Tato pozice již není k dispozici.

PHP Developer

Prague
Plat: Neuvedeno
Několik dní doma

Zásilkovna
Zásilkovna

Pozice

Popis pozice

Jsme jeden z nejdůležitějších týmů celé skupiny, protože zajišťujeme podporu, provoz a fungování téměř všech jejích systémů. Většinu věcí vyvíjíme, provozujeme a rozvíjíme in-house. Mezi naše hlavní zodpovědnosti patří univerzální mezinárodní systém, který propojuje nejen svět logistiky, ale i financí a obchodu. Jsme mladý kolektiv, který si udržuje neformální kulturu a přátelskou atmosféru.

Co děláme:
Naše týmy mají opravdu pestrá zadání, řeší složité problémy a využívají rozsáhlou škálu zajímavých technologií. Každý náš tým se zaměřuje na jiné typy projektů a činností:

  • rozvíjíme naši již obsáhlou platformu
  • řešíme provozní a performance problémy s chodem aplikací a serverů
  • vyvíjíme a provozujeme systémové části služeb Home Delivery & Z-BOX
  • integrujeme náš systém s desítkami systémů našich smluvních dopravců
  • řešíme jednorázové úkoly typu hromadné operace se zásilkami
  • optimalizujeme interních systémy a štěpíme je na samostatné podpůrné služby
  • dokončujeme přesun posledních aplikací do cloudu (MS Azure) a nové věci již připravujeme s optimalizací na toto prostředí
  • automatizujeme, robotizujeme a zefektivňujeme práci napříč celou firmou, ale hlavně v našich depech

Požadavky na pozici

Co od tebe budeme potřebovat:

  • bez programování v jazyce PHP se neobejdeš (používáme ^7.1) – znalost OOP, musíš umět používat knihovny, mít přehled o vestavěných funkcích, ale také mít povědomí o frameworcích (Nette Framework minimálně na uživatelské úrovni). Potřebuješ také znát best practices (např. KISS nebo SOLID principy), mít přehled o design patterns a povědomí o PSR standardech.
  • zájem o trendy, moderní technologie a postupy s orientací na vývoj
  • znalost databází – my používáme PostgreSQL, MySQL a především MariaDB, Doctrine2 a Dibi (pouze u starších projektů a hlavního IS)
  • zkušenosti s verzováním kódu (my používáme GitLab)

Mimo to:

  • se u nás také můžeš setkat s Git, Gulp, Bower, Composer, PHP Storm, RabbitMQ a Redis
  • vývoj a produkci vedeme v prostředí Dockeru, aplikace provozujeme v Kubernetes v MS Azure
  • vyvíjíme front-end na úrovni jQuery (pro naše interní systémy) a Vue.js (pro front-end webů), ale JavaScriptu se bát nemusíš, máme vlastní Front-end vývojáře
  • Pro některé nové projekty používáme další programovací jazyky (.NET, C#, Node.js, Ruby on Rails, Java, Go), jejich znalost ale striktně nevyžadujeme
  • V rámci nových projektů a potřebných integrací používáme také další technologie např. Apache Kafka, Apache Nifi/Debezium, MS SQL, Postgres/TimescaleDB, Prometheus, Grafana, Loki, IAM (Spiffe, OPA)
    * pokud něco neumíš, napiš i tak, některé technologie se za běhu naučíš