GoodCall

  • Human Resources, Job Training, Recruitment
  • Praha, Brno, Liberec, Zlín
  • www.goodcall.eu

Matematik, plavec i foodie!

Studoval matematiku a techniku. K HR přišel spíš náhodou přes kamaráda. Je vášnivý čtenář a plavec. Plaval dlouhou dobu závodně a snaží se stále chodit pravidelně. Jinak je spíš kavárenský povaleč, a také nadšený foodie. Rád v této oblasti objevuje. V okolí Václaváku se dá dobře najíst i za překvapivě rozumné ceny, třeba jídelna Světozor to jistí, ta nezklame! 

GoodCall

Největší výzva i inspirace

Největší výzvou je pro něj vždy obsazování těch nejvyšších pozic. Obnáší to komunikaci s úspěšnými lidmi, kteří se dostali často úplně na vrchol ve svém oboru. Měl z toho zpočátku respekt a obavy. Respekt trvá, obavy opadly. Nesetkal se s tím, že by se s ním někdo nebavil jako rovný s rovným. Navíc jsou to téměř zpravidla velice inspirativní jedinci.

GoodCall
GoodCall
GoodCall

Sledovat!

Poznej Tomáše

Ve společnosti GoodCall je necelé dva roky. Na starosti má první kontakt s kandidáty. Jejich vyhledávání, oslovení a eventuální pozvání na osobní pohovor. Jeho zaměření je sales, marketing a logistika. Vyhledává tedy vhodné lidi pro klienty v těchto oborech. Je to spíš detektivní práce než lov. Klient dá specifikaci, co od kandidáta očekává, co by měl umět a podobně. On potom hledá toho pravého. Dneska už samozřejmě nestačí hledat na LinkedInu. Používá řadu jiných metod a nástrojů. Je to práce s různými lidmi, různými firmami i metodami. Pestré je to hodně.

Umí se při práci bavit

První věc je ověřit kompetenci k dané pozici, tedy zkušenosti a vzdělání. Na pohovorech se potom kolegyně víc zabývají těmi soft skills, osobností uchazeče a snaží se zjistit, zda dotyčný zapadne do firemní kultury dané společnosti. U nich v GoodCallu je „osobnostní fit“ velké téma. Je to hodně živé. Lidé se nesmí bát bavit. Ochota učit se je taky důležitá. Prvních několik měsíců nováčci prochází intenzivním školením. Je to trochu „nalejvárna“, ale hrozně zajímavá. Pro něj to bylo všechno úplně nové. Díky propojení s Recruitment Academy jsou tam možnosti vzdělávání velké, a tudíž i možnosti růstu.

Vložit profil na své webové stránky