Člověk v tísni (People in Need)

Člověk v tísni (People in Need)

Tento obsah je zablokovaný
K zobrazení tohoto obsahu jsou nutné cookies Youtube

Franto, zapni si mikrofon, když nám chceš něco říct...

hláška, kterou slýchá 40 % účastníků videohovorů

Distribuujeme roušky, respirátory, dezinfekci a dokonce i jídlo potřebným. V loňském roce výrazně ovlivněném pandemií jsme přímo pomohli 11 570 rodinám nebo jednotlivcům.

Tento obsah je zablokovaný
K zobrazení tohoto obsahu jsou nutné cookies Youtube

Jak jsme se adaptovali na přicházející pandemii?

Při vypuknutí pandemie v Česku byli naši zaměstnanci téměř ze dne na den přesunuti na home office. Během několika týdnů se naše centrála adaptovala na novou situaci a přesunuli jsme se kompletně do on-line režimu.

Finanční oddělení pracovalo “na dálku” už dávno před pandemií, dotáhnout jsme ale museli například agendu kolem digitálních podpisů a museli jsme technicky dovybavit zaměstnance (sluchátka pro videohovory, silnější připojení atp.)

I terénní sociální služby jsme museli přizpůsobit nové situaci, na jaře loňského roku jsme dokonce byli nuceni na základě rozhodnutí Vlády některé programy pozastavit, přesto jsme se adaptovali a s potřebnými jsme byli v kontaktu „bezkontaktně“. Nejvýraznější digitální posun je v programech pro školáky a studenty, věříme, že dokážeme efektivitu vzdělávání na dálku i zranitelných dětí a prosadíme takovou podporu jako součást moderního školského systému. Lidem, které pandemie zasáhla nejhůře pomáháme i v mnoha zemích ve světě.

Řada našich zaměstnanců pracovala občas na home office již před pandemií, během uplynulého roku jsme ale tuto formu práce na dálku systematizovali a naučili se fungovat a spolupracovat efektivněji.

Díky naší iniciativě dnes nabízí 13 vysokých škol či VOŠ své studenty k doučování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Jde o nový systémový projekt, do kterého bylo na začátku roku zapojeno 250 studentů a 300 přihlášených základních škol.

O Člověku v tísni

Ze skupinky nadšenců pomáhajících od roku 1992 na Balkáně se za 28 let stal Člověk v tísni jednou z největších nevládek v Evropě a působí v České republice i v zahraničí.

V Česku pracuje Člověk v tísni s lidmi, kteří se ocitli v tíživé sociální situaci, dělá sociální práci a dluhové poradenství, podporuje vzdělávání dětí. Dlouhodobě také pracuje s pedagogy, podporuje je v začleňování dětí s různými potřebami a také např. s mediálním vzděláváním. Každoročně také organizuje festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

V zahraničí podporuje jednotlivce i skupiny aktivistů bránících ve svých domovech dodržování lidských práv. Ve více než dvaceti zemích Evropy, Asie, Afriky a Blízkého východu realizuje programy zaměřené na dlouhodobé zvyšování životní úrovně lidí, i na okamžitou pomoc obyvatelům zemí zasažených válkou, nebo přírodní katastrofou.

Koho hledají

V Člověku v tísni se najde ten, kdo má jasně nastavené hodnoty a jejich dodržování očekává i od zaměstnavatele, ten, kdo hledá smysluplnou práci a silnou motivaci se podílet na změně světa k lepšímu. Uplatnění tam najde člověk, který je profesionál a výborně spolupracuje v teamu, nečeká na zadání, ale je proaktivní a otevřený novým přístupům, posouvá věci k lepšímu s vědomím, že se podílí na důležité misi.

Teamy v ČVT jsou různorodé, na chodbách a v kancelářích se potkávají přátelští a liberální lidé různých národností a kultur.

Co je dobré vědět

Na centrále v Praze je k dispozici školka pro děti zaměstnanců a skvělá fairtrade káva. Řada zaměstnanců si bere svého pejska do práce, účastní se různých kurzů, mentoringu nebo koučinku a může využívat právní a dluhové poradenství nebo volňásky na Jeden svět. Zaměstnanci mají možnost práce z domova, flexibilní pracovní dobu, možnost sdíleného místa, částečné úvazky a 25 dní dovolené. Využívají nabídky samofinancované Multisport karty, zlevněných divadel a koncertů. Na centrále jsou vítání nadšení sportovci a cyklisté, kteří tam najdou i své zázemí.

Součástí kultury jsou často celoživotní přátelství. Ve volném čase chodí zaměstnanci společně na pivo, posedět u ohně, na túry nebo hrát frisbee. Zaměstnanci se zdraví v různých jazycích, ale rozumí si všichni stejně dobře. Od prvního dne zaměstnanci tykají nejužšímu vedení a prosazuje se otevřenost ze strany managementu.

Vložit profil na své webové stránky