Táto pozícia už nie je k dispozícii.

Webový analytik

Zmluva na dobu neurčitú
Prague
Plat: Neuvedené
Žiadna práca na diaľku

Omnicom Media Group

Máte záujem o túto ponuku?

jobs.faq.title

Pozícia

Popis pracovnej ponuky

Co budeš u nás dělat?

Nastavovat datovou analytiku a čistit data sety našich klientů v systémech Google Analytics, Adobe Analytics, a dalších. Vzdělávat se na úroveň profíka v této problematice. Pomáhat s postupnou edukací a implementací GA4 u vybraných klientů.

Analyzovat výkon kampaní klientů z pohledu performance a finanční efektivity, konzultovat možnosti navýšení výkonu kampaní s jednotlivými digitálními plannery a specialisty. Hledat příležitosti pro rozvoj měření.

Pomáhat nastavovat reporty a dashboardy pomocí Google Analytics či externích vizualizačních nástrojů typu Google Data Studio či QlikSense.

Zapojovat se do interních projektů automatizace a vizualizace dat ve spolupráci s blízkými odděleními IT a Researche.

Implementovat měřící kódy z reklamních systémů pomocí GTM na weby klientů. Komunikovat s web developery v případě potřeby úprav datalayeru webu.

Vzdělávat se nejen ve světě analytiky, ale také v jednotlivých reklamních systémech, poznávat i další mediatipy v digitálním i offline prostředí za pomoci interních i externích školení.

Využívat dostupné vzdělávání z globální sítě Omnicom Media Group a samozřejmě mít možnost navštěvovat externí workshopy či konference.

Prostě budeš řádný/á člen/ka týmu agentury OMD (součást skupiny Omnicom) a dostaneš hodně příležitostí se přesvědčit, že tahle práce a tihle lidi jsou srdcovka.

Víc o práci v našem digitálním oddělení ti řekne šéf našeho RTB týmu Mára tady https://youtu.be/idYq-RQ175k

Co za to?

Žádná nuda a rutina. Budeš se podílet na projektech pro velké klienty, jejichž produkty dost možná sám/a používáš.

Hezké a neformální kanceláře, do které to budeš mít z metra jenom minutu. V kuchyňkách si můžeš ohřát jídlo, udělat si kávu, horkou čokoládu anebo třeba toast. Čekají na tebe i vychlazené džusy, nealko pivo a čerstvé ovoce.

Dva týdny celoagenturního volna navíc nad rámec klasické dovolené – takže když státní svátek připadá na čtvrtek, zůstáváme všichni doma i v pátek a užíváme si prodloužený víkend.

Taky vzděláváme, jezdíme na teambuildingy, máme stravenkový paušál, přispíváme na lítačku, platíme soukromé hovory, o notebooku nemluvě. Občas společně posnídáme nebo oslavíme narozeniny.

Pro lepší představu o našem firemním životě se podívej na Welcome to the jungle (https://www.welcometothejungle.com/cs/companies/omnicom-media-group) a na náš Facebookový nebo Instagramový profil (hledej OMD Czech i OmnicomMediaGroup.cz – patříme totiž do skupiny OMG / Omnicom Media Group).

Nebo si třeba poslechni náš OMG podcast (https://open.spotify.com/show/6Zc8MFOfOWCsPfpGmfdaq2).

Preferované skúsenosti

Co bys měl/a umět?

Využívat své analytické myšlení a vidět věci v souvislostech.

Mít zkušenost se zakládáním a implementací Google Analytics a to včetně nastavení enhanced e-commerce. Následné testování správnosti implementace na desktopu i mobilu.

Umět nastavovat filtry pomocí regulárních výrazů, dimenzí user ID, eventů a další.

Mít zkušenost s implementací a správou trackingu v GTM.

Znát měřící kódy reklamních systémů Google, Sklik, Facebook a další.

Mít zkušenost s přípravou analytických reportů skrze Google Analytics či Google Data Studio, případně jiných vizualizačních nástrojů.

Pravidelně se vzdělávat pomocí kurzů, webinářů a odborných webů.

Být proaktivní a samostatný.

Orientace v reklamních systémech typu Google Ads, Sklik, FBM, Adform a dalších je výhodou, ale není vyžadována.

Náborový proces

Potkáme se dvakrát, ideálně v obou případech osobně, ale umíme to i přes Teams nebo Skype.
Možná ti dáme úkol, bude záležet na tvé předchozí zkušenosti.
Ale určitě se budeme snažit reagovat co nejrychleji, ať tebe ani sebe nezdržujeme.

Chcete sa dozvedieť viac?