McDonald's

Restauración

Prague

Honza začal pracovat v Mekáči ve svých 15 letech. Se studiem průmyslovky přišla i potřeba vydělat si nějaké peníze nad rámec kapesného. Ačkoliv nikdy do McDonald's dříve nechodil na jídlo, pracovat zde brigádně viděl jako skvělý nápad a příležitost. Začal pěkně od skládání hamburgerů, přes přípravu nápojů a zmrzlin, až po obsluhování hostů a obsluhu kavárny.

Později jeho pozornost padla na trénink nových zaměstnanců, kde se naučil s lidmi komunikovat a předávat jim ceněné informace. Již v této době věděl, že jeho ambice jsou ještě vyšší, a ve spolupráci s vedením restaurace se mu podařilo dosáhnout na manažerské pozice. Nyní pokračuje v prohlubování svých teoretických a praktických znalostí k tomu, aby mohl být samostatně fungující vedoucí směny.

Natálie začala v McDonald's pracovat už v roce 2017 a to jako brigádnice při studiu střední školy. Jakmile se naučila všechna stanoviště, usadila se spíše ve výdejové části restaurace, kde se mohla plně věnovat zákazníkům. Jejího nadšení pro komunikaci s hosty si všimlo vedení restaurace a po chvíli dostala bílou košili a mohla se hostům věnovat opravdu naplno.

Jak napovídá název, hlavní náplní lídra péče o hosty je komunikace se zákazníky, organizování toku zákazníků a speciální pozornost dostávají naši nejmenší hosté.

Jana pracuje v McDonaldu od září 2002, kdy nastoupila na brigádu při studiu Vyšší odborné školy. Práce ji bavila natolik, že zde zůstala na plný úvazek. Její náplní práce je zejména trénink manažerů, trenérů, ale i rozvoj běžných zaměstnanců.

Ve volném čase se nejraději věnuje rodině, se kterou podniká turistické výlety, sportuje, nebo tráví čas u společenských her.

Libor pracuje v McDonald´s jako National Operations Consultant. Prošel pozicemi od klasického zaměstnance v provozu, přes vedoucího restaurace, konzultanta zodpovědného za chod všech korporátních restaurací v ČR až do té současné.

Jeho agenda je velmi široká – provozní chod McDelivery v ČR, je členem týmu, který zavádí veškeré foodové novinky na český a slovenský trh, implementuje provozní procesy převzaté z Global McDonald´s a je kompletní provozní podporou v rámci nastavovaných standardů v restauracích.

Monika začala pracovat v restauraci McDonald’s na Černém Mostě v roce 2001. Letní brigáda se změnila v příležitost pracovat současně se studiem na VŠE a čerpat tak cenné zkušenosti z praxe. Po ukončení studií bylo jasnou volbou v práci u McDonald‘s pokračovat-již na pozici vedoucího restaurace, což byla dle jejích slov ta nejlepší zkušenost zejména v práci s lidmi a doteď z ní Monika velmi čerpá.

Příležitostí, jak se kariérně posunout byla nabídka Operations consultanta do provozního oddělení na office společnosti McDonald’s, kde poté postupně pracovala v oddělení L&D a Franchisingu, aby nyní mohla využít všechny svoje zkušenosti napříč celou společností a pracovat jako Internal Communication Lead. Největší výzvou této pozice je nasměrovat informace atraktivní formou správným lidem a využít ten nejlepší kanál. Největší konkurencí je svět plný informací, ve kterém se nyní pohybujeme.

Honza se do rodiny McDonald´s připojil v roce 2016 po 8 letém působením v jiné americké nadnárodní korporaci Coca-Cola. Začínal na pozici Chief Accountant, kde vedl účetní tým, který měl na starosti kompletní účetní a daňovou agendu. V roce 2019 se posunul do pozice Financial Accounting Manager a o 2 roky později dostal příležitost vést oba trhy – CZ i SK. Na stávající pozici má kromě vedení obou týmů v Praze a Bratislavě zodpovědnost za účetnictví, daně nebo statutární audity několika entit.

Honza se rovněž v McDonald´s angažuje a vede projekt „Paperless Office“, jehož cílem je digitalizovat a automatizovat administrativní procesy v obou zemích a minimalizovat tak závislost na papíru.

Pavla působí na pozici Crew trenéra. Náplní její práce je trénink a rozvoj zaměstnanců. Věnuje se jak úplným začátečníkům, tak zkušeným kolegům. Pavlin tým se skládá z tréninkového manažera, koordinátorů a dalších crew trenérů. Dohromady je jich asi 18. Na společných setkáních spolu řeší každodenní výzvy a vždy najdou správné řešení.

Na práci v McDonald's se jí nejvíce líbí možnost rozvoje (mají pravidelné workshopy), pravidelné setkávání na letních a zimních party a také to, že se o své zaměstnance starají.

Václav u McDonald's pracuje již 7 let. Za tu dobu prošel všemi pozicemi až na současnou pozici vedoucího restaurace. Náplní jeho práce je kontrola chodu restaurace. Dělá vše pro to, aby každý den poskytovali zákazníkům skvělé služby. To obnáší kontrolu zaměstnanců, zařízení a nastavení jednotlivých procesů pro vedoucí směn.

V jeho týmu je aktuálně 45 zaměstnanců na všech pozicích. Nejvíce komunikuje s manažerským týmem skládajícím se z 8 manažerů, kteří vedou směny, oni poté předávají důležité členy svým zaměstnancům. Na společnosti je skvělé to, že vše je předem dané od centrály, takže fungují dle stanovených pravidel, která jsou předem odzkoušená.

