Kooperativa

Tereza sice vystudovala Přírodovědeckou fakultu, ale už ke konci studia věděla, že v oboru nezůstane. Jelikož téměř celá její rodina působí v Kooperativě, rozhodla se do ní v roce 2009 nastoupit také. Pro někoho možná překvapivě jako IT trainee, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba. Nyní působí jako IT analytik v rozvoji informačních systémů a je středním článkem mezi požadavky byznysu a IT. Baví ji práce s lidmi a také fakt, že se musí v oboru neustále posouvat a zlepšovat. Volný čas tráví hlavně s rodinou a svým dítětem. Oblíbeným koníčkem jsou pak hory, a to v létě i zimě. A když si najde čas jen pro sebe, ráda si přečte dobrou knížku, zejména od amerických autorů.

Působil ve velké čtyřce jako konzultant, ale když se objevila možnost práce v Kooperativě, přijal ji. Líbilo se mu, že najednou nebude v rámci projektů pouze jeden podpůrný článek, ale může ho mít rovnou celý na starost. Nyní jako architekt inovací stojí už u samotného začátku, realizace i vyhodnocování, zda produkt nebo služba funguje. V Kooperativě je od poloviny roku 2019 a jeho první velký projekt bude brzy dokončený. Jelikož veškerá jeho práce probíhá digitálně, relaxuje zejména v offline světě bez počítače, protože si tím nejlépe vyčistí hlavu. Má rád výšlapy po horách, bouldering a také práci na zahradě u rodičů.

Marcela má jako regionální ředitelka na starost Zlínský kraj. Je zodpovědná za plnění plánu kanceláří, nábor, akvizici nových získatelů a manažerů, u kterých se stará také o jejich rozvoj. Sama dříve podnikala v obuvnictví a prošla si několika firmami. Na Kooperativě se jí líbí, že ač se jedná o velkou společnost s mnoha předpisy, může si prosadit svoje postupy. Hledí se totiž hlavně na výsledek. Hodně času tráví na cestách, protože do Zlína dojíždí zhruba 70 kilometrů z rodného Slovenska. V autě si ale vždy stihne vyřídit několik telefonátů, takže ji to v práci nelimituje. Ve své obci Zelená Hora se ráda angažuje a pořádá události pro spoluobčany. Největším relaxem je pak zahradničení, které má u nich v rodině velkou tradici.

Když se Martin do Kooperativy v roce 1994 dostal, jednalo se o první soukromou pojišťovnu. Skvělá parta odvážných a nadšených lidí tenhle podnik vytvořila prakticky na zelené louce. V té době svou kariéru rozhodně neviděl v pojišťovnictví. Nelákalo ho to, a navíc ani nevěděl, o co se vlastně jedná. I když nestudoval novinařinu, nastoupil tehdy jako tiskový mluvčí, čistě proto, že mu imponovalo nadšení a schopnosti lidí, s nimiž měl možnost spolupracovat. Vyústilo to nakonec až v to, že se v roce 2008 stal generálním ředitelem celé společnosti. Jeho koníček ho pravidelně vynáší do oblak, a to spolu s nákladním letadlem, které ve volném čase pilotuje. O aviatiku se začal zajímat relativně pozdě, až několik let po nástupu do Kooperativy. Inspiroval ho kolega, který s létáním začal po padesátce, a on díky němu uvěřil, že se dokáže vše potřebné naučit. Létání se dost podobá vrcholnému managementu. Když je pokora a přistupuje se s respektem k tomu, co se řídí, pak čekají lidi příjemné zážitky a hladká přistání. Být na vrcholné pozici rozhodně neznamená, že už se není co učit. Naopak, slovíčko „nevím” by podle něj mělo patřit do slovníku každého dobrého manažera, protože otevírá cestu k novým poznatkům a k upřímnější komunikaci se zaměstnanci. Stejným způsobem funguje celá společnost. Chtějí vést otevřený dialog se zákazníky a partnery, nikdy se nepřestávají zajímat o nové možnosti, jak se zlepšit. Zvenčí může pojišťovna působit jako nudná záležitost plná stejných škrobených lidí, ale v Kooperativě se snaží o příjemný, transparentní přístup.

