Aures Holdings

  • Automobilový priemysel, Mobilita
  • Praha, Brno, Hradec Králové, Jihlava, Kladno, Kolín, Liberec, Mladá Boleslav, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Sokolov, Teplice, Tábor, České Budějovice
  • kariera.aaaauto.cz

V Praze mají na ploše skoro 2 000 vozů a měsíčně jich prodají až 1 300. To je celkem cvrkot, takže se tu Dušan rozhodně nenudí. Zodpovědný je za více než 200 lidí, kteří to pomáhají zvládnout. V Áčkách začínal v roce 2006 jako prodejce v Ústí nad Labem. Od té doby měl příležitost vést tým v Maďarsku i Rumunsku. Potom byl regionálním manažerem a staral se o několik poboček. A od roku 2015 má na starost Prahu, největší pobočku. Navzdory všem pracovním výzvám po republice i v zahraničí zůstal věrný Podkrušnohoří, kde bydlí dodnes. V Praze zvládne být za 45 minut. Služebním autem jezdí denně. Dostává auta na zajíždění. Po ujetí nějakých 15 000 kilometrů jde do prodeje a dostává nové. Přibližně každé tři měsíce tak mění vůz a často i značku a model, ale přiznává, že nejradši je, když dostane nějakou Oktávku. To jsou jeho oblíbená auta, ačkoli doma má z praktických důvodů Multivan. Děti ho dokážou z práce 100% vypnout. Tím, že mají dům, jsou pořád venku. Jsou i docela cestovatelé, s ohledem na potomky a jejich věk teď cestují zejména po republice, která ale rozhodně nenabízí málo. Rád si přečte něco o trhu a novinkách, ale už tolik nečte o autech samotných, i když jeho babička mu pořád při návštěvě kupuje Auto Tip. Jako dítě hrál na housle a trochu na kytaru.

Aleš nastoupil do firmy v lednu 2006. Celý život pracoval v automotive, ale svou kariéru směřoval do obchodu, proto pro něj byly Áčka jasná volba. Začal na základní pozici a postupně se vypracoval. Dnes vede divizi výkupu na pobočkách v Polsku, kde také tráví třetinu pracovního týdne. Má pod sebou tým 65 výkupčích a 2 regionální manažery. Jeho práce není pouze o číslech a strategiích. Řeší také nábor a HR obecně a stará se i o marketing. Každý den vidí, jak se jeho lidé rozvíjejí, a jak roste pobočková síť a to je něco, co Aleše velmi motivuje.

Auta Aleše provází i v osobním životě. V létě si rád užívá jízdu ve svém kabrioletu nebo na kole. Má jedno horské a jedno silniční, a může si tak užít vyjížďku v každém terénu.

Má na starosti pobočky v regionu, kterému interně říkají Morava 1, což zahrnuje Brno, Olomouc, Jihlavu a Znojmo. Na těchto pobočkách se stará o personální otázky čili nábor a rozvoj zaměstnanců a jejich mentoring. Dále pečuje o chod poboček, kontrolu procesů, zajištění profitability poboček a reporting výsledků na denní, týdenní a měsíční bázi. Bydlí kousek od Jihlavy, kde i začínala v roce 2012 na pobočce. Odtamtud každé pondělí vyjíždí na meetingy do Prahy a zbytek týdne tráví na svěřených pobočkách. Auto je tak trochu její pojízdná kancelář, kde vyřizuje řadu hovorů, i místo, kde má čas jen pro sebe. Možná někoho překvapí, že na své pozici funguje na principu krátký/dlouhý týden, ale musí říct, že by neměnila. Vznikne tak každý druhý týden pět dní volna, což je skvělá záležitost, a podotýká, že i jiné maminky si tento systém oblíbily. Když přijede na pobočku, tráví nemalou část dne tím, že jen mluví s lidmi. Práci svých lidí dobře zná. Stejně jako oni začínala v kanceláři na pobočce, kam nastoupila po mateřské. Po čtyřech letech povýšila na trenéra a nedlouho poté ji byla nabídnuta současná pozice. Dnes má metodicky na starost asi 25 lidí. Volný čas tráví hlavně s dcerou, která je školního věku. Mají dům a pejska, čili je pořád o co se starat. Navíc hodně vyráží na výlety a do přírody a těší se na zimu, protože hodně lyžují. Miluje Itálii, a to od gastronomie po tamní náturu, a hlavně v létě.

