Mediální skupina MAFRA

Jakub Böhm, Konzultant publikačních systémů

Seznam se s Kubou

Jakub pracuje se systémem Hermes, ve kterém se připravuje finální podoba novin před tím, než jdou do tisku. Je v týmu s dalšími třemi kolegy. Střídají se na ranní a odpolední směně. Pokud je v práci ráno, je jeho hlavní odpovědností zkontrolovat, že noviny vyšly a odpoledne zase dohlédnout na to, že je vše připraveno k tisku. V průběhu celého dne jim volají redaktoři s chybami všeho druhu. Ty musí opravit a případně udělat vše pro to, aby se už neopakovaly. Kromě toho Jakub spravuje i archiv, kde jsou v digitální podobě uložené všechny výtisky jejich novin.

Na své kolegy se mohu vždy obrátit. Ochotně mi poradí i v devět večer.

https://cdn-images.welcometothejungle.com/SEsSWE6dYy4rQOvyK_pasRSd7xacjFPmdJw4nVElUWo/rs:auto:640::/q:85/czM6Ly93dHRqLXByb2R1Y3Rpb24vdXBsb2Fkcy9pbWFnZS9maWxlLzg0MDEvMTU3MzAyL2IzY2UwOTNlLTIyN2EtNGUwZS05YjViLTY1MWZiY2UyNDc1Yy5qcGc

Jakub Böhm, Konzultant publikačních systémů

Jindřich Procházka, Team Leader obchodního oddělení

Seznam se s Jindrou

Velkou část Jindřichovy práce tvoří komunikace s klientem. A to jak telefonicky nebo e-mailem, tak osobně na schůzce. Nevyhne se ani administrativě, kam spadá příprava obchodních nabídek a media plánů. Je tu i pro svůj tým, a to zejména ve chvíli, kdy k nim nastoupí nový člověk, nebo když někdo z týmu projednává velkou zakázku. Chodí s obchodníky na schůzky, dává jim zpětnou vazbu a předává zkušenosti, které za roky působení v obchodu nasbíral.

Jsme sice velká firma, ale díky menším pracovním týmům si kolem sebe snadno utvoříme skvělý kolektiv.

https://cdn-images.welcometothejungle.com/TrKHdm003Qkh0ovVFtNP5zWqfqLeHQJnY8CdyIvJadE/rs:auto:640::/q:85/czM6Ly93dHRqLXByb2R1Y3Rpb24vdXBsb2Fkcy9pbWFnZS9maWxlLzg0MDMvMTU3MzAyL2ZlN2MyMjZlLTZkNjUtNGFlYi04NjgzLWIyNWI1MDEyMDhhOS5qcGc

Jindřich Procházka, Team Leader obchodního oddělení

Barbora Kristenová, Manažerka vzdělávání a rozvoje zaměstnanců

Seznam se s Bárou

Práce Barbory je postavená hlavně na komunikaci. Každý den se potkává s různými lidmi z řad zaměstnanců i dodavatelů. Vždy ke konci roku se sejde s manažery jednotlivých týmů, aby společně sestavili plán tréninků a školení na míru každému. Zároveň sama dohlíží na to, že pokud u nich probíhá školení, je vše připraveno. Od občerstvení až po flipchart. A nepustí k nim školit nikoho, koho bych si sama na vzorové lekci nevyzkoušela. Kromě rozvoje a vzdělávání pečuje po personální stránce také o všechny zaměstnance televize Óčko a zákaznické linky, a to od jejich nástupu až po případné ukončení pracovního poměru.

Moje práce je hlavně o lidech. Každý den potkávám různé typy osobností, a to je to, co mě nesmírně naplňuje.

https://cdn-images.welcometothejungle.com/3P3jk4lv0SJBjVgO6fTCxZlI537inCEGDXiMrMxD9aw/rs:auto:640::/q:85/czM6Ly93dHRqLXByb2R1Y3Rpb24vdXBsb2Fkcy9pbWFnZS9maWxlLzg0MDUvMTU3MzAyLzQ0OWI4MTY0LTc2ZDItNDAxNi1hZDRkLTBjZTM3YzFmNTc0Ny5qcGc

Barbora Kristenová, Manažerka vzdělávání a rozvoje zaměstnanců

Sledovat!

Informace z první ruky

Jsou největším mediálním domem v České republice. Stojí za stovkou tištěných i digitálních titulů. Jejich vlajkovou lodí je bezesporu nejčtenější seriózní deník MF DNES a hned v závěsu se drží Lidové noviny. Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDNES.cz nebo server Lidovky.cz. Kromě toho vydávají i lifestylové časopisy jako je Cosmopolitan, Esquire nebo Harper´s Bazar, dále také Metro. Málokdo o nich ví, že stojí i za vyhledávačem jízdních řádů IDOS.cz, nebo že jsou provozovatelem virtuálního operátora MOBIL.cz. Neorientují se ale jenom na tištěná a online media. Zábavu a čerstvé informace přináší také divákům televize Óčko a posluchačům Radia Impuls.

Čtyři hlavní segmenty

To, že si můžeš přečíst některý z jejich titulů, je zásluhou zejména redaktorů, kteří tvoří převážnou část z jejich 1 200 zaměstnanců a 1 500 externistů. Tisk a distribuci zajišťují dvě tiskárny. Jedna je v pražských Malešicích, druhá v Olomouci a obě disponují nejmodernějšími technologiemi. Početný obchodní tým se stará o prodej reklamních ploch v tištěných i online mediích. A fungovat by nemohli ani bez oddělení marketingu, controllingu, HR, financí a zákaznické linky, kde řeší vše, co se týká předplatného.

Dva světy

Jsou sice velcí co do počtu zaměstnanců, ale na atmosféru a fungování týmu to nemá velký vliv. Jejich produkty jsou rozmanité a stejně tak jsou rozdílní i lidé, kteří na nich pracují. Proto je například v redakci lifestylových magazínů mnohem uvolněnější prostředí, než je tomu ve zpravodajských denících. To jim ale nebrání v tom, aby se přátelili napříč firmou a zašli si společně na skleničku. Jedna z posledních velkých akcí, kterou společně podnikli, byla v čističce odpadních vod v Bubenči. Prohlédli si nevšední prostory a pobavili se u dobrého jídla a skvělé muziky.

Otevírají dveře

Jsou mediálním partnerem mnoha akcí, a proto se jim občas podaří získat různé výhody. Dostanou například lístky do divadla, do kina na premiéru nebo na sportovní utkání. Díky tomu byli v prvních řadách na mistrovství světa v ledním hokeji v Bratislavě a mohli tak fandit našim hokejistům. Mimoto si užívají tradičních stravenek a Multisportky.

Vložit profil na své webové stránky