Welcome to the Jungle - Logo

innogy

  • Energetika
  • Strašnice, Brno, Břeclav, Hodonín, Hradec Králové, Jihlava, Litomyšl, Modřice, Nový Bor, Náchod, Opava, Ostrava, Praha, Svitavy, Znojmo, Ústí Nad Labem
  • www.innogy.cz
innogy

Poznej Lukáše

Asi jako všichni má i Lukáš rád sport a cestování. Pro cestování je v innogy výhoda, že když skončí projekt, mají možnost vybrat si delší dovolenou, než začne další projekt. Lukáš se už od školy věnuje neformálnímu vzdělávání, zvlášť pro vysokoškolské studenty. Na škole byl členem organizace, která pomáhá studentům, kteří přijíždí ze zahraničí do Prahy studovat, a dodnes pro ně občas dělá nějaké workshopy, třeba o argumentaci a vyjednávání. Jinak třeba tancuje swing, hlavně Lindy hop a Flying Charleston. V Praze je kolem swingu hrozně příjemná a otevřená komunita.

innogy

Spojení techniky a ekonomie

Lukáš vystudoval fyzikální chemii a ekonomii. Je moc rád, že našel práci v technologické firmě, kde se oba obory spojují. Při nástupu prošel nejdříve výběrovým řízením do trainee programu a následně do týmu Consultingu. Pro Consulting existuje speciální postup, který zahrnuje assessment centrum v Německu, které samozřejmě probíhá celé v angličtině. Byla to zajímavá zkušenost a trainee program mu pomohl výběrko celkem hladce zvládnout.

Sledovat!

Seznam se s Lukášem

V innogy je dva roky. Začínal v trainee programu v Consultingu, ze kterého po osmi měsících přešel na regulérní pozici. Consulting v innogy je interní a podporuje ostatní týmy. Jednotlivá oddělení a firmy v rámci skupiny můžou požádat o pomoc či podporu, což dělají často. Pro práci, kterou odvádí, je to dobrá vizitka. Neexistuje totiž žádné nařízení, že se lidé z firmy musí obracet na Consulting. Klidně můžou využít externích konzultantů a firem. To je něco, co ho motivuje držet laťku služeb vysoko.

Různé projekty

V Lukášově týmu fungují na projektové bázi. Lidé si je najímají na konkrétní problémy a věci, které potřebují vyřešit. Pomáhají s rešeršemi, analýzami, ale i s digitalizací, optimalizací procesů, novými produkty a dalšími tématy. Z jejich strany je to hlavně o komunikaci s lidmi a o tom, dostat ty správné chytré hlavy do jedné místnosti a v krátkém čase navrhnout funkční řešení. Nejzajímavější zkušenost zatím byla, když dostali za úkol vystavět úplně nové oddělení firmy, oddělení Business Development. Vybírali lidi, vymýšleli, jakým způsobem se tam bude pracovat a dočasně pomáhali pracovat na konkrétních tématech.

Vložit profil na své webové stránky