Rozvíjej své dovednosti v Graduate Programu BAT

Jan 06, 2022 2 mins

Rozvíjej své dovednosti v Graduate Programu BAT

Co po škole? V BATu máš příležitost začít i jako čerstvý absolvent. Stačí se přihlásit a projít „výběrkem“. Pak už je na tobě, jak daleko se chceš dostat.
Troufni si! Rozvíjej své dovednosti.

Meet BAT’s Global Graduates! - YouTube

Už po pár měsících budeš komunikovat napříč firmou v globálním měřítku, mezinárodní prostředí ti umožní potkávat se s kolegy ze zahraničních trhů. Naučíš se mnoho o lokálních i globálních strategiích. Vybuduješ si mezinárodní síť kolegů a možná i přátel. Prokážeš svůj leadership potenciál.

Školení na světové úrovni

Budeš mít přístup do široké škály školení. Od lokálních po globální, stejně tak 3000 online kurzů a užiješ si holistický přístup k učení, které ti pomohou ve tvé další cestě.

Během prvního roku se na dvoutýdenním kurzu potkáš s ostatními BAT absolventy z celého světa. Budeš se učit od odborníků, od seniorních kolegů, inspirativních leaderů.

GGP marketing

Náš marketingový tým pracuje na tom, aby uspokojil každého zákazníka, budoval jeho loajalitu a vytváří pro to komplexní řešení, které nás drží v čele.
Napříč rotacemi mezi odděleními se naučíš obchodní marketing a distribuci, strategické plánování a vše ohledně produktů nové generace. Naučíš se základy marketingu a dostaneš vhled do budoucí role. Seznámíš se s „dialog to consumer“, autorstvím značky, firemní strategií.

Medailonek GGP marketing Tereza Vratislavska

Proč jsi do toho šla / co tě vedlo k tomu, že ses do BAT programu pro absolventy přihlásila?

Nabídku na pozici GG v BAT jsem objevila náhodou. Byla jsem čerstvou absolventkou vysoké školy a hledala jsem zaměstnání. Global Graduate program mi padl do oka, a to hned z několika důvodů – líbila se mi možnost si vyzkoušet rotace v rámci různých oddělení, z čehož jedna je v zahraničí. Navíc je součástí programu také BAT Akademie, která se koná v Londýně. Sejdou se tam všichni absolventi z celého světa. Vždycky jsem si přála pracovat v mezinárodním prostředí, kde bych mohla uplatnit i angličtinu, takže nebylo vůbec o čem přemýšlet.

Popiš krátce, jak probíhalo výběrko a jaké byly první týdny programu.

Výběrové řízení bylo formou assessment centra. Do té doby jsem o AC slyšela jen od kamarádů, ale sama jsem s ním neměla žádné zkušenosti. Sešlo se nás šest čerstvých absolventů a pohovor byl rozdělený do dvou částí. V první části pohovoru jsme řešili case study společně, v té druhé už sami za sebe. Rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem, ale určitě to byla zajímavá zkušenost a hlavně díky tomu jsem se dostala do BAT. První týdny programu byly náročné. Hned na začátku jsem dostala na starost svůj první projekt, se ním jsem se musela poprat.

Co bylo nejzajímavější a nejtěžší v celém programu
Rozhodně rotace v digitálním teamu. Naopak nejtěžší pro mě byla práce v terénu, vyzkoušela jsem si totiž i práci obchodního zástupce. Každý den jsem byla na cestách a najela v autě stovky kilometrů. Pro někoho se to může zdát úsměvné, ale pro mě to bylo jistým způsobem překonání sama sebe, protože jsem v řízení byla úplný nováček. Zpětně jsem za tu zkušenost vděčná, protože jsem díky tomu poznala, jak byznys funguje v praxi.

Jak probíhala BAT akademie?

BAT akademie byla bohužel kvůli pandemii přesunuta do online prostředí, takže jsme se s dalšími absolventy viděli pouze přes obrazovku. I tak nás to neodradilo a troufnu si tvrdit, že jsme si to všichni užili. Akademie trvala dva týdny, kdy jsme každý den intenzivně pracovali na případových studiích anebo jsme se účastnili seminářů. Za mě to byla skvělá zkušenost 😊

Co se dělo po skončení programu a čemu se věnuješ teď?

Po skončení programu mi byla nabídnuta „moje“ role už nastálo v marketingovém týmu. Moje pozice se jmenuje Portfolio activation executive. Na této roli se mi líbí její rozmanitost. Pracuji na různých projektech a vyhodnocování aktivit napříč celým portfoliem.

Rozvíjej své dovednosti v Graduate Programu BAT
Oops
Resource unavailable in the requested language
Oops
Resource unavailable in the requested language
Oops
Resource unavailable in the requested language
Oops
Resource unavailable in the requested language
Oops
Resource unavailable in the requested language
Oops
Resource unavailable in the requested language