OBRAZ - Obránci zvířat, z. s.

OBRAZ - Obránci zvířat, z. s.

Marek Voršilka stojí v čele OBRAZu od jeho zrodu. Během pár let se OBRAZ pod jeho vedením přeměnil z malého spolku na největší organizaci na ochranu zvířat v Česku.

Kromě vedení a řízení organizace se věnuje lobbingu a kampaňové strategii, která přispěla k prosazení zákazu kožešinových farem a zákazu klecových chovů slepic.

K mnohaleté praxi v aktivismu ještě stačil vystudovat práva a odpracovat pár let na německé IT technické podpoře.

V OBRAZu začala v létě 2019 jako volavka, tedy telefundraiserka. Náplní její práce byla komunikace s podporovateli, s nimiž se bavila o jejich vztahu ke zvířatům a snažila se je inspirovat k zapojení se do reálné změny pro zvířata.

V březnu 2020 začala koordinovat celý volavčí tým. Obnáší to vedení pohovorů s uchazeči, jejich zaškolování a poté kontinuální práci. Jejím cílem je mít stabilní tým volavek, které si budou hovory s našimi dárci užívat, což pevně doufá, že se daří!

Aktuálně má OBRAZ deset volavek, což už je dost slušná parta! :) A když jsme u té party, tak si tady Týna našla jedny z nejlepších kamarádek. A co je víc, než být obklopen lidmi, které máš fakt moc rád, i v práci?

Terka má v OBRAZu na starosti podporu aktivistů. Spolu s kolegyní Bárou se stará o začlenění dobrovolníků do organizace a o jejich podporu například prostřednictvím vzdělávacího programu Akademie aktivismu.

Kromě schůzek s pracovními kolegy se jezdí setkávat i s dobrovolnickými skupinami v regionech. Oceňuje možnost pracovat část pracovní doby z domu, protože bydlí až na Olomoucku.

Ráda tráví čas v přírodě, zbožňuje rukodělné práce a pěstování rostlin. Kromě toho se ráda sejde s kamarády (i z OBRAZu) někde na pivě.

OBRÁNCI ZVÍŘAT

OBRAZ – Obránci zvířat je nezisková organizace založená za účelem aktivní a efektivní ochrany zvířat. Vizí OBRAZu je společnost, která nebude zvířata vnímat jako zdroje lidského užitku, ale jako živé bytosti s vlastními zájmy, které mají být z etických důvodů respektovány. S vědomím toho, že se jedná o vizi současné situaci velmi vzdálenou, se OBRAZ ve své praktické činnosti zaměřuje na dílčí kroky, kterými lze současný přístup společnosti ke zvířatům zlepšovat a postupně přibližovat této dlouhodobé vizi.

Za několik let činnosti se OBRAZ v Česku úspěšně zasadil o zákaz kožešinových farem a zákaz klecových chovů slepic.

KOHO HLEDAJÍ?

OBRAZ hledá lidi, kteří mají touhu zasadit se o lepší svět pro zvířata. Zároveň musí mít dobrý vztah k lidem a vnímat společenské dění.

Pomoc zvířatům je běh na dlouhou trať, nezbytným předpokladem je proto též trpělivost a odhodlání. Správný kandidát musí samozřejmě také umět naslouchat, porozumět, učit se a spolupracovat v týmu.

PRÁCE, KTERÁ MÁ SMYSL

V OBRAZu nečekejte závratné platy, můžete ale počítat se skvělým kolektivem a prací, která má smysl. Nabízíme zázemí pražské kanceláře, ale také velkorysé podmínky pro práci z domova.

Naši zaměstnanci mají k dispozici plně hrazené stravenky, možnost dotované Multisport karty za 200 Kč měsíčně a kávovar v kanceláři.

Vložit profil na své webové stránky