Continental

Continental kanceláře

Zuzana pracuje v oddělení Product Industrialization – technologie osobních plášťů. Její oddělení má na starosti zavádění nových výrobků, výrobu zkušebních plášťů a řešení vadné produkce. Je v každodenním kontaktu s vývojovým centrem v Německu, kde vymýšlí nové směsi a dezény plášťů, které v Česku vyrábí. Týdně vyrobí tisíce zkušebních plášťů. Zuzka posuzuje, zda je technicky možné dané pláště vyrobit. Pokud ano, zajišťuje dostupnost směsí, forem a kompletní dokumentace potřebné pro výrobu. Vždy jí udělá radost, když na stránkách časopisů nebo v autosalonech vidí pneumatiky, na kterých se podílela.

Ani po šesti letech Zuzanu nepřestává překvapovat, do jakého super kolektivu se dostala. Sice jsou v něm převážně chlapi, ale skvěle si s nimi rozumí a sama nezkazí žádnou legraci.

Zuzana má ráda cestování a s ním spojené poznávání nových chutí a vůní. Nejvíce si oblíbila jihovýchodní Asii. Díky svým cestám začala vařit asijskou kuchyni, ale nezapomíná ani na pečení svých oblíbených dortů. Je akční typ, hodně času tráví venku na kole, lyžích nebo v bazénu. A nedávno si pořídila také novou hračku - řiditelného draka.

Johana se už více než dva roky aktivně podílí na řešení reklamací autorádií. Celý proces začíná identifikací kořenové příčiny. Poté pokračují zaváděním nápravných a preventivních opatření, a nakonec posílají finální report zákazníkovi v angličtině či francouzštině. Spolu s týmem se však snaží nejen vyřešit již vzniklé problémy, ale také jim předcházet. Hlavní starostí je zajistit, aby zákazníkovi posílali co nejméně vadných kusů.

Analýza kořenové příčiny problému je pro Johanu bezesporu jednou z nejzajímavějších částí práce, protože ji učí, že ne vždy je první úsudek ten správný. Například to, co považujete za chybu způsobenou operátorem na lince, se po delším pozorování, měření nebo analýze dat může ukázat jako vada materiálu, stroje a naopak. Občas se jedná o práci hodnou detektiva a krom technického vzdělání by se hodila i znalost psychologie.

Vzhledem k tomu, že se na Johaninu práci váže téměř neustálá komunikace s lidmi, v osobním životě vyhledává spíše samotářské nebo párové aktivity. Patří mezi ně hlavně cestování, turistika, cyklistika, četba knih nebo vybírání obrazů, které si nakonec stejně nikdy nekoupí, ale baví ji se tou myšlenkou zaobírat.

V Continentalu v Brandýse nad Labem Patrik pracuje už více než tři roky. Hlavním úkolem je koordinace procesu zavádění nových produktů do sériové výroby a nových změn na běžících projektech. Důležitou součástí práce je také dosahování důležitých KPI jako je čas, náklady a kvalita. Je hrdý na to, že může vést vlastní tým a definovat strategii na svěřeném úkolu. Setkává se s lidmi jak ve výrobních lokacích, tak i z oblasti businessu, když například reportuje výsledky napříč úrovněmi managementu. A právě to dělá jeho pracovní náplň poměrně rozmanitou.

Poměrně vtipný moment zažil Patrik na jednom z běžných zákaznických auditů. On i celý tým věděli, že jejich aktuální status není stoprocentní, a tím pádem ani finální rating nebude nikterak zářný. V zápalu strachu postavili s týmem agendu tak, aby zákazníka „podrželi“ na meetingu až do desáté hodiny večerní a zahltili ho připravenými daty. Výsledkem byl klient, který netoužil po ničem jiném, než odejít domů. Slíbil, že dá libovolný rating. To ale samozřejmě nemohli přijmout. Ve finále měli radost, že se jim z očekávaného debaklu povedlo získat velmi pozitivní hodnocení pro celý tým.

Patrik se ve volném čase nejraději věnuje svému psímu miláčkovi, stafordšírskému bulteriérovi, a přítelkyni, se kterou v listopadu 2018 oslavili sedmileté výročí. Rekreačně se věnuje také terénní cyklistice. Rád chodí na různé výlety do přírody. Ty mu nabízejí skvělou příležitost k pořízení krásných fotografií.

