UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

Bankovníctvo

Praha, Bratislava

Nějakou dobu působil v hotelnictví, ale cítil, že potřebuje změnu. Bankovnictví ho lákalo, tak v roce 2020 poprvé prošel dveřmi UniCredit Bank jako její zaměstnanec a věnuje se klientům retailového bankovnictví. Prací Zdeňka je pomáhat klientům rozumět financím a dosahovat jejich finančních cílů. Nejraději Zdeněk s klienty investuje, tato oblast ho baví. Od pozice Klientského poradce, přes Úvěrového bankéře až k Osobnímu bankéři, to je cesta, kterou má Zdeněk v UniCredit Bank již za sebou. Před sebou má Manažerskou akademii a jednou by se chtěl stát ředitelem pobočky.

Jako student informatiky hledal praxi ve finančním sektoru, kde by mohl propojit své znalosti získané studiem a nabrat nové zkušenosti. Anselm do UniCredit Bank nastoupil v roce 2021 jako Trainee a dostal příležitost učit se od odborníků v útvaru Financial Risks. Po 8 měsících se stal členem týmu Integrated Risks & ESG, kde tvoří metodologii a nástroje pro řízení rizik, které souvisejí s problematikou ESG. Největší výzvou jsou regulatorní požadavky Evropské centrální banky, které postupně nabývají účinnost. I přesto, že Anselm pracuje v malém týmu, v UniCredit bank ho těší skvělá atmosféra a do budoucna by si přál rozvíjet svůj potenciál a stát se odborníkem ve svém oboru.

Joshi na nabídku práce v UniCredit Bank kliknul koncem roku 2021 právě na portále Welcome to the Jungle. Po zaslání přihlášky do UniCredit Bank se rozjel jednoduchý náborový proces. Joshi se potkal s manažerem týmu a personalistkou na pohovoru, který proběhl ve skvělé atmosféře, dostal i malou případovou studií a za pár dní už věděl výsledek – přijat. Joshi dnes pracuje na pozici Assets & Liability Specialist, kde je jeho úkolem tvorba reportů o klientských depozitech, spotřebitelských úvěrech a depozitech banky. Zároveň ho čeká práce na projektu při vylepšení finančního kalkulátoru, který by pomáhal s přesnějším určením sazeb na spotřebitelských úvěrech a depozitních produktech banky. Rád se zapojuje do mimopracovních aktivit, naposledy s kolegy běžel pětikilometrový závod.

Tereza první zkušenost v UniCredit Bank přišla v roce 2020, kdy do banky nastoupila jako Firemní poradce pro naše SME klienty. Dnes se stará o střední korporace s ročním obratem 250 mil – 1 mld Kč. Pečuje o svěřené portfolio klientů a součástí její práce je nejen otevírání účtů, ale i složitější formy financování a vyhledávání nových obchodních příležitostí na trhu. Pro UniCredit Bank se Tereza rozhodla protože jí poskytuje skvělé možnosti rozvoje a má velmi dobrý motivační systém. Na její práci se jí nejvíc líbí možnost seznámit se se zajímavými příběhy klientů, poznat jejich cestu za úspěchem a osobně nahlédnout do jejich podniků.

Práci v Unicredit Bank mu doporučila kamarádka a protože se David chtěl kariérně rozvíjet, bylo pro něj prostředí UniCredit Bank správnou volbou. David svou cestu v UniCredit Bank zahájil v roce 2018 na pozici Klientského poradce pro firemní klientelu. Dnes vládne datům – chystá podklady pro interní auditory a z pozice Datového analytika tak připravuje kolegům v Interním auditu komplexní výstupy. Na Unicredit má nejvíc rád lidi, oceňuje bohaté benefity a především možnost kariérního rozvoje. Díky Datové akademii, kterou v UniCredit Bank absolvoval, se mohl posunout do role Datového analytika.

Po 7 letech práce v produktovém oddělení v jiné bance se Eva v roce 2011 rozhodla pro UniCredit Bank, protože zde vznikla pozice, která jí umožňovala komunikovat s klienty a zároveň být součástí produktového týmu. Nastoupila na pozici Trade Finance Sales, kterou zastává dodnes. Během svého působení v Unicredit Bank byla Eva dvakrát na krátké mateřské dovolené a díky této zkušenosti se stala jednou z ambasadorek našeho programu ParentBuddies a pomáhá ostatním rodičům se skloubením práce a péče o děti. Ve svém týmu mají skvělou atmosféru a Eva ho popisuje jako velkou rodinu, která spolu ráda tráví čas nejen v práci. Spokojená je i se svými nadřízenými a přístupem UniCredit Bank k zaměstnancům.

O společnosti

UniCredit Bank je mezinárodní banka s kořeny v Itálii a prvky italské kultury, jako třeba skvělá káva, jsou tu cítit na každém rohu. V současné době je čtvrtou největší bankou na českém trhu. Díky přátelskému prostředí a nadstandardním podmínkám pro zaměstnance a zaměstnankyně se pyšní UniCredit Bank oceněním Top Employer Europe 2020, umístila se v první desítce v žebříčku 100 obdivovaných firem České republiky roku 2019 a obsadila 1. místo v kategorii nejobdivovanějších bank.

Investice do profesního i osobnostního růstu zaměstnanců je pro ni na prvním místě. Téměř každý týden se tu koná školení a pravidelně spouští rozvojové programy zaměřené na oblast leadershipu. Jednou ročně pořádá UniCredit Bank soutěž pro obchodníky, kdy ti nejlepší z nich odjedou na týden do slunné Itálie, kde se mimo jiné účastní mezinárodní obchodní konference.

Rozmanitou nabídkou benefitů dokáže zaujmout ve všech fázích profesního i osobního života. Volno v den vašich narozenin, jóga, běžecký klub, stravenky ve výši 100 Kč, flexibilní pracovní úvazky, příspěvky na školu nebo bezkonkurenční sazby hypoték. To je jen krátký výčet toho, co UniCredit Bank svým zaměstnancům nabízí.

Koho hledají

Požadavky na kandidáty a kandidátky se liší podle divize a konkrétní pozice, i tak ale mají něco společného. Do UniCredit Bank se hodí člověk, který nepostrádá empatii a dokáže se vcítit do klienta. Ten je v bance na prvním místě. Vítáni jsou čerství absolventi a absolventky, ostřílení profesionálové a profesionálky, zkrátka každý, koho láká svět financí. I přesto, že je banka vázána určitými předpisy, je tu prostor pro kreativitu a vlastní nápady. Nasazení a chuť do práce otevírají dveře k dalšímu profesnímu růstu, třeba v ikonickém Miláně.

Co je dobré vědět

Při společných akcích se vyplatí spřátelit se s kolegy a kolegyněmi z jiných týmů i oddělení. Třeba jednou budete patřit k nim! UniCredit Bank podporuje rotaci napříč divizemi. V rámci rozvoje jsou tyto přechody běžné zejména na manažerských pozicích, kdy dotyčný nejenže nasbírá nové zkušenosti, ale vnese do týmu nový pohled na věc. Společnost klade důraz na obsazování pozic interními zaměstnanci. A proto jim pravidelně přistává v e-mailu dávka čerstvých pracovních příležitostí.

Vložit profil na své webové stránky