Welcome to the Jungle - Logo

innogy

  • Energetika
  • Strašnice, Brno, Břeclav, Hodonín, Hradec Králové, Jihlava, Litomyšl, Modřice, Nový Bor, Náchod, Opava, Ostrava, Praha, Svitavy, Znojmo, Ústí Nad Labem
  • www.innogy.cz
innogy

Poznej Honzu

Práce v innogy znamenala pro Honzu stěhování do Prahy. Je z Karviné a dlouho žil v Mladé Boleslavi, Praha je pro něj novinka, takže stále objevuje. Ve firmě využívá fitko, zvlášť boxovací pytel, jinak chodí cvičit i jinam. Poslední dobou začal víc číst, má rád hlavně severské detektivky. Severu je věrný i cestovatelsky. Jeho top lokalita je Island a oblíbená kapela Nightwish. Peníze, které může využít na benefitním webu, použil na letenky na dovolenou a penzijní připojištění. To je benefit, který je pro něj příjemná novinka.

innogy

Pohovory ho po 5 letech překvapily

Aby mohl pracovat s daty, která z jejich technologií padají, musel se Honza alespoň základně seznámit i s tím, jak vlastně rozvodové trubky a regulační stanice fungují. innogy mu v těchto věcech vychází 100% vstříc. Přístup ve firmě celkově naplnil jeho první dojem z pohovoru. Práci si hledal po pěti letech a překvapilo ho, jak se to vše u pohovorů změnilo. Byla to hodina, kdy se opravdu příjemně bavili a kdy innogy vyvrátilo jeho představu o tom, že je to nějaký kolos. Prostě to ve firmě žije a po práci zajdou na jedno do Malešického pivovaru.

Sledovat!

Seznam se s Honzou

Ve firmě je něco přes rok a půl. Jeho hlavním úkolem je analyzovat požadavky kolem zpracování dat, jejich vizualizace a hledání nových informací a vědomostí, které by z nich mohli získat. Nyní se soustředí hlavně na BigData a platformu Hadoop, což je oblast, kterou teď rozvíjejí. V týmu se věnují hlavně analytikám z pohledu provozu plynovodní sítě. Jsou to data užitečná zejména pro údržbu. Řeší vzdálenosti a časy dojezdů jejich inspektorů a další věci, jako je třeba prediktivní údržba regulačních stanic. Pracuje také s daty, která jim odesílají čidla regulačních stanic nebo s výstupy na základě regresních analýz.

Výkopové práce

Než Honza nastoupil do innogy, věnoval se analytice a projektovému managementu, ale lákalo ho ponořit se do analytiky víc. Dřív byl blíže zákazníkovi a věnoval se webové analýze, takže tohle je pro něj velká změna. Změna je to i pro innogy, protože s některými těmi daty se teprve učí pracovat a informace získávat. Všechny cíle nejsou teď na startu jasně dané, protože v tom teprve některé přínosy a možnosti pro byznys hledají, jsou to trochu výkopové práce. Nejvíc se těší, až z těch všech dat opravdu začnou padat „rozumy a moudra“.

Vložit profil na své webové stránky