Tato pozice již není k dispozici.

Datový Architekt/ka

Prague
Plat: Neuvedeno
Žádná práce na dálku

Generali Česká pojišťovna | Generali SK

Pozice

Popis pozice

Do týmu IT Architektury hledáme nového/novou kolegu/kolegyni, který/která bude mít zkušenosti s datovou architekturou a pomůže nám s datovým modelováním. Jsme otevřeni i juniorům, kteří mají o tuto oblast zájem :-)

Co bude Vaším úkolem?

  • Definice a údržba Konceptuálního datového modelu (tj. společný datový model pro organizaci - entity, atributy, vztahy, omezení, hierarchie ve spolupráci s vlastníky dat z business jednotek)
  • Komunikace s businessem a s dalšími týmy, ohledně zamýšlených datových strategií a jejich možné IT podpory.
  • Analýza požadavků na data a jejich transformace do návrhu logického datového modelu.
  • Spolupráce při definici požadavků, jejich analýza a zpracovávání návrhů řešení na konkrétní řešené problematiky.

Jaké znalosti, dovednosti byste měl/a mít?

  • Praxe s návrhem řešení datové architektury je velkou výhodou. Ale pokud jste IT analytik, který má praktické zkušenosti s tvorbou datových modelů (logický, integrační, ER) jste pro nás také zajímavým kandidátem.
  • Určitě se bude hodit praxe ve středních, nebo větších společnostech, zkušenosti z pojišťovnictví, či finančního sektoru jsou velkou výhodou.
  • Znalost některého z CASE nástrojů (Sparx Enterprise Architect, Power Designer, Visio) a zkušenost s tvorbou diagramů - UML (class diagram), případně ER diagram.
  • Zájem o to, jak věci fungují, zvídavost, logické a analytické myšlení.
  • Komunikační dovednosti – schopnost komunikovat napříč organizací uvnitř i vně IT.
  • Schopnost učit se nové věci.
  • Dobrá úroveň mluvené a psané angličtiny.
  • Zkušenosti s návrhem Konceptuálního datového modelu ve větší společnosti.
  • Velkou výhodou je zkušenost v oblasti Data Quality a Data Governance.

Co můžeme nabídnout?

  • Zázemí stabilní a silné mezinárodní společnosti
  • Práce na klíčových projektech s velkým dopadem na fungování společnosti
  • Možnost poznat moderní IT technologie
  • Práci v příjemném a přátelském kolektivu, flexibilní pracovní doba
  • Perspektivu karierního a osobního růstu, možnosti školení, certifikace
  • Velké množství benefitů – 5 týdnů dovolené, 5 dní na osobní a zdravotní volno, Multisport kartu, benefitní systém Kafeterie, slevy na naše produkty a produkty našich partnerů, přátelské a sportovní akce napříč celou pojišťovnou, kde je možnost setkat se s dalšími kolegy z ostatních útvarů.

Dopňující informace

  • pracoviště: Praha + Home Office
  • nástup: Dohodou

Těšíme se na Vámi zaslaný strukturovaný životopis v českém jazyce.

Chcete se dozvědět více?

Tato volná pracovní místa by vás mohla zajímat!

Tyto společnosti rovněž nabírají pracovníky na pozici "{profese}".