Systémový inženýr pro námořní průmysl (m/ž)
Operační centrum ABB – Ostrava

La empresa

  • Oficina de diseño e ingeniería, Ingeniería Especializada, Software, TI/Digital
  • Entre 250 y 2000 empleados

La oferta

Poznáte je?

Operační centrum Evropa (EUOPC) je globální centrum ABB pro procesní automatizaci. Pracuje s moderními technologiemi a poskytuje řešení v oblasti automatizace, vývoje softwaru, konstrukce strojních zařízení, projektování a uvádění do provozu elektrických systémů a pohonů, ale také řízení dodavatelského řetězce a projektového řízení. V ČR aktuálně působí na 2 lokalitách, a to v Ostravě a Plzni, ale najdete nás také v Kaliningradu a Krakově. Svou působností ale Operační centrum ABB dalece přesahuje hranice těchto států. Spolupracuje s jednotkami po celé Evropě, zejména v Norsku, Švédsku, Švýcarsku, Německu a Finsku.

Chcete se dozvědět více o Operační centrum ABB – Ostrava?Firemní kultura, týmy, technický stack, nabídky práce... Pojďme se do ní ponořit!
Navštivte profil

Popis pozice

Do Operačního centra Evropa společnosti ABB v Ostravě hledáme kandidáta/kandidátku na pozici "Systémový inženýr". Na této pozici budete instalovat a spravovat IT část řídicích systémů a pracovat na zajímavých projektech v oblasti lodního průmyslu, ale také se podílet na řešení automatizačních systémů velkých zaoceánských lodí i automatizace moderních technologií hybridních pohonů.

Pojďte pracovat do ABB mezi lidi, kteří se věnují vytváření budoucnosti, v níž inovativní digitální technologie umožní lepší přístup k čistší energii.

Více informací o Operačním centru se dozvíte na https://new.abb.com/cz/o-nas/technologie-inovace/operacni-centrum-evropa

Náplň práce:

  • Instalace a konfigurace řídicích systémů ABB
  • Instalace a konfigurace vizualizačního software pro řídicí systémy (HMI)
  • Instalace a konfigurace Windows serverů / klientů v doménovém prostředí
  • Konfigurace síťových prvků v projektových sítích
  • Instalace antivirového a zálohovacího řešení
  • Aplikaci pravidel kybernetické bezpečnosti
  • Virtualizace v prostředí VMware, HyperV
  • Tvorba funkčních popisů a programování SW aplikací
  • Aktivní práce v rámci celého projektového týmu
  • Pracovní cesty do zahraničí (kancelář, loděnice atd)

Koho hledáme:

  • Máte SŠ / VŠ vzdělání v oboru elektro nebo IT
  • Zajímáte se o PC hardware a síťové prostředí obecně
  • Máte aktivní znalost angličtiny psanou i mluvenou formu
  • Jste proaktivní, komunikativní a dokážete pracovat samostatně
  • Máte základní znalost počítačových sítí – konfigurace síťových prvků
  • Výhodou jsou zkušenosti z oblasti automatizace / elektro (PLC, pohony, řídicí systémy, projekce)
  • Orientace v prostředí Windows (administrace serverů, AD, DNS, GPO)

ABB nabízí:

  • Samostatnou a zodpovědnou práci
  • Profesní a osobnostní rozvoj
  • Perspektivu stabilního a dlouhodobého zaměstnání
  • Možnost dalšího kariérního růstu v rámci poboček v ČR i po celém světě
  • Možnost nákupu akcií společnosti
  • Slevy u našich partnerů (gastronomie, nákup automobilů, vlaková doprava, zájezdy atd.)

Naše benefity

  • Roční finanční bonus
  • Flexibilní pracovní doba
  • 25 dní dovolené
  • Každoroční revize mezd
  • Speciální příplatky za commissioning nad rámec zákonných nároků
  • Možnost práce z domu (Home Office)
  • Finanční příspěvek na práci z domu
  • Multisport karta
  • Možnost se vzdělávat – externí kurzy a konference
  • Jazykové kurzy – skupinové, individuální nebo online
  • Stravenkový paušál (finanční příspěvek přímo do vaší mzdy)
  • Příspěvek na penzijní připojištění (2–3 % z vaší měsíční mzdy navíc)
  • Moderní kancelář s dobrou dopravní dostupností (vlak, autobus, tramvaj v blízkosti kanceláře)
  • Firemní parkoviště pro zaměstnance dojíždějící mimo Ostravu
  • Notebook a mobilní telefon
  • Asistenční linka – odborné poradenství (vztahy, práce, právo, finance a další)
  • Volno navíc při mimořádných životních událostech
  • Cafeteria systém benefitů (sport, zdraví, kultura, volný čas)
  • Firemní akce (Vánoční večírek, teambuildingy a další)
  • Zvýhodněné volání i pro soukromé účely (až 5 benefitních SIM karet pro rodinu a přátele)

Zasláním Vašeho životopisu do společnosti ABB dáváte souhlas ke zpracování Vašich osobních dat a jejich uchování v personální databázi společnosti ABB a to výhradně za účelem zprostředkování zaměstnání po dobu výběrového řízení, nejdéle však jeden rok od jejich zaslání.