Konplan

Gabriela pracuje v naší společnosti jako strojní konstruktérka. Její tým se zabývá konstrukcí části etiketovacích strojů, kde se každý stroj musí upravit dle tvaru jednotlivé etikety.

Do Konplanu nastoupila v roce 2019, hned po dokončení studií na Západočeské univerzitě. Know-how pro projekt konstruování etiketovacích strojů byl k nám do Konplanu přenesen z naší mateřské společnosti Krones v Německu právě díky Gabriele. Po nástupu strávila přibližně měsíc v Plzni, poté půl roku pravidelně cestovala do Neutraublingu, sídla naší mateřské společnosti. Nyní je Gabriela zodpovědná za práci na projektech svého vlastního týmu čítajícího dva kolegy.

V Konplanu si váží nejen možnosti pracovat z domova, ale také skvělého pracovního prostředí.

Jiří přišel do naší společnosti již s pětiletou zkušeností v oboru elektro projektování, kterou využívá na své současné pozici vedoucího skupiny. V této roli působí od roku 2021.

Je zodpovědný za komunikaci s partnery z mateřské společnosti Krones a koordinaci jednotlivých projektů v jeho týmu. Zpracované projekty míří již přímo do výroby, a proto je komunikace klíčovým aspektem jeho práce.

Pro přijetí nabídky práce v Konplanu se rozhodl kvůli zajímavému portfoliu našich nápojových linek, ale také díky renomé naší mateřské společnosti Krones, která patří ke špičce ve svém oboru.

Jakub k nám nastoupil v roce 2019 po dokončení studia v oboru Elektrotechnika a informatika na Západočeské univerzitě.

V Konplanu začínal jako elektroprojektant. Zpočátku se jeho pracovní náplň soutředila na tvorbu liniových schémat pro paletovací stroje, následně se začal věnovat tvorbě strojů pro vyfukování plastových lahví. Od konce roku 2021 se vrátil zpět k paletovacím strojům, nicméně již jako PLC programátor.

Společnost Konplan ho zaujala prostřednictvím stavby nové firemní budovy, která probíhala v těsné blízkosti Západočeské univerzity. Poté ho oslovily i stroje, jejichž projektové návrhy se v Konplanu tvoří.

Míša se podílí na operativním nákupu v Konplanu od dubna roku 2021. Denně zde komunikuje v německém jazyce, což pro ni není problém, jelikož pět let pracovala v Rakousku.

V oddělení operativního nákupu denně řeší dodávky náhradních dílů, a tak je v úzkém kontaktu s našimi dodavateli a mateřskou společností Krones. A právě to ji na práci v Konplanu baví nejvíce. Denně využívá německý, případně anglický jazyk a je tak propojena s lidmi z celého světa.

Na Konplanu oceňuje možnost částečných úvazků, které zde v Čechách, na rozdíl od Rakouska, nejsou tak časté. Díky tomu tak oddělení operativního nákupu získalo již několik “zapálených” kolegyň.

Honza nastoupil do Konplanu v roce 2016 jako softwarový vývojář. Jeho úkolem bylo navrhování a implementace jednotlivých softwarových řešení pro nápojové linky. Dnes je již zodpovědný za jeden z týmů, který připravuje softwarová řešení pro koncová zařízení u zákazníka.

Na začátku kariéry v Konplanu programoval v jazyku C#, po přechodu na cloudová řešení pracuje s jazykem Python a Typescript.

Na Konplanu se mu nejvíce líbí práce s moderními technologiemi a individuální přístup k zaměstnancům.

Prezentace

Konplan je engineeringovou společností působící na trhu od roku 2007. Stojí za ní mateřská společnost Krones, která byla založena již v roce 1951, a kterou Konplan podporuje ve čtyřech oblastech: strojní konstrukci, elektro projektování a softwarovém řešení, administrativním engineeringu a vývoji softwaru. Díky naší společnosti tak vznikají nápojové linky pro značky Pilsner Urquell, Bohemia Sekt, Mattoni, Coca-cola, Heineken a další.

Koho hledají

Konplan se rozrůstá napříč všemi odděleními a proto je zde mnoho možností ať už pro konstruktéry, programátory, vývojáře, nebo administrativní podporu. Hledá nové kolegy, kteří se nebojí komunikace v cizích jazycích a baví je nové technologie. Ať už se teprve chystáte sbírat pracovní zkušenosti, nebo již hledáte seniorní pozici, Konplan Vám dá vhodnou příležitost. Stejně tak pokud hledáte pouze brigádu, trainee pozici, či částečný úvazek.

Hodí se vědět

Krones nabízí svým zákazníkům nejkomplexnější řešení v oblasti nápojového a potravinářského průmyslu. S tím souvisí i zavádění nových a efektivnějších technologií jako je např. využití 3D tisku u koncových zákazníků nebo deep learningu pro lepší identifikaci vad skleněných lahví. Jelikož jsou nápojové linky neustále v provozu a dokáží stočit klidně i 130 000 plechovek za hodinu, tak musí jít o precizní a technologicky dokonalé stroje německé výroby s českým engineeringem.

Vložit profil na své webové stránky