Continental závody

Na pozici ředitele závodu Tomáše Continental systematicky připravoval několik let až do března 2019, kdy se oficiálně stal ředitelem dvou brandýských výrobních závodů. Jak vypadá běžný den? Každé dopoledne se věnuje převážně operativním činnostem, například reviduje výkon výrobních provozů za uplynulý den či týden, zaměřuje se především na odchylky od cílových hodnot operativních indikátorů. Každý den se poté vydá na hodinu a půl až dvě do výroby, kde den po dni střídá všechny tři výrobní provozy.

Součástí Continentalu je Tomáš už dvanáct let a téměř polovinu této doby strávil v zahraničí. Čtyři a půl roku působil v Německu, kde byl zodpovědný za vedení kvality dodavatelů. Pak odjel na rok a půl do Mexika, kde vedl tamní část závodu pro obchodní jednotku Infotainment & Connectivity. Když odjížděl do Mexika, neuměl ani ň španělsky, ale řekl si, že své nové zaměstnance chce přivítat v jejich jazyce. Naučil se nazpaměť patnáctiminutovou řeč, ve které představil sám sebe, svoji vizi a strategii rozvoje závodu. Ačkoliv to nebyl původní záměr, sklidil ohromný aplaus a celý tým si tím naprosto získal.

Trávit čas s výrobními týmy je pro něj důležité. Chce chápat motivaci zaměstnanců a sledovat implementaci dlouhodobé strategie závodu, například projektů Leader Standard Work, technické čistoty, systematického řešení problémů či 5S. Je pro něj důležité vést dialogy s týmem, aby se dozvěděl, ve kterých provozech je zapotřebí jeho osobní podpora a angažovanost. Po zbytek dne se zabývá strategickým rozvojem závodů a jejich zaměstnanců včetně setkání se zákazníky.

Tomáš je ranní ptáče. Když doma ještě všichni spí, jede se projet na kole, nebo se věnuje jiné sportovní aktivitě. Čas po práci a víkendy má vyhrazeny pro své dvě dcery. Ty mají hodně kroužků a v sezoně objíždí víkend co víkend sportovní zápasy a taneční vystoupení. Nicméně najdou si čas i na společné aktivní sportování. Nejraději mají lyžovaní, kolo či plavání.

Jakub do Continentalu nastoupil hned po dokončení vysoké školy v roce 2009. Přes pozice technika, test inženýra a vedoucího týmu údržby se dostal až na tuto pozici. Nyní vede tým techniků odpovědných za funkčnost všech strojů, které ve Focus Factory v Brandýse nad Labem mají. Členy svého týmu na pravidelné bázi koučuje, mentoruje a rozvíjí tak, aby byli schopní pracovat maximálně samostatně. Má radost z jejich úspěchů i z toho, že jim každý den může předat kousek sebe a objevovat mnohdy skrytý potenciál členů týmu.

Jakub má každý rok možnost podívat se do jednoho z výrobních závodů Continentalu po celé Evropě v rámci TPM auditu. Při tomto auditu se zaměřuje na zlepšení celistvosti výroby a kvality prostřednictvím strojů, zařízení, procesů a zaměstnanců. Měl tak možnost podívat se už třeba do Francie, Španělska nebo poznat pořádnou zimu v Rusku.

Pro Jakuba je práce i koníčkem. Ve volném čase studuje nejnovější trendy v automobilovém průmyslu, a dokonce pomáhá studentům s vedením diplomových prací. Jedním z nejzajímavějších témat v Continentalu je aktuálně Průmysl 4.0. Když zrovna nepracuje, tak sportuje. Rád jezdí na kole a je velkým fanouškem hokejového klubu HC Sparta Praha. Po zápase si rád zajde posedět na pivko s kamarády.

Tomáš dohlíží jak na technologii, tak i na kvalitu výroby. Nastavuje stroje a dohlíží na parametry směsí. A pokud směs neodpovídá požadavkům, musí vědět, co a jak upravit. Každý den pracuje s několika technologiemi, mezi které patří lasery, KUKA roboti, hydraulické dávkovače nebo třeba pětimetrový dvoušnekový vytlačovací stroj. Veškeré stroje jsou připojené na online sběr dat a on tak může porovnávat nejrůznější parametry i dva roky zpátky. Z pohledu kvality pak dohlíží na to, že výroba není ztrátová a mají minimum zbytků i odpadu.

