ORLEN Unipetrol

ORLEN Unipetrol

  • Rok založení

    1942
  • Zaměstnanci

    5000
  • Obrat

    130,8 mld.Kč

Máme skvělou vedoucí a myslím, že je to jedna z nejdůležitějších věcí pro to, aby tým mohl fungovat.

Veronika

Ke skupině ORLEN Unipetrol jsem se rozhodla přidat, protože se jedná o velkého a stabilního zaměstnavatele.

Lucie

Na oddělení strategie máme samé inspirativní kolegy a je radost s nimi spolupracovat.

Petr

O společnosti

ORLEN Unipetrol je rafinérská a petrochemická skupina. Jsou jediným zpracovatelem ropy v České republice, výrobcem pohonných hmot a jedním z hlavních výrobců plastů. Do skupiny spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích a Kolíně, neratovická Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Pod značkou Benzina provozují největší síť čerpacích stanic v Česku. O motory svých zákazníků pečují čisticím palivem Efecta a palivem vítězů Verva. Určitě znáte i jejich legendární značku motorových olejů Mogul a síť rychlého občerstvení Stop Cafe. Od roku 2005 je společnost součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Bezmála 5 000 zaměstnanců využívá množství nadstandardních benefitů jako pravidelné lékařské prohlídky, tankovací karty Benzina, vstupenky na domácí zápasy HC Verva Litvínov nebo třeba Multisport karty za pouhých 250 korun!

Pravidelně se řadí na startovní čáře sportovních událostí. Mají vlastní Běžecký klub, který podporuje zaměstnance v aktivním trávení volného času. Několikrát obhájili skvělé výsledky na firemní Orlen olympiádě v Polsku. Závodění mají prostě v krvi.

Koho hledají?

Na tituly v ORLEN Unipetrolu nekoukají. Pro práci ve výrobních závodech je však důležité mít chemické nebo technologické vzdělání. Pak už stačí umět používat selský rozum, mít chuť do práce a společnost do vás investuje svůj čas i prostředky, aby z vás vychovala opravdového profesionála v oboru.

Pro práci na centrále je důležitá především znalost angličtiny. Velká část vedení je z Polska, a tak je tady angličtina na denním pořádku.

Co je dobré vědět

Ročně investují na ochranu životního prostředí více než miliardu korun. Průběžně modernizují výrobu a optimalizují energetickou náročnost. Od roku 2010 snížili objem vypouštěných emisí do odpadních vod o 83 % a do ovzduší o 70 %. Organizují a financují vysazování ryb do řeky Bíliny a Labe. Zamiloval si je i kriticky ohrožený sokol stěhovavý. Ten pravidelně hnízdí v připravených budkách přímo ve výrobních areálech, kde od roku 2011 přivedl na svět již 30 mláďat. V neratovické Spolaně stáčí med, který je pravidelně oceněn zlatou známkou kvality.

Vložit profil na své webové stránky

Otázky a odpovede