Nestlé Sfinx

Nestlé Sfinx

Foodservice, Gourmet Grocery

Holešov

Náplní práce Šárky je zajištění bezpečné a kvalitní výroby cukrovinek, dohled nad dodržováním pracovních postupů, plnění plánů výroby a expedice hotových výrobků. Nyní pracuje na projektu opětovného spouštění částí výrobních zařízení po třech letech a spouští výrobu želé pro Austrálii.

Robert pracuje na pozici mistra výroby. Jeho pracovní náplň zahrnuje například komunikaci mezi zaměstnanci a vedením závodu a rozvoj profesní kvalifikace pracovníků. Má zkušenosti s řízením lidí, komunikací a snižováním ekologické zátěže firmy.

Adam nastoupil do společnosti Nestlé jako projektový specialista a v současné době pracuje na pozici energetika. Jeho hlavní odpovědností je starat se o energie v závodě Sfinx v Holešově. V budoucnu ho čekají projekty zaměřené na zřízení nových technologií, které se budou podílet na snížení uhlíkové stopy.

S hrdostí a láskou z Holešova

Holešov je nevelké město ve Zlínském kraji v dojezdové vzdálenosti od Brna, Olomouce i Kroměříže. Je to město, které už od roku 1863 vysílá do světa cukrovinky prvotřídní kvality. Tradice se udržela dodnes. Konkrétně ji nese na 400 zaměstnanců závodu Sfinx společnosti Nestlé, kteří vyrábí kultovní značky jako jsou Hašlerky, Bonpari, Slavie, želé bonbony JoJo a mnoho dalších produktů.

Láska na celý život

Mají zaměstnance, kteří pro ně pracují 10, 20, 30 i 40 let. Některé kolegyně se v závodě původně vyučily a pracují tam celý život. Svoje značky a kvalitu produktů si tedy všichni berou poměrně osobně a dělají vše pro to, aby za nimi mohli stát. Mají samozřejmě všechny možné benefity jako masáže, relaxační koutky, večírky, exkurze, slevy na produkty Sfinx a další věci. Věří ale, že to není to, proč u nich lidé pracují i desítky let.

Srdcem je výroba

Gró celého závodu je výroba. Rovněž ti, kteří pracují v kanceláři, tu tráví zpravidla část své pracovní doby. Kromě výroby mají lidi ve vývoji, administrativě a managementu. Odborníky mají na produkty i obaly a své místo si u nich najde asi víc profesí, než by člověk čekal. Pro každého, kdo tam pracuje, se ale produkty Sfinx stanou časem lovebrandem a stačí k tomu jediná ochutnávka Marshmallow přímo z výrobní linky.

Welcome to the Jungle Insight

Sfinx je ten nejvoňavější a nejbarevnější závod, jaký je příležitost navštívit. Z komplikovaných strojů se sypou bonbony všech barev a tvarů a všechno tam voní podle toho, jestli se zrovna dělají Hašlerky nebo Slavie. Pokud chce někdo tedy vonět každý den třeba jako Marshmallow a chce pracovat na Moravě, měl by ho Sfinx rozhodně zaujmout.

Vložit profil na své webové stránky