Omnicom Media Group

Omnicom Media Group

  • Digital, Marketing/Comunicación, Relaciones públicas
  • Praha
  • Visitar la web

Pavel pracuje jako Media Planner. Den začíná vyřizováním mailů a schůzkami s klienty nebo se svým sedmičlenným týmem, na kterých řeší jednotlivé kampaně. Má na starosti denní komunikaci s klienty, plánování jejich komunikace skrz veškeré media typy (především TV a online), komunikaci s centrálami v Evropě, tvorbu strategií, monitoring konkurence, brainstormingy nad novými kampaněmi, jejich exekuci (briefing, plánování, spuštění kampaní, vyhodnocení kampaní) i různé analýzy týkající se médií.

Pavla nejvíce baví komunikace s lidmi, možnost přicházet s novými nápady a pak je realizovat. Jeho největším úspěchem je, že dokázal přivést klienta od konkurence. OMD se za ty 4 roky, co zde pracuje, vůbec nezměnilo, pořád je tu plno úžasných lidí, se kterými se rád účastní týmových i celoagenturních akcí. Jeho nejoblíbenějším firemním benefitem jsou příspěvky na angličtinu.

Pavel rád cestuje, zažil cestu kolem světa a i život v Kanadě. Svůj volný čas nejraději tráví sportováním s přáteli. Jeho vášní je Lego.

V Omnicomu Štěpán začínal jako Junior Media Planner, ale jeho nadřízený ve něm viděl potenciál, a tak se po sedmi letech vypracoval až na ředitele jedné ze tří agentur společnosti, agentury OMD. Jeho práce už není tolik o e-mailech a reportech, ale více o lidech. Ať už jde o tým a jeho vedení, nebo o udržování vztahů s klienty a hledání nových obchodních příležitostí. Baví ho pozorovat, jak lidi práce baví a jak se posouvají. V Omnicomu, jako americké korporaci, Štěpána překvapilo, jak snadno tu člověk může prosadit vlastní nápad, pokud dává smysl.

Ve volném běhá, hraje tenis, squash, badminton, basket, fotbal… V podstatě cokoli. Běhá půlmaratony, maratony, štafety. Registrace na závody mají v Omnicomu zdarma jako firemní benefit. Hodně cestuje. Potřebuje urazit pořádnou vzdálenost, aby od práce skutečně vypnul. TOP destinace jsou za něj Spojené státy, kde strávil skoro půl roku, a Bali.

Magdaléna pracuje v Omnicom Media od roku 2010 a postupně se vypracovala až na manažerskou pozici. Má na starosti tým pěti kolegů, které motivuje a profesně rozvíjí. Zároveň zodpovídá za plnění finančních cílů svého oddělení. Pomocí kvantitativního nebo kvalitativního výzkumu se snaží blíže pochopit vybrané cílové skupiny, zjistit jejich potřeby a porozumět tomu, jaká komunikace značky je nejvíce zaujme. Největší výzvou je pro ni vedení workshopů, kdy společně s klientem, kreativní agenturou a dalšími klíčovými lidmi tvoří směřování celého klientova byznysu.

Vyrůstala v hudebně založené rodině. Od šesti let hraje na klavír a kytaru, zpívá a vede pěvecký sbor. Miluje hory, s partou kamarádů jezdí v létě na cyklo výlety a v zimě na běžky.

Zjistěte více o společnosti Omnicom Media Group

Celosvětový hráč

Skupina Omnicom Media Group je významným celosvětovým hráčem na mediálním trhu. V ČR je prezentována mediálními agenturami PHD, OMD a Attention!Media.

Klíčovým prvkem všech agentur jsou mediální planneři. Ti s pomocí unikátních, na míru vyráběných softwarů, které dokáží rychle a přesně analyzovat velké množství dat, navrhují funkční marketingové strategie svým klientům. A to napříč všemi mediatypy, od televizních reklam, přes billboardy až k bannerům. O jejich realizaci se pak starají nákupní týmy.

Další součástí skupiny Omnicom jsou odborníci zabývající se marketingovým výzkumem a analýzou dat na nejvyšší možné úrovni (OMG Research) nebo contentem (FUSE). To všechno pro top klienty z různých segmentů. Nováčci u nich začínají od píky v talent poolu, který jim dá celkový přehled o tvorbě kampaní, než se začnou specializovat. Pak už je jen na nich, co dokáží.

Umíš? Napiš!

Všichni v Omnicomu mají jedno společné. Baví je marketing. Ne trochu, ale hodně. Tvoří velké kampaně pro velké klienty a bez vášně hledat nové cestičky to nefunguje. Znamená to být otevřený všemu novému, jít řešení naproti a nečekat pasivně na jednom místě. Nebát se novinek a technologií. Být flexibilní, protože agenturní svět je rychlý a proměnlivý. Znamená to i rozumět si s daty a tabulkami, bez kterých to v mediálním světě nejde, stejně jako to nejde bez angličtiny.

Atypický korporát :)

I když je to velká firma, není to typický korporát. Nikdo tu nenosí kravaty, ani podpatky. Tedy pokud sám nechce. Také si tu většina lidí tyká. Na druhou stranu nečekej žádný punk, všechno má systém a vizi, všechno se staví na data science. Vlastní developerský tým vyrábí originální softwary a každý se do toho může zapojit. A pak si zpotit triko při turnaji v BeatSaberu nebo PubQuizu. Je tu hodně energie a je to všude znát.