Kaufland Česká republika v.o.s.

S oblibou říká, že její práce je to hezký, co je vidět. Pro online i print vytváří slogany, fotky, videa, organizuje interní rozhovory nebo personální kampaně. Cílem je udělat z Kauflandu atraktivního zaměstnavatele, kde chtějí lidé pracovat a ví, co je tu může čekat. Kaufland nejsou jenom pobočky, ale shání i posily do marketingu, právního oddělení nebo masozávodu. Líbí se ji, že zde může propojit svoje dva nejoblíbenější světy, HR a marketing. Až zde v Kauflandu zjistila, jak spolu hezky fungují dohromady. Nejvíce je pyšná na svůj projekt s názvem „Zdraví nás baví“. Jedná se o sérii různých seminářů a workshopů pro jejich zaměstnance. Kaufland dbá na zdraví a ctí work-life balance, proto chtějí, aby si u nich všichni dostatečně odpočinuli a zároveň se něco dozvěděli. O polední pauze si například můžou nechat namasírovat záda, zajít si po práci na kruhový trénink nebo jógu. Instalovali také ergonomické pracovní stoly, tudíž lidé v kancelářích nemusí celý den sedět, ale klidně u práce stát. V dnešní prosezené době to určitě přijde vhod. Musí se přiznat, že má trošku nemoc z povolání. Práce ji hodně baví, a tak se často i ve volném čase přistihne, jak sleduje billboardy, spoty či reklamy jiných firem. Analyzuje, co by se mohlo hodit i Kauflandu, nebo co by udělala jinak ona. Volný čas nejvíce věnuje svému manželovi, rodině a má velmi ráda zvířata. Adoptuje je z útulku, užívá si ten pocit, že může pomáhat i tímto směrem.

Do Kauflandu nastoupil začátkem roku 2019 do programu trainee, po dokončení se z něj stal vedoucí obchodního domu. Splňuje tak 4 role - podnikatel, manažer, leader a analytik. Jeho starostí je, aby všechny pilíře fungovaly správně. Například musí zajistit dostatek zboží a včas ho odprezentovat. Na pobočce musí mít proškolený a motivovaný personál. Spadá pod to i analytická či obchodní práce, jako jsou například inventury. V neposlední řadě pak co nejlepší prozákaznický servis, protože lidé z nákupu musí vždy odcházet s pozitivními dojmy. V rámci zapracování měl na starosti projekt na téma potravinových bank. V roce 2018 vešla v platnost legislativa, díky které musí potravinové řetězce povinně pracovat s potravinovými bankami a dodávat jim neprodané zboží. Dělá interní revizi, sbírá zpětnou vazbu jak z našich poboček, tak i z bank. Na základě toho se pak snaží vylepšit či nastavit procesy k oboustranné spokojenosti. Líbí se mu, že díky práci v Kauflandu neustále potkává nové lidi, což mu v předchozím zaměstnání chybělo. Rád navazuje kontakty, protože se díky novým lidem může obohatit a doufá, že něco předává i já jim. Jeho celoživotním koníčkem je sport, což jde ruku v ruce s jídlem. K němu měl vždy pozitivní vztah a podařilo se mu ho spojit i s pracovním životem. Dříve vedl 9 let vlastní firmu se sportovní výživou, kterou dováželi po fitness centrech a klubech. Věděl ale, že to má svoje limity a nikdy nebude vozit kamiony. Dva roky pracoval také ve zmrzlinářském průmyslu, čímž se dostal do kontaktu i s Kauflandem, který ho už tenkrát zaujal díky svému přístupu. Když se naskytla příležitost nastoupit, využil ji.

