KPMG SLOVENSKO

Dávida nájdete v spoločnosti KPMG od februára 2018 na pozícii Consultant. Náplňou jeho práce je riešiť otázky v oblasti maximalizácie zisku, optimalizácie zdrojov, znižovania nákladov alebo automatizácie procesov. Najradšej zo všetkého má však pestrosť a výzvy, s ktorými sa vďaka KPMG stretáva. Na dennom poriadku je aj rozdávanie rád v oblasti IT sféry, pochopenie klientskeho prostredia a „problému“. Na spoločnosti KPMG si váži priestor na vzdelávanie, ako aj možnosť zahraničnej stáže. Svoje technické „ja“ rád vypína pri kreatívnejších činnostiach - pri hre na klavíri v kapele alebo čítaním kníh.

Valentína je súčasťou KPMG od augusta 2018 ako bankový audítor na oddelení Financial Services. Má na starosti finančné audity lízingových či bankových spoločností, ale aj fondov a bánk. Na svojej práci má rada vzdelávanie a kontakt s ľuďmi. Tvrdí, že práve ľudskosť je významným faktorom, ktorý vplýva na výkon práce v tejto sfére. KPMG považuje za pravé miesto pre ambiciózne duše, ktoré chcú uplatniť svoj talent na trhu práce. Najviac si váži kolektív okolo seba. Aj vďaka nemu nemá pocit, že pracuje v korporátnej spoločnosti. Varením a pečením už od detstva trávi množstvo voľného času, učaroval jej svet „Food photography“.

Martin pracuje v spoločnosti KPMG od roku 2013. Momentálne pôsobí na daňovom oddelení, kde sa stará prevažne o nadnárodných klientov ako Assistant Manager. Náplňou jeho práce je príprava daňových priznaní, ale aj daňové poradenstvo. Baví ho prinášať konkrétne riešenia pre klientov a denne sa stretáva z rôznymi druhmi požiadaviek. KPMG vníma ako výborný štart pre mladých absolventov. Do práce sa rád vracia vďaka ľudom, ktorých tu spoznal, ako aj možnosti podieľať sa na kľúčových klientskych rozhodnutiach. Vo voľnom čase sa rád túla v zahraničí, z ktorého si často odnáša spomienky vo forme videa.

Marek dva roky viedol vlastnú účtovnícku firmu, ale postupne dospel k tomu, že chce byť audítorom. V roku 2008 bolo KPMG prvé v zozname audítorských spoločností na Slovensku a Marek vedel, že chce pracovať pre jednotku na trhu. Marek je senior manažér na audítorskom oddelení a zároveň vedie oddelenie externého účtovníctva. V rámci auditu overuje finančné a účtovné informácie pred tým ako sa dodajú klientovi. Na oddelení externého účtovníctva riadi menší tím, ktorý spracováva u jednotlivých klientov účtovníctvo. Pred 1,5 rokom začal Marek intenzívne cvičiť. Mal vtedy 114 kíl a rozhodol sa radikálne zmeniť životosprávu. V súčasnosti sa už dostavili výsledky a ustálil sa na 78 kilách. Základom je preňho lepšia strava, posilňovňa, beh a plávanie. Verí, že pri súčasnej kondícii sa mu podarí splniť aj jeho predsavzatie – navštíviť do štyridsiatky všetky európske krajiny.

V KPMG má Ivana na starosti hlavne veľké medzinárodné spoločnosti, ktoré vysielajú svojich zamestnancov na Slovensko. Pomáha im s orientáciou v daniach, v legislatíve a rieši daňové dopady súvisiace s ich prácou. Konkrétne jej práca vyzerá tak, že spolu s tímom ľudí pripravuje daňové priznanie alebo písomné stanovisko o rôznych daňových dopadoch. Napriek mnohoročným skúsenostiam sa v KPMG neustále učia nové veci. Každá zákazka je iná, o každom prípade treba uvažovať individuálne. Každý klient má odlišné príjmy a odlišné riziká, na ktoré treba upozorniť. Niektorým klientom radia len pri štarte ich biznisu, iní sú ich klientami aj desať rokov. Obmieňa sa aj kolektív, s ktorým spolupracujú. Najkrajší pocit má Ivana vždy z toho, keď ušetrí klientovi finančnú hotovosť alebo keď ho uchráni pred nejakou zbytočnou pokutou. Niekto to môže považovať za nemožné, no Ivane sa darí spojiť rodinný život s cestovaním, lyžovaním alebo aj turistikou. A nie len v Európe. S rodinou vyrazila aj do krajín ako Thajsko, Dominikánska republika, či USA.

