Metodik/Metodička klimatického vzdělávání

Indefinido
Prague
Salario: No especificado
Unos días en casa

Člověk v tísni (People in Need)

¿Te interesa esta oferta?

jobs.faq.title

El puesto

Descripción del puesto

Zajímáte se o témata, která hýbou dnešním světem? Máte zkušenosti s klimatickým, globálním nebo environmentálním vzděláváním? Chcete společně s námi pomáhat českým školám v rozvoji kompetencí pedagogů, dětí a mladých lidí, aby byli připraveni spoluvytvářet udržitelný svět? Hledáme do našeho tvůrčího a přátelského týmu kolegu/kolegyni na pozici metodika/metodičky klimatického vzdělávání. Uvítáme zájemce/zájemkyně o dlouhodobý zaměstnanecký poměr, který zatím můžeme garantovat do listopadu 2025 s předpokladem prodloužení.

Úvazek: 1,0

Typ pozice: na dobu určitou (do 30.11.2025 s předpokladem prodloužení)
Nástup: ideálně od února 2024 (případně dle domluvy)
Místo výkonu práce: Praha
Nástupní plat: 36 000 – 40 500 Kč hrubého měsíčně při plném úvazku (dle zkušeností)

Co dělá metodik/metodička?

  • je spoluzodpovědný/á za metodický rozvoj klimatického vzdělávání v rámci projektů realizovaných v České republice;

  • metodicky vede tvorbu vzdělávacích materiálů pro školy (2. st. ZŠ a SŠ), např. online kurzy, výukové lekce, metodické příručky včetně provedení pilotáže na školách;

  • garantuje kvalitu metodických materiálů;

  • vytváří a lektoruje dlouhodobé i krátkodobé semináře a webináře pro pedagogy;

  • spolupracuje na rozvoji existujících metodických produktů pro pedagogy (např. online kurz Klimatická změna, metodický web Učím o klimatu, dlouhodobý program Active Citizens - Chráníme klima);

  • pomáhá vytvářet funkční komunitu praxe pedagogů;

  • spolupracuje s dalšími kolegy (koordinátor projektů, vedoucí týmu, interní experti, mediální koordinátor ad.) i externími spolupracovníky a partnery (experti, tvůrci, mentoři, spolupracující organizace ad.) v relevantních oblastech a jejich expertízu zohledňuje ve vznikajících výstupech;

  • podílí se na projektovém vedení dílčích aktivit v klimatickém vzdělávání

  • podílí se na evaluaci realizovaných aktivit, příp. spolupracuje s externím

Co můžeme nabídnout my Vám?

  • Mzdové ohodnocení v rozsahu 36 000 – 40 500 Kč hrubého měsíčně (při plném úvazku), dle Vašich zkušeností;

  • pestrou a smysluplnou práci v jedné z největších neziskových organizací v ČR, která svými projekty aktivně řeší problematiku změny klimatu v ČR i ve světě;

  • prostředí, kde můžete realizovat své nápady, být kreativní a vidět výsledky;

  • skvělé kolegy a kolegyně, kteří se rádi potkají i po práci a jsou si navzájem nápomocní;

  • dětský klub (školku) pro děti zaměstnanců;

  • zázemí příjemné, neformální kanceláře v centru Prahy, možnost kombinace s home office 2 dny v týdnu;

  • pracovní kulturu založenou na otevřenosti, diverzitě a vzájemném respektu;

  • možnost účastnit se zajímavých akcí, které ČvT organizuje, jako je například festival Jeden svět;

  • jazykové kurzy, možnost účastnit se školení mediálních a technických znalostí a soft skills;

  • 25 dnů dovolené, 3 dny sick days, 3 dny studijního volna.

Více informací o aktivitách ČvT v klimatickém vzdělávání a dalších oblastech řešení klimatické změny najdete zde:

Requisitos

Jak si představujeme ideální/ho kandidáta/ku?

  • přehled v tématu klimatické změny, ochota se v této agendě dále vzdělávat;

  • zkušenost s tvorbou metodických materiálů (např. výukových lekcí)

  • zkušenost s metodickou podporou pedagogů / škol;

  • lektorské dovednosti a zkušenosti v této oblasti;

  • dobrá znalost MS Office;

  • výborné organizační a komunikační dovednosti;

  • český jazyk slovem i písmem, anglický jazyk min. na úrovni B2;

  • ochota učit se nové věci a navazovat nová partnerství s organizacemi relevantními pro danou agendu;

  • schopnost a chuť pracovat samostatně i v týmu;

Výhodou pro nás je, pokud máte:

  • VŠ vzdělání v pedagogické oblasti či v oblasti relevantní k tématu klimatické změny a jejího řešení;

  • zkušenost s klimatickým vzděláváním v praxi;

  • zkušenost s tvorbou online kurzů či obsahů webů;

  • zkušenost s psaním grantů a projektovým řízením.

Proceso de selección

Jak se přihlásit:

Pokud máte o tuto pozici zájem, pošlete nám svůj životopis a stručný motivační dopis přes náš přihlašovací formulář.

Upozorňujeme, že budou kontaktováni pouze kandidáti, kteří postoupí do užšího výběru. Pohovory budou probíhat průběžně a pozice bude po obsazení uzavřena.

People in Need is committed to preventing any type of unwanted behavior at work including sexual harassment, exploitation and abuse, lack of integrity, and financial misconduct, and is committed to promoting the welfare of children and adults with whom People in Need involves.

People in Need expects all staff to perform job duties and responsibilities in accordance with People in Need code of conduct and key policies (available at: https://www.peopleinneed.net/key-policies-4142gp). People in Need Staff will undertake the appropriate level of training.

All offers of employment will be subject to satisfactory references and appropriate screening checks, which can include criminal records and terrorism finance checks. We are committed to ensuring diversity and gender equality within our organization and encourage applicants from diverse backgrounds to apply.

¿Quieres saber más?