Nestlé Zora

Nestlé Zora

Foodservice, Gourmet Grocery

Olomouc

V kouzelném světě čokolády

Výroba čokolády má v Olomouci dlouhou tradici, loni oslavili krásných 120 let Zory. Dnes je Zora součástí velké rodiny Nestlé. V továrně Nestlé Zora Olomouc dávají práci téměř osmi stovkám lidí a na letní sezonu se pak ještě rozrostou o téměř 300 sezonních pracovníků. Ze značek září čokoládová hvězda Orion, vyrábí se tu Studentská pečeť, tyčinky Deli, Kofila, Sójové suky, Margot, Kaštany a další produkty, jako jsou čokoládové kolekce, pralinky a bonboniéry nebo výrobky pro zahraniční trh.

Trocha sladkých čísel

Třeba Studentská pečeť je českou raritou. Do jiných zemí se prakticky nevyváží. Za jednu osmihodinovou směnu jí zvládnou vyrobit 100 tisíc tabulek, což je skoro 20 tun čokolády. Jejich nejoblíbenější tyčinkou je Margot. Té během jedné směny vyprodukují na 9 tun. To při třísměnném provozu dělá až 540 tun měsíčně. Oblíbených tyčinek Kofila a Kaštany vyrobí na 96 milionů kousků ročně. A to už jsou čísla.

Zač je toho čokoláda!

Přes 100 zaměstnanců tvoří takzvaně „bílé límečky“. I ti navštěvují výrobu a pro nemalou část z nich je to oblíbená součást jejich pracovní náplně. V rámci onboardingu si taky každý alespoň tři dny ve výrobě odpracuje, aby věděl, co výroba obnáší. Ve vrcholech sezony pak někteří z nich chodí do výroby přiložit ruku k dílu. Hybnou silou závodu jsou zaměstnanci u výrobních linek, kteří vyrábí skvělé výrobky nebo udržují linky v chodu.

Pro studenty, absolventy i profíky

Každé oddělení má nárok na jednoho studenta v Trainee programu. Spolupráce se studenty včetně vedení diplomových prací je něco, co vítají a dělají rádi. Práce v Zoře pro šikovné lidi ale nemusí znamenat uvázat se v továrně do konce svých dnů. Spolupráce mezi dalšími továrnami v Česku i zahraničí funguje dobře a dává mladým nemálo příležitostí.

Benefity v čokoládě

Z benefitů můžou nabídnout dotované závodní stravování, možnost vybírat si výhody v benefit programu podle vlastního uvážení, bezúročné půjčky a další věci, které můžou, ale taky nemůžou nabídnout jiné mezinárodní společnosti třeba v Praze. Navíc nabízí příležitost pracovat na budoucnosti značek, které milujeme nejen my, ale i rodiče, jejich rodiče i ti jejich… Věří, že v Zoře si každý najde svůj lovebrand.

Vložit profil na své webové stránky