V októbri sa Pavol po šiestich rokoch vrátil do KPMG. Predtým tu pôsobil deväť rokov a keď mu bola ponúknutá súčasná pozícia, dlho nepremýšľal. Cíti, že teraz robí to čo mu ide najlepšie, a to interné poradenstvo. To, čo podľa Pavla vystihuje KPMG je kvalita a vysoká profesionalita ľudí, ktorí v spoločnosti pracujú. V tíme človek cíti skutočnú spoluprácu a to nie je samozrejmosťou. Odbornosť a kvalita poskytovaná klientom je základ a všetko ostatné je od toho odvodené. Klienti si tento prístup vážia a vedia, že KPMG je partner, ktorý nikdy neupredností potrebu predať a zarobiť nad ich potrebu získať kvalitné poradenstvo. Samotný obsah poradenstva je veľmi široký. Ľudia oslovujú KPMG aj vtedy, keď nechcú audit, ale len poradenstvo. Pavlov tím pomáha firmám, aby vedeli riadiť svoje riziká, aby boli ich služby v súlade s legislatívou a aby sa uberali tým správnym smerom. 

Sledujte ich!

Medzinárodné zázemie

Jednu z najväčších výziev našej práce predstavujú klienti z krajín ako Čína, v ktorých je legislatíva úplne odlišná. Sme v každodennom kontakte s KPMG kanceláriami po celom svete, čo nám umožňuje reagovať na potreby klientov v spolupráci s kolegami z iných KPMG pobočiek.

Kvalita a odbornosť

KPMG je globálna sieť firiem, ktorá poskytuje služby v oblasti auditu, daní a poradenstva. KPMG nájdete až v 154 krajinách po celom svete. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 s pobočkami v Bratislave a v Košiciach. Za tú dobu získali širokú znalosť lokálneho trhu a medzi klientami si vybudovali povesť dôveryhodného a lojálneho partnera.

Športom k súdržnému tímu

V KPMG radi behávajú a každý rok sa spoločne zúčastňujú rôznych športových podujatí. Najradšej majú štafetové behy, pri ktorých sa vytvorené tímy spoločne usilujú o čo najlepší čas v cieli. Nejde tu však o víťazstvo, ale o zábavu a spoločne strávený čas. Medzi obľúbené podujatie zamestnancov patrí tiež športovo-dobrovoľnícke podujatie Fun Afternoon, kde každým zdolaným kilometrom pomáhajú dobrej veci.

Audit nie je nuda

O audítoroch existuje veľa vtipov narážajúcich na nudnosť ich profesie. V KPMG sa však presvedčíte o opaku. Audit robia vo veľmi rozmanitých firmách, mnohí zamestnanci auditujú jeden týždeň napríklad vo firme, ktorá vyrába topánky a druhý týždeň vo firme, ktorá distribuuje elektrickú energiu. Zažiť a vidieť toľko rozmanitých biznis modelov je obrovský zážitok.

Ich najobľúbenejšie

V KPMG sa veľmi obľúbeným stáva najnovší benefit skrátených piatkov v letných mesiacoch. Spoločnosť poskytuje dni dovolenky navyše, či celofiremné voľno napríklad na strávenie vianočných chvíľ s rodinou. Podporuje čerstvých rodičov finančným príspevkom alebo prepláca zdravotnú starostlivosť. Veľkú pozornosť venuje KPMG tiež vzdelávaniu, ktoré je základom profesionálnej a kvalitnej práce. Ďalšou veľkou výhodou sú externé stáže, ktoré môžu využívať skúsenejší zamestnanci po troch-štyroch rokoch práce. Je im umožnené vycestovať do zahraničnej pobočky, vyskúšať si ako to tam funguje a získať skúsenosti k nezaplateniu.

Where talent meets opportunity

Prečítajte si ďalšie inšpiratívne príbehy kolegov z KPMG www.nasiludia.sk

Vložiť tento profil na vašu webovú stránku