EXPANDO

EXPANDO

Adam byl ten, který EXPANDO vymyslel. Jako zakladatel se nyní stará hlavně o strategii a směřování firmy. Neustále cestuje mezi Prahou a Třincem a snaží se teamy i produkt spojovat.

I po tolika letech v EXPANDO ho baví každá objednávka klienta z nové země, kam ještě neprodával. Rád sleduje rozvoj lidí v týmu, protože díky tomu benefitují nejen oni, ale také celá firma. A když se má Adam odreagovat? Je pro něj jasnou volnou basket nebo výlet na lodi.

Pro EXPANDO ho nadchnul zakladatel Adam, za kterým přijel do Prahy až z předaleké Dolní Lomné. Nadšení stále trvá, i díky tomu, že pomáhá firmám realizovat crossborder expanzi z Česka. Prošel si snad všemi myslitelnými pozicemi v EXPANDO, nyní dokáže zvyšovat efektivitu vývoje, salesu i agentury.

Nejvíce ho baví pozorovat růstovou křivku prodejů klientů a hledat nové způsoby, jak prodávat ještě více. Jedním z jeho úkolu je vyhledávání nových příležitostí, aktuálně pracuje na možnosti expanze na asijsko-pacifický trh. Oblíbeným koníčkem je cestování, které propojuje s gastronomií.

Kája pracuje na pozici Vedoucí zákaznické podpory. Hlavní náplní její práce je péče o zákazníky Amazonu, kteří se na ně denně obracejí s nejrůznějšími dotazy. Mezi její další úkoly patří i zajištění logistiky, nebo také komunikace přímo s Amazonem.

Díky práci v malém týmu se dostane k zajímavým úkolům a učí se stále něčemu novému. Nejvíce ji motivuje to, že vidí, kam dokáží EXPANDO v krátké době posunout. Každý kvartál si stanovují cíle, ke kterým se snaží přiblížit a mají velkou radost, když se jim challenge povede.

Michal pracuje v EXPANDO jako Tech Lead. Jedou na full stack vývoji, on sám se zapojuje do všeho od vývoje přes opravu chyb, testování, support i návrh architektury.

Práce v EXPANDO mu dává smysl, protože pomáhá zákazníkům. V týmu je jich šest, z toho čtyři vývojáři, takže by se jim ještě někdo hodil. Váží si důvěry a volnosti, díky nimž vše skvěle funguje. Startup, pohoda, volnost - to je pro něj EXPANDO ve třech slovech.

O společnosti

V EXPANDO pomáhají českým eshopům s expanzí do celého světa. Spolupracují s předními hráči ecommerce typu Amazon, eMag, eBay, Kaufland.de nebo Shoptet či Mall v ČR. Díky tomu dokáží rychle otevřít nové trhy v Německu, Rumunsku ale třeba i USA. K tomu si vyvíjí vlastní software, který automaticky produkty překládá, listuje i prodává. Díky tomu dokážou zvýšit eshopům obraty již za několik týdnů.

Na trhu působí už od roku 2003. Začínali jako malá firma s ehopy - nyní jsou schopni klientům poskytnout expanzi na západní trhy (přes Amazon) i na východní trhy skrz lokalizované eshopové řešení. Tyto dvě služby pokrývají dva zhruba deseti členné týmy se sídly v Praze a Třinci.

Koho hledají

V teamu panuje přátelská atmosféra a je kladen důraz na teamovou spolupráci. Důležité hodnoty jsou pro ně KOMUNIKACE, INTERAKCE a RŮST. Soustředí se na rozvoj svých klientů, ale zároveň na profesní růst jednotlivých členů teamu. Adam se snaží v teamu prosazovat maximální otevřenost, každé vylepšení je zároveň příležitostí se něco nového naučit. Pro mnoho lidí bylo EXPANDO vůbec prvním zaměstnáním, ale časem se začali zapojovat i zkušení kolegové. Uplatnění zde najdou zejména programátoři, ale také markeťáci nebo lidé z customer supportu.

Co je dobré vědět

Na stěně mají hodnotu FLOW - která znamená, že je práce baví, nebojí se zkoušet, vylepšovat či měnit. Zaměstnancům nabízí flexibilitu, home office je samozřejmostí. V létě je pravidlem, že je každý druhý pátek volno. Na oplátku ale hledají kolegy, kteří jsou svědomití a vnímají, co je potřeba udělat. Třeba, že je občas nutné dokončit důležitý úkol, než člověk zaklapne notebook.

Vložit profil na své webové stránky