Tato pozice již není k dispozici.

JUNIOR ONLINE SPECIALIST

Prague
Plat: Neuvedeno
Žádná práce na dálku
zkušenosti: < 6 měsíců

Omnicom Media Group

Pozice

Popis pozice

Co budeš u nás dělat?

Budeš se věnovat jednomu z typů programatického nákupu, tzv. RTB. Možná znáš PPC kampaně. RTB je ve své podstatně podobný systém, jen o něco pokročilejší a umožňující se dostat s reklamou i na plochy, které v rámci PPC koupit běžně nejde. Co to tedy je?

RTB (real-time-bidding systém) nakupuje bannery v online médiích formou online aukce v „reálném čase“. Ta probíhá přesně v ten krátký okamžik, kdy uživatel klikne na nějakou stránku a načítá se mu žádaný obsah (článek, video,…) včetně všech reklam. Některé z reklamních ploch už jsou v tu chvíli dopředu zakoupené v přímém nákupu. Ty zbylé jsou nabízené právě v RTB aukci. V ní mezi sebou komunikuje systém na straně publishera (vlastníka reklamní plochy) s prostředníkem, který zastupuje inzerenta a nabízí za umístění jeho reklamy co nejlepší nabídku dle předem definovaných parametrů. Systém sám pak v řádu milisekund vybere ze všech nabídek tu nejvhodnější (nikoli nutně nejlevnější), která vyhraje a jejíž banner se uživateli zobrazí. V rámci RTB reklamy tedy inzerent nenakupuje konkrétní umístění banneru, jak je tomu u klasického modelu nákupu bannerů, ale zaměřuje se na zobrazení konkrétním uživatelům, kteří odpovídají jím definované cílové skupině. Je to tedy systém často více cílený a leckdy i levnější.

Tvým úkolem tedy bude spravovat právě RTB kampaně svěřených klientů v systémech Adform a DV360.

Až se všechno naučíš, budeš vytvářet strategie a hledat cesty, jak dosáhnout nastavených cílů. Ale nepůjde to ani bez každodenních analýz, přehledů a reportů.

Budeš také trochu přičichávat k dalším oblastem online marketingu (Social, PPC a další), abys měl/a kompletní přehled a nehroutil/a se při otázkách klientů, kteří občas zabrousí i mimo tvou specializaci.

Hrát si s Google Analytics a dalšími externími či interními nástroji pro analytiku a vyhodnocování kampaní. Máme k dispozic hromadu špičkových nástrojů (některé sami vyvíjíme) a dat, které nám vytvářejí skvělý prostor na testování našich hypotéz. Automatizujeme procesy, které nemají přidanou hodnotu a zbytečně nás zdržují od toho zajímavého. I to je prostor, ve kterém se může nový kolega / kolegyně uplatnit.

Nasávat novinky z mediálního trhu. Budeš moci využívat interních a externích školení, získávat best practices z globální sítě Omnicom Media Group nebo se účastnit nejrůznějších konferencí, workshopů či webinářů.

Prostě budeš řádný/á člen/ka týmu agentury OMD (součást skupiny Omnicom), pro kterou tuto pozici obsazujeme, a dostaneš hodně příležitostí se přesvědčit, že tahle práce a tihle lidi jsou srdcovka.

Co za to?

Žádná nuda a rutina. Budeš se podílet na projektech pro velkého klienta, jehož produkty dost možná sám/a používáš.

Hezké a neformální kanceláře, do které to budeš mít z metra jenom minutu. Pokud ti nevyhovuje každodenní docházka do kanceláří, domluvíme se na částečné práci z domova.

Když nepůjdeš na oběd s kolegy do jedné z mnoha okolních restaurací, můžeš si objednat krabičkový oběd od Pohlreicha nebo jiných (méně známých, ale stejně dobrých) dodavatelů. Nebo si můžeš svůj oběd ohřát v našem Chilluoutu, kde si k jídlu můžeš vzít i nealko pivo nebo džus. Pro kávomilce jsou k dispozici kávovary na přípravu espressa a v případně zájmu i chemex s výběrovou kávou. Pro ostatní máme na výběr z velkého množství čajů a horkou čokoládu.

Myslíme i na tvé zdraví. Každý den je k dispozici čerstvé ovoce i hodinová lekce cvičení v tělocvičně přímo v budově (jóga, posilování core, kruhový trénink…). Pravidelně také vyhlašujeme fitness výzvy za hodnotné ceny a proplácíme startovné na běžecké závody. Nabízíme i Multisportku s příspěvkem dle délky zaměstnání ve firmě.

Užiješ si dva týdny celoagenturního volna navíc nad rámec klasické dovolené – když státní svátek připadá na čtvrtek, zůstáváme všichni doma i v pátek a užíváme si prodloužený víkend.

Také přispíváme na jídlo a proplácíme soukromé hovory.

O permanentním vzdělávání v oboru jsme psali už výše. Kromě toho se můžeš přihlásit i na jiná školení třeba na PowerPoint, Excel nebo asertivitu. A aby to bylo i o zábavě, pozveme tě na teambuildingy, oslavy narozenin, vánoční večírek, letní únikovku nebo tématické brunche.

Pro lepší představu o našem firemním životě se podívej na Atmoskop ([https://www.atmoskop.cz/nazory-na-zamestnavatele/2767658-omnicom-media-group-s-r-o\](file:///C:/Users/MICHAE~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip\_filelist.xml) ) a na náš Facebookový nebo Instagramový profil (hledej OMD Czech i [OmnicomMediaGroup.cz](file:///C:/Users/MICHAE~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_filelist.xml) – patříme totiž do skupiny OMG / Omnicom Media Group). Nebo si třeba poslechni náš OMG podcast ([https://open.spotify.com/show/6Zc8MFOfOWCsPfpGmfdaq2\](file:///C:/Users/MICHAE~1/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip\_filelist.xml) ).

Líbíme se ti? Ozvi se nám a přilož CV/odkaz na LinkedIn.

Požadavky na pozici

Co bys měl/a umět?

Ideální je alespoň teoretická znalost nebo povědomí o online marketingu – např. absolvování předmětu Online marketing, Google Garáž nebo Digi semestr. Orientace v Google Ads, Sklik nebo Facebook Business Manager by také nebyla na škodu. Ale určitě to není podmínka, spíš výhoda. Výhodou bude také zkušenost s analytikou (Google Analytics), základy HTML nebo se světem ecommerce.

Především by ti to mělo myslet analyticky a logicky (budeme testovat).

A taky by ses neměl/a bát chyb. Nečekáme dokonalost a bezchybnost. Dobře víme, že dělat chyby je také způsob, jak se posouvat a rozvíjet. Bez hledání a chybování totiž není nalézání a ceníme si toho víc, než bezchybné rutiny.

Používáme hodně nástrojů, ale nezvládneme to bez Excelu, ten musíš znát (na standardní VŠ úrovni).

Náš byznys je postavený na češtině, to je „must“. Ale neobejdeme se ani bez angličtiny, kterou používáme při komunikaci s našimi klienty nebo naší centrálou, případně do prezentací.

A hlavně by tě to mělo bavit.

Chcete se dozvědět více?

Tato volná pracovní místa by vás mohla zajímat!

Tyto společnosti rovněž nabírají pracovníky na pozici "{profese}".