Continental je v širokém okolí Otrokovic největší firmou a už na vysoké škole Tomáš věděl, že tady chce pracovat. Bylo mu v podstatě jedno, na jakou se dostane pozici, hlavně když bude uvnitř firmy. Věřil, že si ho tady vychovají a posunou na místo, které bude odpovídat jeho znalostem a dovednostem. Jako čerstvý absolvent naskočil do trainee programu Barumky. Je to takové roční kolečko po různých provozech a odděleních pro absolventy vysokých škol. Ti nejlepší dostanou nabídku na stálou pozici, on byl jedním z nich. Svou kariéru odstartoval na personálním oddělení, kdy vedl vstupní technologická školení. Po třech měsících se uvolnilo místo v technologii, kde je doteď.

Tomášovi chvíli trvalo, než našel tu správnou aktivitu, kterou kompenzuje den v práci. Zjistil, že přes týden, kdy v práci řeší e-maily, telefonáty a neustále s někým komunikuje v angličtině, si jeho hlava nejvíce odpočine v posilovně. A o víkendu nejraději utíká s rodinou na chalupu na samotu u lesa. Je velký fanda Marvelovek a vyrostl na Supermanovi. Dokonce to bylo i téma jeho svatby. Měl manžetové knoflíčky se supermanským znakem a pod oblekem schovával, jako správný superhrdina, i jeho tričko. Jen na plášť nedošlo.

Continental R&D

Do Continentalu Pavel nastoupil v roce 2017 hned po dokončení studia na vysoké škole. Společně s týmem z Francie vyvíjí senzory, které zjednodušují odemykání a otevírání auta – například bezdotykové otevírání zavazadlového prostoru pomocí snímače pohybu nohou. Práce začíná tím, že od zákazníka dostanou 3D model kliky dveří a následně navrhují senzor tak, aby splnil veškeré požadavky a funkce. Jako největší výzvu v této práci vnímá umístění všech potřebných komponent na správnou pozici, do velmi malého, předem stanoveného prostoru.

Pavel je součástí mezinárodního týmu, což je ve firmě běžné. Pravidelně si volá s kolegy z Francie, aby probrali stav práce a připravili si plán na další dny. Zároveň se každé tři měsíce navštěvují, jednou ve Francii, podruhé v Čechách.

Když po škole Pavel začal pracovat na plný úvazek, musel si zvyknout na jiný režim a naučit se spoustu nových věcí. Ačkoliv je v ostravské lokaci průměrný věk 37 let, Pavel nastoupil do kolektivu, kde má většina kolem 40 let. Ze začátku se toho trochu obával, ale všichni kolegové jsou podle Pavla moc fajn. Myslí si, že právě díky tomu věkovému rozdílu k němu zaujali otcovský přístup a vše mu v klidu vysvětlili a poradili. I teď ví, že se na ně může kdykoliv a s čímkoliv obrátit. Navíc si chválí, že je jeho šéf stejný blázen do motorek jako on a mají si tak vždycky o čem povídat.

Mezi Pavlovy největší záliby patří pohyb, zdravý životní styl a motorky. Jeho první motorka byla Jawa 50 a postupem času se dostal k větším kubaturám. V roce 2018 se mu podařilo navázat spolupráci s časopisem MotoRoute. Psal pro ně články, točil videa, a hlavně testoval nejnovější modely motorek, což je snem snad každého kluka. Před sedmi lety se začal věnovat thai boxu, od kterého přešel k posilování. Teď je přes den konstruktérem a večer trenérem ve fitku.

Gabriela řídí kvalitu projektu vysokoteplotních senzorů pro klienta, který má pobočky po celém světě. Projekt začal v polovině roku 2017, chvíli po jejím nástupu do Continentalu. Projekt je pro ni zajímavý i kvůli odlišnosti jednotlivých trhů, kde klient působí, přičemž musí vyhovět mnohdy rozdílným požadavkům. Komunikace je podle ní na prvním místě. Je v kontaktu s klientem, výrobou i ostatními členy týmu a dohlíží na to, aby bylo z pohledu kvality všechno v pořádku.

