Nestlé Tivall

Nestlé Tivall

Foodservice, Gourmet Grocery

Krupka

Vege a vegan dobroty

Historie výrobního závodu se datuje od roku 2006, kdy byla továrna Tivall postavena. V květnu 2007 opustil brány první kamion. Na dvou výrobních linkách a v odděleních, které se starají o chod celého závodu, pracuje více než 200 lidí. V Evropě jsou leaderem ve výrobě vegetariánských a veganských výrobků, které exportují především do západoevropských zemí. Myslí zeleně. Stejně jako koncoví zákazníci. Neplýtvají zdroji, třídí odpad a energii využívají z obnovitelných zdrojů. Díky rostoucí poptávce po bezmasých pokrmech na konci roku 2018 otevřeli nově přistavěnou výrobní halu a od jara 2019 dodávají výrobky i na český trh.

Od fazolky po hamburger

Hlavními surovinami, které využívají, jsou sója a cizrna. Do většiny výrobků přidávají také zeleninu a vlastní směs koření. Veškeré suroviny si sami pečlivě vybírají a přímo v závodě míchají. Připravené těsto jde do formovače, kde se upraví na požadovaný tvar a velikost. Podle typu výrobku, upraví obsluha linky stroj ze strouhankovače na polevovač a naopak. Poté projedou karbanátky, falafely nebo řízečky fritézou, která výrobek zatáhne a vytvoří jemnou krustičku. Nakonec se jejich dobroty hluboce zmrazí a putují do balicí části a odtud přímou linkou až na stoly.

Nové chutě

Mimo výrobní linku sedí v továrně i ti, kteří se starají o chod celé výroby, udržují stroje v chodu, dohlíží na kvalitu výrobku a vymýšlí, jak je inovovat. Skupina těchto inovátorů spolupracuje s místními kuchaři, vymýšlí nové kombinace a veškeré své nápady přivádí ihned k životu ve vlastní kuchyni.

Chodit do práce se vyplatí

Jedním z velmi oblíbených benefitů mezi zaměstnanci je systém Cafeteria, ve kterém je nabídka benefitů z různých odvětví, jako je například lékárna, sportovní vyžití, optika, dovolená i dětské tábory. Každý zaměstnanec, který má 100% docházku, obdrží jako poděkování 1 000 bodů neboli 1 000 korun. Přímo v areálu mají také masáže. V útulné masérně působí každý čtvrtek masér a ten, kdo má zrovna ten den odpolední, si může dopřát půlhodinovou relaxaci v rámci pracovní doby.

Bezpečnost na prvním místě

Každý rok pořádají Den bezpečnosti, kde se snaží pracovníkům vysvětlit, že bezpečnost by pro všechny měla být na prvním místě. Apelují na to, aby si uvědomili, že zdraví mají jenom jedno. Aby toto vážné téma trochu odlehčili, doprovází ho raut složený z výrobků celé skupiny Nestlé. Mají možnost si společně pochutnat a načerpat i nějakou tu inspiraci na to, co udělají doma k večeři.

Vložit profil na své webové stránky