DHL Express

  • Logistics
  • Praha, Klecany, Liberec, Modřice, Mošnov, Olomouc, Ostrava, Plzeň
  • www.dhl.cz

​O Tomášovi

Tomáš v DHL našel kromě skvělé práce i úžasnou ženu, se kterou má tři děti a věnuje jim maximum volného času. Aktivně hraje fotbal a vyhledává sporty všeho druhu. Nevynechá ani žádné sportovní akce pořádané firmou. V poslední době si velmi oblíbil mluvené slovo. Rádio, reportáže, dokumenty, rozhovory… to je jeho! Přináší mu různý pohled na svět i aktuální dění a on si tak může lépe utvořit vlastní názor.

DHL Express
DHL Express
DHL Express

Sledovat!

Seznam se s Tomášem

V DHL začínal jako kontaktní agent na celním oddělení. Chtěl firmu a přístup k zákazníkovi poznat z různých úhlů, a proto si prošel i jinými pozicemi. Po 20 letech se kruh uzavřel a je zpět na celním, kde vede početný tým. Úkolem je každý den proclívat zásilky mířící ze zemí mimo Evropskou unii a naopak. Vše samozřejmě za dodržení příslušné legislativy i špičkových služeb. Co si nikdy neodpustí a stalo se rituálem, je dopolední procházka po patře. Pozdraví se s kolegy z jednotlivých oddělení, připomene si své fungování v jednotlivých týmech, a hlavně má dobrý pocit z toho, že se něco děje a firma funguje, jak má.

Boj s legislativou

To, že je DHL globální firma, s sebou přináší i určitá úskalí. Aplikace, ve kterých pracují, jsou často jednotné pro všechny země i přesto, že místní legislativa může být odlišná. Oni se s tím ale statečně poprali a jejich práci maximálně zjednodušili a zefektivnili. Podařilo se jim například eliminovat papírové dokumenty nebo vytvořili nové webové rozhraní vyhovující jak požadavkům celní správy, tak zákazníkům, ke kterým teď mají mnohem blíž. Procesy na celním oddělení se jim podařilo vyladit dokonce tak, že jsou stále inspirací pro ostatní firmy.

Vložit profil na své webové stránky