Součástí Gabčiny práce je také péče o zdraví projektu. Každý projekt je rozdělen na určité fáze zakončené milníky. Ke každému milníku musí být dodána projektová dokumentace, odvedena určitá práce, provedeno testování a ve výrobě nastaveno mnoho věcí. V rámci pravidelných review schůzek s kolegy Gabča kontroluje, že je hotové vše, co má k dané fázi být.

Gabriela má dvě malé děti, které po práci vyzvedává ve škole a školce, takže je stále v běhu. To jí ale nevadí, naopak, běhá ráda i ve volném čase, kdy může běhání spojit s její další vášní, což je poslech muziky. A když je horší počasí, jde se protáhnout na pilates nebo do haly trénovat na longboardu. Na víkend obvykle odjíždí s rodinou na chatu do Beskyd. Navíc její děti nedávno objevily geocaching, takže spolu s nimi spoustu času tráví hledáním pokladů po okolí.

Honza je zodpovědný za vývoj teplotních senzorů pro osobní i nákladní automobily. To znamená, že se podílí na vývoji produktu od samého počátku až po finální rozjezd sériové výroby. Hlavní náplní práce je být v kontaktu se zákazníky a společně s týmem převádět jeho technické požadavky do výsledného produktu.

V rámci vývoje pracují jak na aplikačních projektech, které mají daného zákazníka s přesnými požadavky, tak i na generických projektech, které se snaží identifikovat a řešit budoucí potřeby trhu. Ty tvoří velkou část práce. Provádí si vlastní průzkum trhu, zjišťují, jaké jsou nové trendy, co klienti chtějí, a predikují, co by mohli potřebovat. Na základě toho vytváří nové a inovativní produkty, čímž posouvají odvětví automotive stále dopředu.

Do Continentalu Honza nastoupil hned po dokončení vysoké školy. Prošel si klasickým zaškolovacím kolečkem a po půl roce už dostal samostatný projekt, který odstartoval jeho kariéru. Jednalo se o senzor pro měření teploty chladicí kapaliny. Byl to jednoduchý pasivní senzor a Honza měl možnost zorientovat se ve všech interních procesech. Naučil se komunikovat s lidmi ve firmě, řešit s týmem technické výzvy, a hlavně zjistil, že našel práci, která ho naplňuje.

I když je to někdy stres, svou práci má rád. Říká, že v ní dokáže někdy vypnout lépe než doma. Má to do práce kousek, a když je hezké počasí, vyrazí na kole. Doma na něj spolu se ženou čeká i dvouletý syn Kristián, který umí jeho volný čas maximálně využít. Považuje za úžasné pozorovat, jak se z něj stává osobnost a jak umí dát najevo, co se mu líbí, a co ne. Bydlí kousek od Beskyd, a ještě stále jeho rodinu neomrzelo poznávání místních hor a přírody.

Sledovat!

S německou přesností

Počátky Continentalu se datují do roku 1871, kdy byl založen v německém Hannoveru. V současné době najdete pobočky v 61 zemích světa, které se řadí k předním světovým dodavatelům v automobilovém průmyslu. Kromě pneumatik vyvíjí i další průkopnické technologie a služby pro udržitelnou mobilitu. V České republice působí v osmi městech různých regionů. Pracuje u nich více než 16 000 lidí a patří tak k největším zaměstnavatelům v krajích.

Budoucnost v pohybu

Věří, že pohyb je pro svobodu každého z nás zásadní. Pracují na tom, aby jejich technologie byly přístupné všem a staly se bežnou součástí vozidel. Propojují svět a zajišťují bezpečný návrat domů, k rodině. Společně tvoří budoucnost mobility.

Ve zdravém těle, zdravý duch

Zdravý životní styl je trendem a ani v Continentalu nejsou v tomto směru pozadu. Ve spolupráci s pražskou klinikou pořádají pravidelně Dny zdraví, kdy si každý může nechat změřit tlak, krevní obraz, index BMI nebo protáhnout svá záda přes různá cvičení. Také organizují například Conti sedmičku, kde sbírají body za turistiku, lyžování, běh nebo jízdu na kole. Občas si uspořádají i turnaj v badmintonu.

Vložit profil na své webové stránky