Starbucks

Starbucks

Fred nasbíral pracovní zkušenosti jako manažer v různých podnicích v zahraničí, a tak v lednu 2021 do Starbucks v Praze nastoupil rovnou jako Store Manager. I tak však absolvoval půlroční trénink napříč všemi pozicemi v kavárně, aby mohl jít kolegům příkladem a zvládl práci baristy i vedoucího směny.

Ačkoli má totiž na starosti chod celé kavárny, hlídání financí i starost o tým a jeho rozvoj, nejčastěji ho potkáte za barem kavárny Vokovice, kde rád komunikuje se zákazníky a dohlíží na kvalitu produktů i servisu.

Kristýna není ve Starbucks žádným nováčkem – pracuje tu již 10 let a aktuálně se s ní můžete potkat v kavárně Palác Archa v Praze. Již v předchozí práci získala manažerské zkušenosti, a tak u nás od začátku zastává roli Assistant Store Managera a stará se o plánování směn, nábor i rozvoj zaměstnanců a také udržení dobré atmosféry v týmu. Na své práci si užívá její různorodost – netráví čas jen v kanceláři, ale především s kolegy za barem. Káva je i hlavní důvod, který ji do Starbucks přilákal – a tak letos absolvovala trénink na Coffee Mastera, aby své znalosti mohla dál rozšířit.

Na práci ve Starbucks Kristýna oceňuje hlavně flexibilitu – díky zkrácenému úvazku dokáže dobře skloubit čas na práci i rodinu.

Jirka do Starbucks nastoupil na brigádu již při střední škole, ale skvělý tým i kávovou kulturu si zamiloval a je s námi již ??? roky. Jako barista se nejvíce věnuje komunikaci se zákazníky a přípravě kávy, ale dbá také na čistotu i dobrou náladu na směně, aby se u nás cítili dobře nejen naši hosté, ale i všichni kolegové. V roli Barista Trénera totiž často zaučuje nové členy týmu a díky svým výsledkům se vypracoval i na pozici Vedoucího směny.

Je zjevné, že nerad stojí na místě, a tak ačkoli pořád studuje a věnuje se mimoškolním projektům i zpívání v kapele, jeho tvář můžete vídat také v rámci zákulisního Instagramu @starbuckspartners_cz, na jehož obsahu se aktivně podílí.


Představení společnosti

Starbucks netřeba dlouze představovat. Kávu z ikonického bílého kelímku se svým jménem měl minimálně jednou za život snad každý. Ale to, co dělá Starbucks Starbucksem, je něco úplně jiného než káva. Jsou to baristé a atmosféra, kterou na kavárně vytvářejí. A k tomu, jako bonus, ručně připravují jednu z nejkvalitnějších káv arabica na světě.

Den na kavárně vždy odstartuje tasting kávy, ze stálé nebo sezonní nabídky. Kávu si baristé vždy připraví jedním z alternativních způsobů přípravy a vrhnou se do ochutnávky. Ke kávě nejprve přivoní a lehce usrknou. Poté určí, o jakou kávu se jedná, a popíšou si ji. Je to skvělý způsob, jak se každý den dozvědět o kávě něco nového.

Pokud jsou opravdovými kávovými nadšenci, mohou absolvovat speciální trénink Coffee Master nebo jednou za rok změřit své síly v soutěži Starbucks Barista Championship. Reprezentanti z kaváren mezi sebou soutěží v disciplínách jako je Latte Art nebo ochutnávka kávy. Vyvrcholením soutěže je velké evropské finále, ve kterém mezi sebou soutěží vítězové z každé země.

Koho hledají?

Starbucks nehledí na to, jaké má kdo zkušenosti. Starbucks hledá charaktery, jejichž osobní hodnoty se zrcadlí v hodnotách společnosti. Baristy i manažery, kteří budou rádi dělat ostatním lepší den. Proto ve Starbucks nenajdete zaměstnance, ale partnery.

Všichni baristé začínají základním tréninkem, který trvá jeden měsíc. Rozvojové aktivity jsou rozplánované téměř po hodinách. Tím to ale nekončí. Pokračuje se dalšími tréninky, které na sebe logicky navazují. Kromě nauky o kávě, která je klíčová, zahrnují tato školení také témata jako prodejní dovednosti nebo obsluhu zákazníků.

Co je dobré vědět

Starbucks usiluje o to, aby byl dobrým sousedem pro komunitu, ve které se kavárna nachází. Lidé z kaváren se zapojují do komunitních akcí, sázení stromů nebo navštěvují zvířata v útulcích. V rámci programu Starbucks Doing Good také mohou požádat o finanční pomoc pro vybranou neziskovou organizaci, naposledy to třeba bylo Adventní běhání nebo pardubická Škola Svítání pro děti s handicapem.

Od roku 2021 také Starbucks v Čechách spustil projekt „Méně odpadu, více zeleně“, v rámci kterého účtuje zákazníkům poplatek 1 Kč za každý jednorázový papírový kelímek a vybranou částkou přispívá na projekt Sázíme budoucnost, který má za cíl vysázet 10 milionů stromů v české krajině.

Vložit profil na své webové stránky