Do 22 let se Petr závodně věnoval cyklistice, pak měl ale při tréninku nehodu, která ho donutila zamyslet se víc nad svou budoucí kariérou. V té době ho shodou okolností navštívila známá a zmínila se, že v Kauflandu hledají někoho do oddělení controllingu. Zaujalo ho to, takže se rozhodl přihlásit do výběrového řízení, na jehož základě byl v roce 2010 do společnosti přijat. A od té doby se vypracoval až na provozního ředitele distribučního centra v Praze Modleticích. Značnou část pracovního času mu sebere komunikace. Osobní, ale hlavně ta e-mailová. Informací, o kterých musí mít přehled a které musí znát proto, aby byli schopni řídit provoz efektivně a plynule, je velké množství a neustálá komunikace takových informací je nedílnou součástí celého provozního procesu. Nepřímo má pod sebou přibližně 350 lidí, kteří spadají pod vedoucí jednotlivých úseků a on všechny ty úseky v podstatě zastřešuje. Koordinuje jejich spolupráci a dohlíží na to, aby jejich činnost plynule navazovala a aby vše fungovalo. Stává se mu, že se svou prací zabývá i ve volném čase. Nerad řeší cokoli urgentně a na poslední chvíli, raději se proto snaží takovým situacím předcházet. Stačí vědět, že všechno funguje a je v klidu. To je důvod, proč kontroluje e-mail třeba i během víkendu. Jinak rád jezdí na kole, i když už jen rekreačně. Snaží se běhat a rád cestuje. Někdy vyrazí s přáteli jen tak do centra Prahy, jindy zas odjedou na víkend někam do přírody, podle nálady.

Peterovou pracovní náplní je komunikace s neziskovými partnery, příprava koncepcí spolupráce a vymýšlení společných projektů tak, aby byly přínosné pro firmu i pro organizace, se kterými spolupracují. Partnery a organizace obvykle sami aktivně vyhledávají. Je pro ně důležité si s lidmi v dané organizaci lidsky „sednout“ a zjistit, jestli před nimi sedí lidé, kteří znají své rozpočty a ví, co od spolupráce očekávají. Vždy se drží pravidla, že minimálně 80 % finančních prostředků musí jít na přímou pomoc. Když navázali spolupráci s nadací Chance 4 Children, která stojí za projektem Doktor Klaun, zamýšleli se nad tím, jak zaměstnancům spolupráci představit. Protože se zrovna blížil Den dětí, pozvali klauny na centrálu. Ti proběhli kanceláře, kde udělali menší show a všechny pozvali na slavnostní předání auta, které pro nadaci měli přichystané. Zaměstnancům tak vykouzlili úsměv na rtech a klaunům společně s autem předali pro děti i hromadu zdravých dobrot. Než v lednu 2018 nastoupil do Kauflandu, pracoval v IT pro jednu sázkovou společnost. Práce to nebyla špatná, ale po etické stránce mu tento obor nevyhovoval. Chtěl dělat něco, co bude mít hlubší význam a bude prospěšné pro společnost. V té době narazil na pracovní nabídku na CSR Managera v Kauflandu. I přesto, že si nebyl takovou kariérní změnou opravdu jistý, zkusil to a ono to vyšlo! Zní to sice jako klišé, ale patří k těm lidem, co se každý den těší do práce. Ani po roce ho neopustila radost a mnohdy až naivní nadšení a chuť něco změnit. Volný čas tráví sportem a prací na svých neziskových projektech. Hraje florbal za Nebušice, takže má dvakrát do týdne trénink a o víkendech zápasy. Třikrát týdně chodí do posilovny. Občas se hecne a jde dokonce čtyřikrát, jenom proto, aby udělal dobrý skutek. Kaufland totiž za každé využití Multisport karty přispěje 10 Kč na organizaci Loono, a to je pro něj skvělou motivací, aby tento benefit využíval. Stojí za projektem Odposlechnuto v Praze, se kterým před časem vydali knihu. Pořádá také benefiční cestovatelské večery, kde vypráví o svém pobytu v Koreji. A protože má mezi kolegy dost nadšených cestovatelů, začali tyto večery pořádat každý měsíc i v Kauflandu.

Sledovat!

