NEON IT

Po bohatých zkušenostech s nižšími manažerskými rolemi se Jana po mateřské vydala měnit svět a pomohla zavést na český trh produkt zaměřený na eliminaci plastového odpadu v roli obchodní ředitelky.

Když se rozhlížela po novém projektu, který by splňoval její přísná kritéria, rozhodla se pro práci v NEON IT, který byl jejím zákazníkem v předešlé práci. Atmosféra, fungování a nastavení NEON IT Janu uchvátilo natolik, že se během dvou let vypracovala na pravou ruku majitele Ondry Němečka a má možnost ovlivňovat, navrhovat a realizovat fungování NEON IT, což ji nesmírně baví.

Potom co si Tomáš dostatečně užil studentských párty VUT v Brně a zjistil, že si šikovní lidé v IT můžou najít místo skoro lusknutím prstu, začal působit jako verification engineer se specializací na automatizaci integračních testů.

Po čase si však uvědomil, že se na svém vyhřátém místečku v korporátní organizaci začíná cítit pohodlně a od života by chtěl něco víc. Proto se přemístil do Prahy.

Od té doby se, už z pozice software developera, zabývá tím jak udělat zákazníky, jejichž projekty tvoří, co nejspokojenější. Vzhledem k jeho zálibě v seberozvoji, se mimo vývoj softwaru pod NEON IT, věnuje i internímu školení lidí pracujících pro stejnou firmu.

V rámci své pozice měl zjednodušeně na starost to, aby byly jemu svěřené řídící jednotky správně vyvinuty a plně připraveny během uvádění nových modelů na trh. V rámci své poslední pozice ve ŠKODA AUTO působil v před-vývojovém oddělení, kde hledal nová technická řešení, která by byla nabídnuta zákazníkům až třeba za několik let.

Ještě během studií na ČVUT se Vojtovým koníčkem stal návrh HW/SW embedded zařízení, a proto občas pracoval i jako freelance programátor právě pro embedded zařízení, čímž si prohluboval technické znalosti z této oblasti.

Právě skloubení projektových a technických znalostí Vojtovi umožňuje potřebný nadhled při programovaní pro automotive odvětví.

Vyštudoval software engineering na FIT ČVUT. Po škole nastúpil do svojho prvého zamestnania ako junior Java programátor a po niekolkych mesiacoch sa stal leaderom menšieho týmu.

Neskôr prešiel do ďalšej firmy na pozíciu full-stack programátora. Aktuálne pôsobí ako senior Java developer v Neon IT a súčasne manažuje pobočku v Brne, kde je jeho hlavnou úlohou vytvoriť kvalitný tým šikovných vývojárov a poskytovať im zázemie a podporu.

Prezentace

NEON IT je ryze česká softwarová společnost. Děláme všechny technologie, které nás baví a aspoň trochu nám dávají smysl i ve vztahu k zákazníkům. Samozřejmě děláme vývoj v Javě, ale i v C/C++, Pythonu a řadě dalších trendy technologií. V letošním roce jsme se dostali k neskutečně technologicky zajímavým projektům v automotive průmyslu, ale i v oblasti Big Data. To jsou naše stěžejní oblasti, kde se určitě budeme i nadále rychle posouvat vpřed. Úspěšně se nám daří také rozvíjet spolupráci s partnery nejen na menších projektech, ale i na komplexních business řešeních postavených na technologiích Java.

Co hledají

Hledáme Java developery, C/C++, Python programátory, BigData engineery, kteří kromě odborných zkušeností mají také tyto vlastnosti:

Dokázat se delší dobu soustředit směrem k vyřešení problému a jen tak snadno se nevzdávat. Mít otevřenou hlavu (být otevřený novým věcem a mít) a chuť se učit, protože nikdo neví všechno a IT jde tak rychle dopředu, že to co platilo minulý rok nemusí být ideální v tom příštím. Nebrat se příliš vážně a dokázat se na situaci podívat i z druhé strany. (např. z pohledu zákazníka)

Hodí se vědět

Každý z nás je jedinečný, ale pracujeme jako tým. A jak vyplývá z naší firemní filozofie, dobré vztahy s kolegy a přátelská atmosféra je pro nás od samého začátku priorita číslo jedna. Nehledáme toho nejlepšího, ale toho nejlepšího k nám do týmu. Vše začíná už při výběru našich nových kolegů, kdy si ověřujeme kromě technických dovedností daného kandidáta také to, aby se nám náš budoucí kolega líbil i lidsky, aby zapadl do týmu. Pokud se tohle podaří uhlídat, tak už to pak funguje téměř samo. Každý měsíc se snažíme všichni potkat a skočíme na pivko nebo na večeři. Je to ideální příležitost probrat co je nového na projektech, ve firmě, ale i v životě každého z nás. Jednou za pár měsíců zorganizujeme i nějakou akci, kde se můžeme společně úplně nepracovně odreagovat, ať už se jedná o pěší výlet v Českém ráji, běžkařskou výpravu v Krkonoších, nebo lyžování v Alpách. V neposlední řadě tu máme naši oblíbenou Janu Trachtovou, která tu neustále s každým průběžně komunikuje, zjišťuje jak se kdo má, řeší všechny možné i nemožné požadavky, prostě dohlíží na to, abychom se měli všichni co nejlépe.

Vložit profil na své webové stránky