Česká spořitelna

Bankovníctvo

Prague, Praha

Pavle se líbilo, jak Spořka přistupuje k péči o zaměstnance, proto se před třemi lety rozhodla přidat k této bankovní rodině. Nyní rozdává úsměvy jako spořková paní doktorka.

Jejím cílem je pečovat o zdraví zaměstnanců, a to nejen o fyzické, ale i o psychické. Snaží se tedy rozvíjet benefity, které zdraví podporují. Nejnovějším přírůstkem do zdravotních výhod jsou masážní křesla na pobočkách. V nejbližší době přibyde ordinace praktického lékaře přímo v budově centrály.

Petra se ve Spořce pohybuje už od roku 2010 a za tu dobu si vyzkoušela napříč bankou několik rolí. Poslední dva roky otevírá témata inkluze a diverzity v celé její šíři. Momentálně je pro Petru nejklíčovější téma flexibilita. Spořitelna je totiž společnost pěti generací. To znamená, že každý může flexibilitu vnímat a potřebovat v něčem jiném.

Na Spořce se jí líbí, že je to sice dáma v letech, ale zároveň velmi inovativní společnost, která chce udávat trendy a bořit mýty na trhu.

Hanka je součástí spořitelny už přes dvacet let. Její práce není úplně tak bankovní, jejími klienty jsou zaměstnanci. Má na starosti celou interní komunikaci zahrnující sdělování důležitých informací, ale i vytváření krásných eventů pro kolegy.

Její tým je různorodý, od nováčků až po ostřílené matadory, ale jedno mají společné – jejich práce je jejich vášní a posláním. Každý její den probíhá odlišně, ráno se řeší například průběh konferencí, odpoledne podoba nového intranetu a večer oslava dvoustého výročí banky, které bude v roce 2025.

Jána, jakožto rodilého Slováka, před lety učarovala nejen Praha, ale i samotná Spořka. Zaujala ho změna na agilní strukturu, jaká je v bance atmosféra a jací skvělí lidé zde pracují. Ján pracuje jako Domain lead pro digitální poradenství. S týmem mají za cíl ho vylepšovat a hledat nová užitečná řešení. Je vděčný za to, že jejich tým tvoří komplexní celek, od vývojářů až po testery, a tak mohou změny ihned přenést do praxe.

Největší radost mu dělá vidět spokojené uživatele. To ho nabíjí energií a motivuje k posouvání kupředu.

Spojení tradice a technologií

Už téměř dvě stě let se Česká spořitelna snaží naučit lidi hospodařit a zajistit jim přístup k prosperitě. Jejím posláním je spoluvytvářet silnější a udržitelnou společnost, kterou tvoří finančně zdraví, vzdělaní a sebevědomí lidé a firmy.

Aby toho dosáhla, postupně se mění. Na centrále, v pobočkách i v dalších svých částech prosazuje agilní způsob práce. Věří, že vytvořením nových týmů (squadů) složených z kolegů z businessu a IT zajistí z dlouhodobého hlediska lepší implementaci změn a rychlejší reakce na potřeby klientů.

Hledají Vás!

Práce ve Spořce se od podlahy změnila. Banka staví na nové strategii, kde si dala za cíl pečovat o finanční zdraví svých klientů. A aby své cíle naplnila, hledá do týmu šikovné kolegy, kteří věří tomu, co dělají a svou prací chtějí pomáhat konkrétním lidem.

Je to velká společnost s velkými možnostmi, kde se člověk může učit od profesionálů a pracovat s nejmodernějšími technologiemi.

Jste #silnější, než si myslíte!

Vložit profil na své webové stránky