Operační centrum ABB - Plzeň

Operační centrum ABB - Plzeň

  • Ingeniería Especializada, Oficina de diseño e ingeniería, Software, TI/Digital
  • Ostrava, Pilsen
  • Visitar la web

Jiří pracuje v ABB od 2008. Prošel různé pozice od inženýra automatizace, uvádění do provozu, přes liniový management až po vedoucího oddělení. Teď má na starosti rozvoj v digitalizaci a průmyslu 4.0. Spolupracuje s jednotkami ABB ve světě a dle požadavků určuje, čím se zabývat a jaké kompetence rozvíjet. Největší smysl vidí v tom, že díky digitálním řešením lze optimalizovat výrobu, spotřebu i ukládání energie a šetřit náklady. Do ABB se dostal náhodou přes známého a uspěl při pohovoru. Zaujal ho přístup, profesionalita a firemní kultura, která už před 14 lety byla nadstandardní.

Alena pracuje v Operačním centru ABB 10 let. Nastoupila na pozici Office Manager a Invoicing Specialist a po 7 letech přešla do týmu nabídkářů na pozici Sales Support Specialist a Pricing Manager. Podporuje lokální jednotky v procesu nákupu, podílí se na rozhodování o cenových nabídkách a pracuje s finančními nástroji. Zastává i administrativní podporu pro pobočku ve Francii. Oceňuje, že plně využívá své schopnosti komunikace a znalosti cizích jazyků. Je pro ni důležité, že ABB vyrábí věci, které využívají lidé po celém světě. Ať už jde o vypínače nebo o řídicí systémy pro elektrárny.

Působí v ABB 3 roky na pozici team koordinátora a teď i resource manažera pro kybernetickou bezpečnost. Koordinuje tým a maximalizuje zabezpečení systémů.   Nejvíce ho baví dynamičnost vývoje standardů, které může ovlivňovat.  ABB ho oslovilo rozmanitostí projektů v IT a automatizaci a možnostmi kariérního růstu, jež jak zpětně hodnotí, nebyly jen planým slibem. Oceňuje i skvělý kolektiv lidí, jež jsou ochotni vždy pomoci a nezáleží na tom, zda sedí vedle u stolu či na druhém konci světa. Není problém ani home-office a spolu s pružnou pracovní dobou se i aktivity s rodinou dají krásně skloubit.

V ABB Jana začínala před 10 lety jako Automation Project Engineer a momentálně pracuje převážně jako Project Manager. Částečně řídí projekty a částečně podporuje team leadery při projektovém řízení. Další částí její práce je pak projektové řízení na globální úrovni, kde se zavádí různé nástroje do celého ABB. Pracuje s více týmy, ale všechny mají něco společného, a to hlavně přátelskou atmosféru a ochotu sdílet své know-how. Na ABB si váží toho, že velká část úsilí se věnuje i růstu a rozvoji jednotlivých zaměstnanců napříč firmou. Nejvíce si ale cení skvělého kolektivu, který v Plzni je.

Jiří pracuje na pozici elektroinženýra pro buzení generátorů 5 měsíců. Připravuje software pro regulátory UNITROL 1000/6000 a jejich následné uvádění do provozu přímo v elektrárně. Do Operačního centra ABB se rozhodl nastoupit po vystudování univerzity ze dvou důvodů. Prvním z nich byla již od střední školy jeho fascinace vysokovýkonovými stroji a druhým je fakt, že ABB je ve světě elektrotechniky samo o sobě pojmem, který nejednou během studia zaslechl. Na pobočce ABB v Plzni si nejvíce váží férového jednání a lidského přístupu nadřízených.

Prezentace

Operační centrum Evropa (EUOPC) je globální centrum ABB pro procesní automatizaci. Pracuje s moderními technologiemi a poskytuje řešení v oblasti automatizace, vývoje softwaru, konstrukce strojních zařízení, projektování a uvádění do provozu elektrických systémů a pohonů, ale také řízení dodavatelského řetězce a projektového řízení. V ČR aktuálně působí na 2 lokalitách, a to v Ostravě a Plzni, ale najdete nás také v Krakově. Svou působností ale Operační centrum ABB dalece přesahuje hranice těchto států. Spolupracuje s jednotkami po celé Evropě, zejména v Norsku, Švédsku, Švýcarsku, Německu a Finsku.

Co hledají

Hledá lidi, kteří svému oboru skutečně rozumí, dělají svoji práci dobře, a přitom nemusí nikomu nic dokazovat. Hledá jak zkušené senior specialisty i specialistky, tak talentované a motivované absolventy a absolventky vysokých a středních technických škol. Příležitost u nás mají ale také i stávající studenti. Nabízí vám přátelské a dynamické pracovní prostředí spojující nejnovější technologie s inspirativními projekty a možností pracovat v mezinárodních týmech. To vše se může stát výborným odrazovým můstkem pro Vaši kariéru.

Hodí se vědět

Každý zaměstnanec má k dispozici 5 týdnů dovolené a možnost pracovat z kanceláře i z domova dle svých preferencí. Operační centrum pořádá několikrát do roka nejen teambuildingy. Oblíbenou akcí je vánoční večírek a myslíme také na rodinné příslušníky a děti našich zaměstnanců a v letě organizujeme každoročně Rodinný den a také hlídání pro děti, kdy mají možnost podívat se kde rodiče pracují.

Vložit profil na své webové stránky