Česká spořitelna

Česká spořitelna

Hanka pracuje pro Spořku už 30 let. Začínala na pozici poradce a její kariéra postupovala přes hypotečního specialistu, firemního bankéře až k investičnímu specialistovi. Posledních 10 let pracuje na manažerské pozici. V roce 2020 dostala nabídku řídit region Východní Čechy, kterou s radostí i s respektem přijala.

Spolu se svým manažerským týmem zodpovídá za chod na 73 pobočkách a v pobočkové síti řídí přibližně 600 zaměstnanců.

Její práce je opravdu rozmanitá. Řídí projekty, řeší spokojenost zaměstnanců, jejich rozvoj i kariérní posun, digitalizuje nebo třeba modernizuje pobočky. Jejím cílem je, aby klient měl svobodnou volbu kontaktu s bankou osobně, nebo elektronicky z pohodlí domova, a vždy příjemný klientský zážitek.

Spořitelna Michala stále nepřestává překvapovat. Před 4 lety se o ni staral jako konzultant a měl vůči ní mnoho předsudků. Myslel si, že jsou bankéři příliš seriózní a banka obrovská zkostnatělá instituce.

Spořitelna a hlavně její lidé ho ale přesvědčili, jak moc se spletl. Přesvědčili ho natolik, že se po dvou letech spolupráce stal sám členem velké rodiny #jsmeSpořka.

A dnes přiznává, že v něm Spořka rozvíjí to nejlepší, co v něm je. Zároveň mu dává také šanci věci uvádět v praxi.

Tomáš vystudoval Fakultu informačních technologií na Českém učení technickém v Praze. Následně získal titul MBA se zaměřením na finance a finanční řízení.

V České spořitelně pracuje patnáct let. Začínal jako vývojář webových aplikací, ale život ve Spořce ho postupně namáčel do rolí business analytika i projektového manažera. Vedl vývojové týmy pro externí prodej nebo telefonii v call centru.

Posledních pět let je IT manažerem pro oblast prodejních aplikacích - jak na pobočkách, tak v digitálním prostředí. Každý projekt, na kterém Tomáš pracuje, ho baví. Má rád nové výzvy a zdánlivě nezvladatelné problémy. Sám říká, že se v České spořitelně za 15 let ani jednou nenudil.

Spořka není jen banka

Už téměř dvě stě let se Česká spořitelna snaží naučit lidi hospodařit a zajistit jim přístup k prosperitě.

Nechce být ale jen banka, chce být společnost, která pomáhá svým klientům starat se o jejich finanční zdraví. Aby toho dosáhla, postupně se mění. Na centrále, v pobočkách i v dalších svých částech prosazuje agilní způsob práce. Věří, že vytvořením nových týmů (squadů) složených z kolegů z businessu a IT zajistí z dlouhodobého hlediska lepší implementaci změn a rychlejší reakce na potřeby klientů.

Kromě toho, že Česká spořitelna myslí na své klienty, se snaží také napomáhat k rozvoji měst a sousedských komunit. Snaží se měnit učení na zábavu, na kterou se děti těší. Podporuje vášeň k pohybu a přináší jedinečné kulturní zážitky.

Hledají Vás!

Jeden z největších zaměstnavatelů v této zemi se snaží o to, aby se u něj dobře pracovalo, zaměstnanci byli spokojení a práce jim dávala smysl.

Je to velká banka s velkými možnostmi, kde se člověk může učit od profesionálů a pracovat s nejmodernějšími technologiemi. A to vše ve stabilním a zdravém prostředí, které podporuje jejich talent a dává možnost rozvíjet jejich profesní schopnosti.

Jste silnější, než si myslíte

Dlouhodobě Spořka usiluje o to, aby se lidem lépe dařilo a aby byli #silnější. A to nejen jejím zaměstnancům. Snaží se podporovat i růst a prosperitu celé naší země.

Je toho hodně, za čím Česká spořitelna stojí. Společně s AirBank např. spustila jako první služby vzdálené identifikace uživatele prostřednictvím API českých bank. Následně ukázala celému českému bankovnímu trhu potenciál bankovní identity a zároveň se stala lídrem v prosazování BankID na českém trhu. Jako první z velkých bank také Spořka spustila API portál. Tam si její klienti mohou napojit svoji aplikaci přímo na banku prostřednictvím API.

Vložit profil na své webové stránky