Viessmann

Viessmann

  • Electronics / Telecommunications, Energy
  • Chrášťany
  • View website

Lukáš se k firmě Viessmann dostal po zániku externí servisní firmy. Pro společnost Viessmann začal pracovat v prosinci 2019 jako servisní technik plynových kotlů a teplných čerpadel. Po 15 měsících práce servisního technika se posunul do pozice referenta technické služby.

Jeho náplní práce je školení interních servisních techniků a externích servisních partnerů. Mimo to provádí i technické poradenství.

Na práci ve firmě Lukáše nejvíce baví řešení náročných technických úkolů, které jsou pro něj výzvou. Při řešení problémů se zároveň vždy může spolehnout na pomoc zkušenějších kolegů.

Jana pracuje ve Viessmannu jako Technický poradce, kde má na starosti tvorbu nabídek na veškerý sortiment. Na této pozici je od března 2021, předtím zastávala pozici Technického poradce pro obnovitelné zdroje energií, na této pozici byla cca 2 roky. Tyto technické pozice byly a jsou pro ní výzvou, protože ve Viessmannu začínala v účetním oddělení na brigádní pozici, což byl její part time při studiu.

Jana si tedy karierně prošla skoro celým Viessmannem a kdyby měla říct, co má na společnosti nejraději, byl by to kolektiv. Ten je podle ní „fakt super“.

Jako servisní technik Jaromír působí ve firmě od roku 2012. Stará se o zákazníky už před uvedením zařízení do provozu, aby potom samotné nasazení probíhalo plynule a bez komplikací.

Provádí pravidelné údržby a opravy zařízení. Je specialistou jak na kotle malých výkonů, tak i na kotle velké a tepelná čerpadla. Postupně se zaučuje i na kogenerační jednotky, kde se pracuje především s motorem.

Díky svým dlouholetým zkušenostem si dokáže poradit i se složitějším zařízením a nabyté znalosti předává novým kolegům. Je jejich mentorem a je pro ně na telefonu vždy, když potřebují technickou radu.

O společnosti

Již od roku 1917 je Viessmann technologickým inovátorem a hnací silou topenářské branže. Vyvíjí, vyrábí a po celém světě distribuuje tepelná čerpadla, solární systémy, mimořádně nízkoemisní topné zdroje na plyn a využívá obnovitelné suroviny.

Každý je zná asi hlavně jako sponzora zimních sportů a jako firmu, kde se člověk rozhodně nenudí. Práce je u Viessmanu vždy po zásluze odměněna, ať už finančně, nebo skrze benefity a ojedinělou firemní kulturu.

Jako rodinný podnik třetí generace se Viessmann hlásí ke společenské zodpovědnosti a k zachování přirozených životních základů budoucích generací. Zaměstnanci jsou hrdí, že jsou součástí #viessmannfamily! Všichni se mezi sebou už dobře znají. Rádi společně chodí na koncerty, únikovky nebo si něco ugrilují na Viessmann terase. Parta přátel a práce, která je baví, to je to, proč tam jsou.

Koho hledají

Asi polovinu zaměstnanců tvoří obchodně-techničtí zástupci a servisní technici. Lidé na obou pozicích tráví většinu času v terénu ve svém regionu a na pražskou „základnu“ se vrací hlavně na společné meetingy. Když se klientovi stane něco s jejich zařízením, dovolá se servisnímu disponentovi, který vyšle na pomoc nejbližšího servisního technika. K dispozici jsou i techničtí poradci na telefonu. Oddělení velkých celků řeší velké zdroje tepla a elektrické energie, jako jsou například kogenerační jednotky třeba v Národním divadle, Podolské porodnici, na zámku Orlík a na mnoha dalších místech. Back office oddělení pak zajišťují chod celé společnosti. Pobočka v Olomouci se 3 zaměstnanci slouží jako školící centrum pro jejich montážní a servisní firmy.

Brigádně zaměstnávají maminky, důchodce i studenty, kteří později nastupují na HPP.

Co je dobré vědět

V Akademii Viessmann vzdělávájí jak odborníky, tak širokou veřejnost. Na kurzy chodí jak zaměstnanci, tak projektanti i partnerské firmy, které jim pomáhají s montáží a servisem. Viessmann nabízí širokou paletu školení zaměřených na jednotlivé produkty a také certifikované zkoušky profesní kvalifikace, které jsou nutné pro instalaci solárních kolektorů a tepelných čerpadel. Jsou vyžadovány dotačními systémy a autorizovány Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Vložit profil na své webové stránky