Siemens - závody

Siemens - závody

 • Automobilový priemysel, Elektronika / Telekomunikácie, Mobilita
 • Trutnov, Brno, Drásov, Frenštát Pod Radhoštěm, Letohrad, Mohelnice
 • Navštíviť stránku
Siemens - závody
Siemens - závody
 • Rok založení

  1847
 • Zaměstnanci

  12000
 • Zastoupení pohlaví

  40%60%
 • Průměrný věk

  37 let
 • Obrat

  83mld. Kč
Siemens - závody
Siemens - závody

Koordinuji celé projekty a zodpovídám za to, aby vše klaplo.

Michal Průša, Projektový specialista

Siemens - závody
Siemens - závody
Siemens - závody

Mou prací je optimalizovat systém člověk-stroj-pracovní prostředí.

Míša Ochmanová, Projektant specialista

Siemens - závody

Hledám možnosti a vymýšlím způsoby, jak vyrábět motory rychleji a levněji než konkurence.

Daniel Hadač, Projektant specialista

Siemens - závody
Siemens - závody
Siemens - závody
Siemens - závody
Siemens - závody
Siemens - závody
Siemens - závody
Siemens - závody

Rozvíjí regiony

Siemens má v Česku celkem sedm závodů, ve kterých vyrábí elektromotory, generátory, parní turbíny, jisticí a spínací techniku, systémy na rozvod elektrické energie a mnoho dalšího. Jejich závody najdete na Moravě i v Čechách, kde patří mezi významné zaměstnavatele. V Siemens se vždy snaží být součástí regionu, kde působí, a proto se aktivně podílí na jeho rozvoji. Práci nabízí nejen dělnickým profesím, ale také technicky vzdělaným odborníkům, jako jsou konstruktéři nebo kvalitáři. Každý závod má navíc i své vlastní vývojové centrum, které se podílí na zlepšování výroby.

Do celého světa

Výrobky z jejich závodů putují k zákazníkům do celého světa a ovlivňují každodenní životy tisíců lidí. Parní turbíny z Brna vytápějí chodníky ve Spojených státech, elektromotory z Mohelnice pohánějí lanovku na ledovec Stubai v Rakousku, generátory z Drásova zase zajišťují chod ropných plošin.

Součástí Siemens po celý život

Práce v závodě bývá občas náročná. Proto se snaží svým zaměstnancům dopřát co nejvíce příležitostí k zábavě a odpočinku. Pravidelně jim přispívají na různé sportovní a relaxační aktivity. Každý rok pořádají zimní ples, letní sportovní den, turnaj v kuželkách i badmintonovou a tenisovou ligu. Myslí také na děti svých kolegů. V Mohelnici organizují mikulášskou nadílku, které se pravidelně účastní více než 200 dětí, v Brně mají pro rodiny Family Day. Věnují se i dobročinnosti, třeba ve Frenštátě pod Radhoštěm vaří zaměstnanci charitativní guláše. A nezapomínají ani na bývalé zaměstnance, pro něž každý rok připravují společenské večery.

Jsou tu jeden pro druhého

Pro své kolegy se snaží dělat i něco navíc a pomáhat jim, když to potřebují. Proto v Siemens nabízí dny volna navíc, za určitých podmínek poskytují bezúročné půjčky, kolegové mohou čerpat příspěvky např. na dětské tábory, na svatbu a k narození dítěte, na penzijní připojištění a na trávení volného času. Oceňované tu jsou i odměny za nulovou absenci. Vychází si vstříc, pomáhají si, chovají se k sobě přátelsky a s respektem. Chtějí, aby byl každý v obraze a věděl, co se ve firmě děje. Proto vydávají jednou měsíčně zdarma interní časopis, který distribuují všem zaměstnancům.

Vložit profil na své webové stránky

Otázky a odpovede