KPMG

KPMG

Milan do KPMG nastoupil ještě při studiích informatiky a datové analytiky na Vysoké škole ekonomické. Mimo IT ho vždy bavila komunikace s lidmi, proto si vybral pozici Associate Consultanta v týmu Lighthouse.

S kolegy pracuje na projektech z oblasti data managementu, data engineeringu, robotické procesní automatizace, pokročilé analytiky a umělé inteligence. Díky pestrým byznysovým a technologickým projektům mu práce v KPMG podle jeho slov zásadně rozšířila obzory a povědomí o tom, co je v technologiích aktuálně možné.

Roman si pohrával s myšlenkou nástupu do KPMG ještě při studiích magisterského programu. Díky možnosti seberealizace v tématu bankovních regulací, kterého ho už na škole bavily, nakonec nastoupil na pozici konzultanta do oddělení Risk Consultingu.

Jeho tým Banking zpracovává rozdílové analýzy, provádí oceňování finančních produktů nebo vytváří výpočtové a reportingové nástroje. Mimo možnosti karierního růstu a otevřenosti vůči novým nápadům, Roman nejvíce oceňuje osobní přístup a kamarádský kolektiv.

Beata je vystudovaná softwarová inženýrka. Místo práce vývojářky, ke které směřovalo její studium, u ní ale díky možnostem časté komunikace s lidmi nakonec vyhrál consulting.

Spolu s kolegy z týmu Business Transformation, který spadá pod Management Consulting, se věnuje optimalizačním projektům nebo sběru a analýze požadavků na tvorbu aplikací. Na práci ji nejvíce baví různorodost projektů – jednou provádí lokační analýzy pro banku, aby mohla určit, kde má vystavět pobočky a bankomaty, jindy pomáhá firmám zbavit se štosů papírů a převést procesy do digitalizované podoby.

Audit vnímám jako příležitost prozkoumat největší banky, pojišťovny a další společnosti, říká Zuzka, která se při studiu na ekonomické fakultě nadchla pro bankovnictví. Nejvíce se jí na KPMG líbí tři věci – kvalita poskytovaných služeb, možnost pracovat na projektech s lidmi, od kterých se toho dennodenně mnoho naučí a v neposlední řadě prostředí, ve kterém pracuje. Baví ji chodit do stylových kanceláří v centru Prahy i účastnit se pestré škály teambuildingových aktivit.

O společnosti

KPMG je celosvětová síť poradenských společností, funguje ve 154 zemích světa a zaměstnává téměř 200 tisíc expertů. V České republice tento rok oslavili 30. výročí svého působení na trhu. Jejich pobočky najdeš v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích.

Spolupráce se zahraničními klienty zaměstnancům umožňuje realizovat jejich profesní sny v podstatě kdekoli na světě. Firemní školení, stáže či pracovní schůzky se často odehrávají v zahraničí, práce v KPMG je tedy velmi těsně spojená s cestováním.

Všichni bez rozdílu si automaticky tykají, nehledě na pozice. Díky tomu je u nich skvělá atmosféra napříč všemi patry budovy. Týmoví hráči jsou ale nejen v kancelářích. Mají vlastní hokejový, volejbalový, fotbalový a basketbalový tým, nebo spolu prostě jen chodí běhat.

Koho hledají

V KPMG můžeš začít pracovat už při studiu a získat tak obrovský náskok v kariéře. Ale i po škole si v KPMG určitě vybereš to pravé místo. Praxe není nutná, ve spoustě oddělení ti stačí pouze touha se učit a základní přehled o problematice. Zbytek už pochytíš za běhu od zkušenějších kolegů. Všechno, co potřebuješ vědět, se dozvíš na Vyrostli jsme v KPMG.

Mají různá oddělení, proto i výběrová řízení do nich vypadají trochu jinak. Nejprve ti pošlou online testy, které prověří tvé analytické a logické schopnosti a angličtinu. Pokud uspěješ, seznámíš se osobně jak s kolegy z oddělení, do kterého se hlásíš, tak s těmi z HR. S týmem nebo samostatně vyřešíš odbornou případovku nebo úkol a strávíš s nimi nějaký ten čas. V případě vzájemných sympatií dostaneš nabídku do dvou dnů.

Co je dobré vědět

V KPMG jednají eticky a transparentně - minimalizují dopady svého podnikání na životní prostředí a pomáhají tím, co umí. Mentorují zástupce neziskovek v odborných problémech, vedou pro ně školení nebo poskytují pro bono služby vybraným organizacím. Za jejich CSR projekty a strategii pravidelně získávají prestižní ocenění v soutěži TOP odpovědná firma.

Vložit profil na své webové stránky