnech museli sundat. A přesně to byl jejich záměr. Za kampaň získali několik ocenění. Nejpyšnější jsou hlavně na zlato z mezinárodních Digital Communications Awards v Německu a za Grand Prix na českých ADC Awards.

Vložit profil na své webové stránky

Questions and answers on Dentsu Czech Republic
Oops
Resource unavailable in the requested language
Oops
Resource unavailable in the requested language
Oops
Resource unavailable in the requested language
Oops
Resource unavailable in the requested language
Oops
Resource unavailable in the requested language
Oops
Resource unavailable in the requested language