Welcome to the Jungle - Logotipo

Starbucks

  • Bebidas, Gran consumo
  • Karlovy Vary, Bratislava, Chvalovice, Hradec Králové, Kladno, Mladá Boleslav, Nitra, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Praha, Praha 1, Praha 4, Praha 6, Prešov, Žilina
  • www.lovewhatyoudo.cz

Aleš Missbach, Store Manager

Seznam se s Alešem

Ve Starbucks začal Aleš pracovat ještě dávno před tím, než přišel do Čech. Tehdy skončil studium na Erasmu v Polsku a rozhodl se pro cestu do Skotska. V Edinburghu pak nastoupil na pozici baristy v místní kavárně. Jednoho dne v interním newsletteru zahlédl informaci, že se Starbucks chystá otevřít první kavárnu v České republice a shání Store Managery. Hned se na pozici přihlásil, prošel několika telefonickými pohovory a vyšlo to. Následovalo zaškolení v centrále společnosti v Seattlu. Trénink trval tři měsíce, běhěm něj měl možnost učit se od těch nejlepších. Po otevření kavárny na Malostranském náměstí otevíral provozovnu i na pražském letišti. Nabíral si tam vlastní tým lidí a také si ho vyškolil. Je to takové jeho dítě, srdeční záležitost a má radost, když vidí, jak kavárna stále roste a jak se jí daří.

Starbucks dělají ti lidé v zelených zástěrách, naši baristé.

Aleš Missbach, Store Manager

Store Manager

Jana Drábková, Assistant Store Manager, Coffee Master

Jsem vděčná za tým skvělých ambiciózních lidí, ve kterém pracuji.

Patricie Hluštíková, Store Manager

Store Manager

Seznam se s Janou

Starbucks měla Jana ráda už od doby, kdy s kamarádkou jezdívaly do Prahy na nákupy a těšily se, že si zajdou do Starbucks. Netěšily se jenom na to kafe, ale hlavně na tu atmosféru v kavárně. Když se do Starbucks hlásila, říkala si, že to nemůže vyjít, protože s kávou neměla žádné zkušenosti. Ale vyšlo to a Patricie nastoupila na pozici baristy. To jí ale nestačilo a chtěla se dál rozvíjet. Za tři roky u Starbucks se tak zaškolila na baristu trenéra a Coffee Mastera, byla vedoucí směny, produkt manager a nyní zakotvila ve Florentinu, kde působí na pozici Asisstant Store Manager.

Patricie Hluštíková, Store Manager

Seznam se s Patricií

Patricie jako Store Manager brněnské pobočky Starbucks na Svoboďáku zodpovídá za provoz a finance kavárny a taky pečuje o zákazníky, aby vždy dostali skvělý servis a odcházeli spokojení. Jeden den v týdnu tráví v kanceláři, kde se věnuje administrativě, jako je třeba analýza tržeb, zpracování reportů nebo plánování cílů na další měsíc. Hodně ji baví práce s lidmi, ať už s kolegy v týmu, nebo se zákazníky, takže dny na place si užívá nejvíc.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se v práci můžeš každý den naučit něco nového.

Jana Drábková, Assistant Store Manager, Coffee Master

Assistant Store Manager, Coffee Master

Sledovat!

Neprodávají kávu, ale zážitek

Starbucks netřeba dlouze představovat. Kávu z ikonického bílého kelímku se svým jménem měl minimálně jednou za život snad každý. Ale to, co dělá Starbucks Starbucksem, je něco úplně jiného než káva. Jsou to baristé a atmosféra, kterou na kavárně vytvářejí. A k tomu, jako bonus, ručně připravují jednu z nejkvalitnějších káv arabica na světě. Starbucks nehledí na to, jaké má kdo zkušenosti. Starbucks hledá charaktery, jejichž osobní hodnoty se zrcadlí v hodnotách společnosti. Baristy i manažery, kteří budou rádi dělat ostatním lepší den. Proto ve Starbucks nenajdete zaměstnance, ale partnery.

Zkušenosti na posledním místě

Ačkoliv to může znít jako klišé, Starbucks ze svých lidí dělá ty nejlepší. Díky propracovaným tréninkovým plánům se z člověka bez zkušeností může stát manažer, který je schopný vést svou vlastní kavárnu. Všichni baristé začínají základním tréninkem, který trvá jeden měsíc. Rozvojové aktivity jsou rozplánované téměř po hodinách. Tím to ale nekončí. Pokračuje se dalšími tréninky, které na sebe logicky navazují. Kromě nauky o kávě, která je klíčová, zahrnují tato školení také témata jako prodejní dovednosti nebo obsluhu zákazníků. Pokud se chce barista i nadále rozvíjet, má Starbucks přesně popsáno, jaké jednotlivé kroky musí pro svůj posun učinit. Součástí práce ve Starbucks je i zpětná vazba, která se dává napříč všemi pozicemi. Pracuje se na tom, aby ji člověk uměl nejen dát, ale hlavně přijmout a pozitivně na ní reagovat.

Žijí kávou

S kávou každé ráno společně startují den. Coffee tasting kávy, kterou mají ten den „na mlýnku“, tak spojí s týmovým startem do pracovního dne! Kávu si vždy připraví jedním z alternativních způsobů přípravy a vrhnou se do ochutnávky. Ke kávě nejprve přivoní a lehce usrknou. Poté určí, o jakou kávu se jedná, a popíšou si ji. Je to skvělý způsob, jak se dozvědět o kávě něco nového.

Hvězdy ve svém oboru

Manažeři na svých kavárnách neustále pozorují, jak baristé pracují a pravidelně vyhlašují Baristu měsíce. Pokud je barista opravdu dobrý a svou práci dělá dlouhodobě s nadšením a vášní, může se z něj stát i Barista roku, který je každoročně vyhlašován na vánočním večírku. Ten pak získá ocenění a samozřejmě i nějakou odměnu. Pravidelně se z kaváren Starbucks také vybírají reprezentanti, kteří se účastní soutěže Starbucks Barista Championship. Ti se mezi sebou utkávají v disciplínách jako je ochutnávka kávy nebo Latte Art. Soutěž probíhá nejprve na regionální úrovni, poté na národní a nakonec mezi sebou soupeří ve velkém finále vítězové z každé země. Výhrou je tzv. Origin trip, kdy vítěz jede navštívit konkrétní farmy, od kterých Starbucks odebírá kávu. Má možnost podívat se, jak se káva pěstuje např. v Tanzanii nebo ve Rwandě.

Dobrý soused

Usilují o to, aby byl Starbucks i dobrým sousedem pro komunitu, ve které se kavárna nachází. Lidé tak ve svém volném čase pravidelně uklízejí parky, pomáhají školám i školkám nebo navštěvují zvířata v útulcích. Fantazii se meze nekladou. Když kdokoliv z nich vidí příležitost pomoci, domluví se s ostatními a vyrazí. Každý duben probíhá celosvětový Starbucks měsíc komunitních akcí. V České republice se naposledy partneři zapojili do projektů Čistá Sázava, kdy cca 50 partnerů čistilo v létě okolí řeky Sázavy.

Vložit profil na své webové stránky