Jakub vystudoval policejní akademii a poté pracoval jako bezpečnostní manažer. Po pěti letech si však uvědomil, že potřebuje určitou změnu a chce se realizovat v jiném odvětví. Rozhodl se pro Kooperativu. A ačkoliv se zprvu mohlo zdát, že je to naprosto odlišný obor a přechod pro Jakuba bude problematický, bylo to přesně naopak. Na Kooperativě mu nejvíc imponuje, že se jedná o úspěšný český podnik, navíc s mezinárodním zázemím. Na pozici mu nejvíce vyhovuje to, jak je proměnlivá. Někdy se za celý den v kanceláři ani neobjeví a místo toho cestuje po celé republice do jednotlivých poboček. Miluje práci s lidmi a tady má možnost věnovat se jí naplno. Kooperativa samotná je firmou, která si na vztazích hodně zakládá, ať už je to mezi jimi a klienty nebo mezi kolegy navzájem. Práce mu sice zabírá hodně času, ale vždycky si dokáže nějaký najít, aby se mohl věnovat sobě a svým nejbližším. S partnerkou mají malého syna, se kterým mají oba plné ruce práce. S rodinou je tedy co nejvíce je to možné. Má ale také rád sporty, jednotlivé i týmové, takže pokud to časové možnosti dovolí, hraje tenis, fotbal nebo běhá. Poznávání nových zemí také patří mezi jeho záliby, největší zážitky si zatím přivezl ze zemí Jižní Ameriky.

Celým životem provází Davida láska k matematice. Od základní školy přes matematické gymnázium až po vysokou školu, kde vystudoval pojistnou matematiku. Během čtvrtého ročníku začal pracovat jako pojistný matematik na poloviční úvazek, a právě v tomto bodě se jeho cesta prolnula s Kooperativou. Po dostudování začal pracovat naplno a prošel si pozicemi od pojistného matematika juniora, vedoucího oddělení až po vedoucího celého odboru. Neustále tedy dělá práci, která ho baví a naplňuje. Pojistní matematici jsou jako meteorologové, jen místo počasí je zajímají shluky lidských osudů. Úkolem je vypracovat model, podle něhož můžou dlouhodobě předvídat, jak se budou vyvíjet statisíce smluv, které mají klienti s Kooperativou uzavřené. S týmem se snaží co nejpřesněji vypočítat možné budoucí náklady a zisky a na základě dat pak prezentovat výstupy představenstvu, které tyto informace dále využívá při svém rozhodování. Na vysoké manažerské pozici není dlouho, a proto se i ve svém volném čase v této oblasti vzdělává. Rád čte, takže mu velkou část knihovny nyní zabírají knížky o managementu, řízení lidí a podobně. Samozřejmě dokáže i vypnout, k tomu mu slouží sport. Začal běhat a nedávno poprvé uběhl Pražský půlmaraton. Nejvíce času mu ale rozhodně zabírá rodina, má tři dcery, což znamená, že nemá nárok nudit se. Bydlí blízko in-line stezky, takže občas spojí rodinné volno se sportem a vyráží bruslit.

Sledovat!

Umí pomoci a poradit

Kooperativa funguje na českém trhu už čtvrt století a za tu dobu vyrostli do velké české firmy s mezinárodním rozhledem i partnery. Mají přes dva miliony klientů a chtějí víc než jen vyhovět jejich přáním a požadavkům, chtějí je předčít. Nechtějí být neosobní společností, ví, že aby byli úspěšní, musí dobře rozumět lidem a jejich osudům. To platí i o přístupu k zaměstnancům, v němž chtějí jít naproti specifickému potenciálu každého z nich a přistupovat férově ke všem bez výjimky.

Neusínají na vavřínech

Aby zákazníkům mohli poskytovat ty nejlepší služby, neustále přemýšlí o tom, jak se zlepšovat. Sledují trendy, vyhledávají nejnovější postupy a využívají moderní technologie k práci. Především ale umožňují profesionální a osobní růst zaměstnancům. Často se tak děje v prostředí vlastních školicích center uprostřed krásné přírody Milevska a Vysočiny. Zde se konají nejrůznější teambuildingové akce, na kterých si pracovníci mohou zostřit své schopnosti v prezentování, manažerských dovednostech či se třeba společně zaměřit na co nejetičtější poskytování služeb zákazníkům.

Nudu u nich nečekej

Nováčky nehází rovnou do vody, ale nejprve je učí plavat. Trainee program za svoji desetiletou existenci už zvládl mnoho bývalých účastníků vynést až na vysoké manažerské pozice, a tak jsou na něj i na ně náležitě pyšní. Trainee neustrne pouze na jedné pozici, ale dostane možnost vyzkoušet si práci i na dalších. Jde jim o to, aby měl každý možnost najít přesně to místo, které bude plně vyhovovat jeho schopnostem, dovednostem a zájmům.

Zlepšují svět, kde se dá

Jako pojišťovna často pomáhají lidem, kteří se ocitli v těžké či nepříjemné životní situaci. Zkušenosti v tomto ohledu využívají i mimo pracovní prostředí, snaží se rozvíjet a podporovat rozmanité prospěšné projekty. Nadace Kooperativy se zaměřuje na české rodiny a snaží se díky grantům a podpoře příslušných odborníků zlepšit situaci českých rodin tam, kde se objevují problémy. Stejně tak spolupracují s centry, která cvičí asistenční psy či poskytují hipoterapii. Samotní zaměstnanci pak mají možnost aktivně se této pomoci zúčastnit během dobrovolnických dnů.

Vložit profil na své webové stránky