Tato pozice již není k dispozici.

PPC / Digital Performance Specialist

Prague
Plat: Neuvedeno
Příležitostná práce z domova
zkušenosti: > 1 rok

Omnicom Media Group

Pozice

Popis pozice

Možná už sis vyzkoušel/a nastavování PPC kampaní v nějaké firmě, v agentuře nebo na svém projektu. Možná už to děláš docela dlouho a z nějakého důvodu hledáš změnu. Jsme větší mediální agentura a máme různé možnosti, jak využít tvých zkušeností, ať už jsou větší nebo menší. Máme nastavené procesy, automatizujeme a využíváme know-how naší mezinárodní sítě. A při tom se necháváme rozmazlovat, protože v Omnicomu to nikdy není jen o práci a plnění úkolů. Pokud v tom vidíš příležitost, čti dál.

Co budeš u nás dělat?

Spravovat kampaně svěřených klientů v reklamních systémech Google Ads a Sklik. Jelikož jsme Google Partner a Sklik certifikovaná agentura, tak budeš moci v kampaních vyzkoušet všechny novinky, které nejsou na trhu volně dostupné. Postupně se dostaneš také k dalším reklamním systémům Apple Search Ads, Huawei Ads, Produkt Ads, Microsoft Advertising a dalším.

Vyhodnocovat kampaně jak z reklamních systémů, tak z Google Analytics. Zpracovávat reporty, s čímž ti pomůže řada různých nástrojů a především interní automatizace, kterou využíváme pro omezení procesů bez přidané hodnoty (např. vyúčtování provádíme na 1 klik).

Komunikovat s klientem ohledně výkonu kampaní (na všechno ostatní tu máme Media Plannery) a tvořit strategie pro dosažení cílů.

Vzdělávat se nejen v PPC světě. Kromě obligátních školení od Googlu a Seznamu máme mnoho interních školení, vzdělávání z globální sítě Omnicom Media Group a samozřejmě možnost navštěvovat externí workshopy či konference.

Navíc budeš mít možnost se rozvíjet se v dalších oblastech digitálního marketingu (RTB, SEO, lokální marketing nebo mediální plánování).

Prostě budeš řádný/á člen/ka týmu agentury OMD (součást skupiny Omnicom) a dostaneš hodně příležitostí se přesvědčit, že tahle práce a tihle lidi jsou srdcovka. Mrkni, co o práci v našem digitálu říká Marek https://youtu.be/idYq-RQ175k .

Co za to?

Žádná nuda a rutina. Budeš se podílet na projektech pro velké klienty, jejichž produkty dost možná sám/a používáš.

Hezké a neformální kanceláře, do které to budeš mít z metra jenom minutu. Pokud ti nevyhovuje každodenní docházka do kanceláří, můžeme se domluvit na částečné práci z domova.

Když nepůjdeš na oběd s kolegy do jedné z mnoha okolních restaurací, můžeš si objednat krabičkový oběd od Pohlreicha nebo jiných (méně známých, ale stejně dobrých) dodavatelů. Nebo si můžeš svůj oběd ohřát v našem Chilluoutu, kde si k jídlu můžeš vzít i nealko pivo nebo džus. Pro kávomilce jsou k dispozici kávovary na přípravu espressa a v případně zájmu i chemex s výběrovou kávou. Pro ostatní máme na výběr z velkého množství čajů a horkou čokoládu.

Myslíme i na tvé zdraví. Každý den je k dispozici čerstvé ovoce i hodinová lekce cvičení v tělocvičně přímo v budově (jóga, posilování core, kruhový trénink…). Pravidelně také vyhlašujeme fitness výzvy za hodnotné ceny a proplácíme startovné na běžecké závody. Nabízíme i Multisportku s příspěvkem dle délky zaměstnání ve firmě.

Užiješ si dva týdny celoagenturního volna navíc nad rámec klasické dovolené – když státní svátek připadá na čtvrtek, zůstáváme všichni doma i v pátek a užíváme si prodloužený víkend.

Pokud se ocitneš v jakékoli lidsky nekomfortní situaci, můžeš zdarma využít online psychoterapii (Hedepy).

Také přispíváme na jídlo a proplácíme soukromé hovory.

O permanentním vzdělávání v oboru jsme psali už výše. Kromě toho se můžeš přihlásit i na jiná školení třeba na PowerPoint, Excel nebo asertivitu. A aby to bylo i o zábavě, pozveme tě na teambuildingy, oslavy narozenin, vánoční večírek, letní únikovku nebo tématické brunche.

Pro lepší představu o našem firemním životě se podívej na Welcome to the jungle (https://www.welcometothejungle.com/cs/companies/omnicom-media-group) a na náš Facebookový nebo Instagramový profil (hledej OMD Czech i OmnicomMediaGroup.cz – patříme totiž do skupiny OMG / Omnicom Media Group). Nebo si třeba poslechni náš OMG podcast (https://open.spotify.com/show/6Zc8MFOfOWCsPfpGmfdaq2).

Líbíme se ti? Ozvi se nám na michaela.mejzlikova@omnicommediagroup.com a přilož CV/odkaz na LinkedIn.

Požadavky na pozici

Co bys měl/a umět?

Nastavovat PPC kampaně 😊 Naším hlavním požadavkem je minimálně roční praxe s podobným druhem práce. Nečekáme dokonalost a bezchybnost. Dobře víme, že dělat chyby je také způsob, jak se posouvat a rozvíjet. Bez hledání a chybování totiž není nalézání a ceníme si toho víc, než bezchybné rutiny. Tak se neboj ozvat!

Očekáváme pokročilou znalost práce s nástroji Google Ads a Sklik a alespoň základní znalost Google Analytics.

Výhodou budou zkušenosti s dalšími relevantními nástroji, jako např. Search Ads 360, Skai, Microsoft Advertising, Heureka či Zboží.

Především by ti to ale mělo myslet analyticky a logicky.

Čeština je základem, potřebujeme ji k tvorbě inzerátů. Neobejdeme se ani bez angličtiny, kterou používáme při komunikaci s našimi klienty nebo naší centrálou, případně do prezentací.

A hlavně by tě to mělo bavit.

Proces náboru

Potkáme se dvakrát. Možná ti dáme úkol, abychom pochopili tvůj styl práce a uvažování, protože v PPC není nikdy jen jedna správná varianta. Ale rozhodně se chceme rozhodnout co nejdřív a zbytečně to neprotahovat.

Chcete se dozvědět více?

Tato volná pracovní místa by vás mohla zajímat!

Tyto společnosti rovněž nabírají pracovníky na pozici "{profese}".