Sledovat!

Od maringotky k jedničce na trhu

AAA Auta založil v roce 1992 v Praze nadšený Australan Anthony James Denny, který začal budovat firmu doslova z ničeho. Na prodejní ploše měl jen maringotku, pár aut a velké plány. Dnes patří „Áčka“ pod Aures Holdings spolu s Mototechnou, která prodává zánovní a prémiové vozy, Mototechnou Drive, která pronajímá nové vozy a 1. Auto Diskontem, který prodává levné vozy. Do skupiny patří třeba i AuresLab, který se věnuje inovativním projektům a tvorbě software. AAA Auto je dnes jedničkou na trhu v obchodu s ojetými vozy. Nakoukni s nimi „pod kapotu“. 

Trocha čísel

V Áčkách si můžeš vybírat z 10 000 vozů. V Praze na prodejní ploše jich najdeš skoro 2 500. Jen v ČR mají 1 700 zaměstnanců a 24 poboček. Jsou ale i na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku, a to už je celkově téměř 3 000 lidí a 57 poboček. Od založení společnosti do konce roku 2019 obsloužili jejich zaměstnanci již 2,4 milionu zákazníků. Ročně se jejich teambuildingů zúčastní na 600 zaměstnanců. Průměrný věk jejich zaměstnance je 34 a většinu tvoří muži. Jsou momentálně v přesile 70:30. Jejich generální ředitelka – Karolína Topolová – je ale žena. A číslo na závěr – každý jejich prodejce na ploše denně nachodí průměrně 12 kilometrů.

V čem jsou jedničky

Jsou jedničky v počtu nabízených i prodaných vozů. To ale není alfa omega. Vozí auta za lidmi, a tak už mají pobočky ve většině regionů. Jdou s trendy a mají největší SUV park. Jako první a prozatím jediný prodejce ojetých aut v ČR obdrželi certifikaci ISO 9001 za Systém managementu kvality a Ekologický certifikát ISO 14001. Jako první zavedli call centrum a mobilní výkup. První začali dělat i vlastní IT systémy a jsou inspirací pro další autobazary, které si od nich nechávají radit s prodejem. 

Stereotypy a přetočené tachometry

Je jen málo oblastí byznysu, o kterých existují takové stereotypy a mýty jako o prodeji ojetých aut. Tím nejoblíbenějším jsou přetočené tachometry. Snaží se s touto pověstí bojovat a taky vylepšovat systém, jak „stočená auta“ odhalit. Většinou ani lidé, kteří jim své auto prodávají, netuší, že už ho před pár lety koupili „stočené“. Posílili mechanismy proti výkupu těchto vozů a u aut, která prodávají, kilometry garantujeme. V oblasti této osvěty před sebou ale mají ještě kus práce.

V Áčkách s výhodami

Samozřejmě, že i u nich najdeš nějaká ta zaměstnanecká lákadla. Když vypadne hlídání, mají v Praze školku. Jejich kanceláře jsou dogfriendly a výjimkou nejsou třeba rybičky nebo společný papoušek. Nešetří se služebními vozy, notebooky a telefony. Jako zaměstnanci si můžou pořídit auto se slevou, autodoplňky nebo související služby. S jejich benefitní kartou pak nakoupí výhodněji – od oblečení až po hypermarket nebo víkend na lyžích. Jako velký zaměstnavatel mají co nabídnout.

Vložit profil na své webové stránky