Silná firma, pestrý výběr

Firma vznikla před více než 80 lety a v současnosti je zastoupena v sedmi zemích Evropy. V rámci České republiky funguje více než 120 obchodních domů, dále pražská centrála, dva logistické sklady a masozávod. Každá z těchto oblastí hraje stěžejní roli v celkovém chodu společnosti a přispívá nezanedbatelnou měrou k celkovému zážitku každého zákazníka a jeho spokojenosti. K tomu patří i vstřícnost a ochota zákazníkům poradit, kdykoli potřebují. To jsou hlavní zásady, kterými se na prodejnách řídí. Prioritou je pro ně i čerstvost zboží, vždy se snaží dodat zákazníkům to nejkvalitnější zboží a zajistit tak jejich maximální spokojenost. Jednoduše dělají vše pro to, aby se k nim každý vracel rád.

Centrála je hlavní komunikační uzel

Hlavním smyslem Centrálního oddělení provozu je organizace a koordinace provozu prodejen po celé České republice. Centrálu mají rozdělenou na několik dalších částí, jejichž činnost je vzájemně úzce provázaná. Oddělení procesů nastavuje systémy a procesy pro konkrétní prodejny, na což činností navazuje oddělení Zboží a konceptů, které tyto procesy zavádí na prodejny, a dohlíží nejen na to, jestli se jimi zaměstnanci řídí, ale také na to, jestli jsou tyto systémy i v běžném denním provozu prodejen skutečně účinné. Proto je klíčem k úspěchu efektivní obousměrná komunikace centrály s provozem. Jejich oddělení zodpovídá za to, aby byly provozní informace co nejpřesnější a nejkonkrétnější. Slouží k tomu, aby komunikace společnosti s prodejnami byla vždy konzistentní a jednotná. Zjednodušeně řečeno se starají o takový back office a store support všem prodejnám po celé zemi.

Efektivita v distribučním centru

Součástí distribučního centra jsou sklady suchého a čerstvého sortimentu. Odlišují se zejména tím, jaké klima se na jednotlivých skladech udržuje, veškeré logistické úkony od příjmu až po výdej zboží jsou však téměř stejné. Tyto procesy zastřešuje oddělení Centrálního řízení skladu, jehož hlavním úkolem je postarat se o to, aby byly veškeré plochy a kapacity v logistice na 100 % využité, díky čemuž jsou schopni zvládnout tak velký objem zboží. Na celkovou hodnotu zásob ve skladech dohlíží oddělení Centrální kontroly zásob, což je velmi důležitá součást celého distribučního řetězce, protože skladová zásoba tam může být až dvě miliardy korun ve zboží. Jejich distribuční centrum je zajímavé hlavně tím, že veškerou činnost, kterou dělá, dokáže měřit. A na základě toho celý logistický proces zlepšovat, navrhovat a vyvíjet nová řešení tak, aby centrum, které v tuto chvíli obsluhuje sedmdesát obchodních domů, dokázalo bez problému zásobovat i větší množství prodeje.

Kvalita modletického masozávodu

O maso pro masozávod se stará německá centrála zajišťující surovinu převážně od českých a německých dodavatelů, jejichž kvalita je společností Kaufland přísně kontrolována. I proto přímo tam, v modletickém masozávodě, dbají na dodržování jen těch nejvyšších hygienických standardů. Zaměstnanci nosí při práci roušky, zakryté vlasy a hygienický oděv včetně hygienické obuvi. Při každém vstupu na pracoviště navíc dochází k dezinfekci rukou i bot. Před nástupem do samotného provozu absolvují zaměstnanci celou řadu bezpečnostních školení a zdravotních prohlídek. I samotné maso je kontrolováno metal detektory a oddělením Quality standard, které ho mimo jiné testuje i na správný obsah mikrobiologických hodnot. Celý systém kontroly je pro ně primární, protože se zboží dostává k zákazníkům, což je obrovská zodpovědnost. Proto jsou v tomto ohledu opravdu přísní. O tom se může přesvědčit každý sám v rámci dne otevřených dveří, kdy je provoz přístupný veřejnosti.

Vložit profil na své webové stránky