A jaké lidi hledá Vašek do týmu? Všechny s pozitivní energií, úsměvem na tváři a ochotou učit se nové věci. Aktuálně zaměstnává studenty, maminky, babičky, ale i dědečky a nechybí ani tatínkové. Každému se na práci líbí něco jiného, ale každého dokáží zaujmout.

Elena pracuje na pozici Marketing Specialist již 4 roky, předtím pracovala 8 let na restauraci. Stará se o kávovou platformu McCafé, nastavování strategie, obměnu produktového portfolia a přípravu sezónních kampaní. Dále má na starosti komunikaci zaměřenou na rodiny, tedy Happy Meal, konkrétně přípravu podkladů pro jednotlivé programy. V neposlední řadě připravuje sezónní produktové kampaně pro dezerty v čele se zmrzlinou McFlurry.

Elenin tým je rozdělený na několik částí dle zaměření: brand a produkty, digitální marketing, mobilní aplikace a consumer insight. Společně fungují skvěle, oddělení je plné radosti a smíchu, jako celek jsou velmi kreativní a dokážou společně najít řešení k jakémukoliv problému. Mimo jiné i díky tomu, že tvoří perfektní kombinaci zkušeností z restaurace, z marketingových agentur i z jiných korporátních i nekorporátních společností.

Radim působí na pozici Franchisingového ředitele. Jeho úkolem je zajistit chod restaurací, které provozují licenční partneři tak, aby zákazník dostal stejně kvalitní služby a servis. Aktuálně také zastřešuje rozvoj platformy McCafé.

Jeho tým je složený ze 6 kolegů - tři z nich se starají o licenční partnery, jeden kolega se stará o Slovensko a dva pomáhají s rozvojem platformy McCafé, která byla silně zasažena pandemií koronaviru. Věří, že se jim podaří dostat ji zpět na původní úroveň. Nejvíce Radima baví práce s lidmi a má radost, když se podaří naplnit očekávání zákazníků a ti se k nim rádi vrací.

Do McDonald’s nastoupil v březnu 2013 do manažerského trainee programu. Čekal ho zrychlený trénink, kdy nastoupil na pozici člena crew a během ani ne dvou měsíců se naučil to, co se běžně lidé na této pozici učí rok. Každý den se potkával s vedoucím restaurace, se kterým řešili, jak si vede. Během půl roku měl možnost ukázat, co v něm je a dostat se na pozici zástupce vedoucího. A to byl už jen krůček od toho, aby řídil celou restauraci.

Nejraději má chvíle zápřahu, vidět plnou restauraci je pro něj odměna. Největší nápor restaurace zažívá v období Vánoc, kdy je téměř na denním pořádku, že si Michal stoupne na osm hodin za gril, aby kolegům co nejvíc pomohl.

O společnosti

McDonald’s se řadí mezi nejznámější značky na světě. Znají ji téměř všichni bez ohledu na věk, vzdělání, jazyk, pohlaví nebo lokalitu. Je také nejhodnotnější fast food značkou na světě. Zakladatelem sítě McDonald’s podle konceptu bratří McDonaldových je syn českých migrantů. Mekáč není jen o proslulých hranolkách a Big Macu či Cheesburgeru, které se řadí mezi nejoblíbenější produkty, ale i o McFlurry, dezertech či skvělém McCafé.

Důležitá a klíčová je pro ně kvalita a původ surovin, skvělá chuť, spokojenost zákazníků a ohleduplnost vůči životnímu prostředí. Veškeré dodavatelské odpady i odpady po zákaznicích z restaurací třídí již 21 let, pravidelně uklízí okolí kolem restaurací a v roce 2020 zavedli do všech restaurací brčka a příbory z ekologicky udržitelných materiálů. Neodmyslitelnou součástí podnikání je podpůrná charitativní činnost.

Vzhledem k tomu, že celosvětově provozují přes 38000 restaurací, jsou na centrále v Praze v každodenním spojení s kolegy z celého světa. Sdílí zkušenosti a názory, spolupracují na rozvoji značky a neustále hledají nové příležitosti, jak zlepšovat služby a ještě více uspokojovat potřeby zákazníků s důrazem na lokálnost a specifika jednotlivých trhů.

Koho hledají?

V McDonald’s je jediným měřítkem hodnocení zaměstnanců jejich pracovní nasazení, výsledky a chuť na sobě pracovat. Všichni proto mají stejnou příležitost k dalšímu profesnímu růstu. Díky jejich velikosti máš možnost růstu prakticky neomezenou. Začít můžeš brigádně v restauraci a postupně se vypracovat. Případně se můžeš zúčastnit stáží v restauracích či na centrále, které ti také pomohou rozjet kariéru.

Co je dobré vědět

Vzdělání zaměstnanců je pro ně priorita, proto všechny zaměstnance pravidelně školí a rozvíjí. Poslední vychytávkou v oblasti vzdělávání je virtuální realita, kterou využívají při trénování zaměstnanců. Jako nesporná výhoda se ukázala nejen při pandemii COVID-19.

Jsou jedna rodina, a proto se pravidelně setkávají i mimo práci. Také během roku mají nespočet team buildingů, na kterých sportují, soutěží, tancují. Prostě se baví. A také je dobré vědět, že si všichni tykají bez ohledu na pozici.

Vložit profil na své webové stránky